Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Młodzi wybierają iPhone’a i Apple Watcha

Młodzi wybierają iPhone’a i Apple Watcha

Apple musi być bardzo zadowolone, gdyż młodzi użytkownicy najchętniej właśnie sięgają po produkty i urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. Widać to zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie ilość użytkowników sprzętów ze stajni Apple jest zdecydowanie najwyższy.

 

Badania na amerykańskich nastolatkach

 

W tej chwili udział procentowy iPhone’a w rynku amerykańskim jest bardzo wysoki (i najwyższy na świecie), gdyż wynosi on 40%. Ale wychodzi na to, że udział ten powinien się sukcesywnie zwiększać. Bierze się to stąd, iż z badań przeprowadzonych na amerykańskiej młodzieży wynika, że oni także najchętniej wybierają iPhone’a a liczba ta ma stale rosnąć.

Firma analityczna Piper Jaffray przeprowadziła sondę wśród 8,5 tysiąca amerykańskich nastolatków i z badań tych wynika, że aż 82% z badanych jest aktualnie w posiadaniu smartfona od Apple. W zeszłym roku w analogicznym okresie liczba ta wynosiła „tylko” 78%, nietrudno więc zauważyć ewidentne tendencję wzrostową wśród najmłodszych użytkowników.

 

To nie koniec dobrych wiadomości

 

Apple ma się z czego cieszyć, gdyż z tych samych badań wynika, że udział ten w najbliższym czasie może skoczyć. To dlatego, że aż 86% badanych wskazało, że ich następnym telefonem będzie ten z systemem iOS.

Jest to najwyższy wynik w historii badań przeprowadzanych przez Piper Jaffray.
Te wiadomości mogą tylko cieszyć włodarzy giganta z Cupertino. Oznacza to, że popularność iPhone’a wśród grupy osób, które ze smartfonów korzystają najwięcej jest najwyższa. Poza tym osoby te wchodzą powoli na rynek pracy przez co ich siła nabywcza niebawem zacznie wzrastać. Poza tym to też znak dla Apple, że ich ostatnie premiery cieszą się ciepłym przyjęciem.

 

Króluje także Apple Watch

 

Rośnie także liczba nastolatków posiadająco Apple Watch. W tej 16% wśród badanych i jest to spory wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku, kiedy liczba ta wynosiła 10%. Ponadto aż 23% badanych zanosi się z zamiarem zakupu Apple Watcha w bliskiej przyszłości. Na potwierdzenie, że liczby te mimo wszystko robią wrażenie należy podkreślić, że na drugim miejscu wśród smartwatchy jest Samsung Gear, którego używa 2% badanych.

 


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online