Moduły 5G od Apple dopiero w 2025 roku?

iPhone iClinica

Apple wypuści na rynek iPhone’y z wbudowanym modułem łączności 5G dopiero w kolejnym roku. Póki firma z Cupertino korzystać będzie z komponentów produkowanych przez firmy trzecie, a z produkcją swoich wystartuje dopiero za kilka ładnych lat.

 

iPhone 5G

 

Przez ostatnie kilka miesięcy w Sieci pojawiały się co chwilę doniesienia na temat prac firmy Apple nad swoim autorskim modułem 5G. Osoby z redakcji serwisu The Information dotarli jednak do wieści, iż amerykański producent wcale nie porzuca prac nad tym komponentem, jednak nie powinniśmy spodziewać się, iż w najbliższym czasie pojawi się on na rynku. Najbardziej realnym debiutem tego podzespołu jest rok 2025.

To każe sądzić, iż Apple będzie wykorzystywać w swoich iPhone’ach moduły, które produkować będzie firma Qualcomm lub Intel. Ponad pięć lat oczekiwania to jednak bardzo długi okres – czy do tego momentu nie pojawi się już kolejna generacja transmisji, czyli sieć 6G?

Apple jednak nie śpieszy się zbytnio na co dowodem jest wdrożenie obsługi sieci 5G w iPhone’ach nastąpi dopiero w następnym roku. Jednak włodarze firmy zdają się tym nie przejmować i twierdzą, że nie ma sensu wprowadzać obsługi standardu 5G, gdyż infrastruktura nie jest jeszcze w pełni gotowa. Chociażby amerykański dostawca Verizon planuje wdrożenie tego formatu w 30 miastach w Stanach Zjednoczonych do 2020 roku.

Doniesienia o tak późnej premierze autorskich modułów Apple brzmi jednak dość nieprawdopodobnie. Wydaje się, że jeśli Apple naprawdę zajmie się produkcją tego podzespołu i koniec prac powinien mieć miejsce zdecydowanie wcześniej niż w 2025 roku.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online