Blog
iClinica>Blog>iPhone>Moduły 5G od Apple dopiero w 2025 roku?

Moduły 5G od Apple dopiero w 2025 roku?

Apple wypuści na rynek iPhone’y z wbudowanym modułem łączności 5G dopiero w kolejnym roku. Póki firma z Cupertino korzystać będzie z komponentów produkowanych przez firmy trzecie, a z produkcją swoich wystartuje dopiero za kilka ładnych lat.

 

iPhone 5G

 

Przez ostatnie kilka miesięcy w Sieci pojawiały się co chwilę doniesienia na temat prac firmy Apple nad swoim autorskim modułem 5G. Osoby z redakcji serwisu The Information dotarli jednak do wieści, iż amerykański producent wcale nie porzuca prac nad tym komponentem, jednak nie powinniśmy spodziewać się, iż w najbliższym czasie pojawi się on na rynku. Najbardziej realnym debiutem tego podzespołu jest rok 2025.

To każe sądzić, iż Apple będzie wykorzystywać w swoich iPhone’ach moduły, które produkować będzie firma Qualcomm lub Intel. Ponad pięć lat oczekiwania to jednak bardzo długi okres – czy do tego momentu nie pojawi się już kolejna generacja transmisji, czyli sieć 6G?

Apple jednak nie śpieszy się zbytnio na co dowodem jest wdrożenie obsługi sieci 5G w iPhone’ach nastąpi dopiero w następnym roku. Jednak włodarze firmy zdają się tym nie przejmować i twierdzą, że nie ma sensu wprowadzać obsługi standardu 5G, gdyż infrastruktura nie jest jeszcze w pełni gotowa. Chociażby amerykański dostawca Verizon planuje wdrożenie tego formatu w 30 miastach w Stanach Zjednoczonych do 2020 roku.

Doniesienia o tak późnej premierze autorskich modułów Apple brzmi jednak dość nieprawdopodobnie. Wydaje się, że jeśli Apple naprawdę zajmie się produkcją tego podzespołu i koniec prac powinien mieć miejsce zdecydowanie wcześniej niż w 2025 roku.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online