Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Moduły 5G od Apple dopiero w 2025 roku?

Moduły 5G od Apple dopiero w 2025 roku?

Apple wypuści na rynek iPhone’y z wbudowanym modułem łączności 5G dopiero w kolejnym roku. Póki firma z Cupertino korzystać będzie z komponentów produkowanych przez firmy trzecie, a z produkcją swoich wystartuje dopiero za kilka ładnych lat.

 

iPhone 5G

 

Przez ostatnie kilka miesięcy w Sieci pojawiały się co chwilę doniesienia na temat prac firmy Apple nad swoim autorskim modułem 5G. Osoby z redakcji serwisu The Information dotarli jednak do wieści, iż amerykański producent wcale nie porzuca prac nad tym komponentem, jednak nie powinniśmy spodziewać się, iż w najbliższym czasie pojawi się on na rynku. Najbardziej realnym debiutem tego podzespołu jest rok 2025.

To każe sądzić, iż Apple będzie wykorzystywać w swoich iPhone’ach moduły, które produkować będzie firma Qualcomm lub Intel. Ponad pięć lat oczekiwania to jednak bardzo długi okres – czy do tego momentu nie pojawi się już kolejna generacja transmisji, czyli sieć 6G?

Apple jednak nie śpieszy się zbytnio na co dowodem jest wdrożenie obsługi sieci 5G w iPhone’ach nastąpi dopiero w następnym roku. Jednak włodarze firmy zdają się tym nie przejmować i twierdzą, że nie ma sensu wprowadzać obsługi standardu 5G, gdyż infrastruktura nie jest jeszcze w pełni gotowa. Chociażby amerykański dostawca Verizon planuje wdrożenie tego formatu w 30 miastach w Stanach Zjednoczonych do 2020 roku.

Doniesienia o tak późnej premierze autorskich modułów Apple brzmi jednak dość nieprawdopodobnie. Wydaje się, że jeśli Apple naprawdę zajmie się produkcją tego podzespołu i koniec prac powinien mieć miejsce zdecydowanie wcześniej niż w 2025 roku.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online