Blog
iClinica>Blog>Akcesoria>Młodzi wybierają iPhone’a i Apple Watcha

Młodzi wybierają iPhone’a i Apple Watcha

Apple musi być bardzo zadowolone, gdyż młodzi użytkownicy najchętniej właśnie sięgają po produkty i urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. Widać to zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie ilość użytkowników sprzętów ze stajni Apple jest zdecydowanie najwyższy.

 

Badania na amerykańskich nastolatkach

 

W tej chwili udział procentowy iPhone’a w rynku amerykańskim jest bardzo wysoki (i najwyższy na świecie), gdyż wynosi on 40%. Ale wychodzi na to, że udział ten powinien się sukcesywnie zwiększać. Bierze się to stąd, iż z badań przeprowadzonych na amerykańskiej młodzieży wynika, że oni także najchętniej wybierają iPhone’a a liczba ta ma stale rosnąć.

Firma analityczna Piper Jaffray przeprowadziła sondę wśród 8,5 tysiąca amerykańskich nastolatków i z badań tych wynika, że aż 82% z badanych jest aktualnie w posiadaniu smartfona od Apple. W zeszłym roku w analogicznym okresie liczba ta wynosiła „tylko” 78%, nietrudno więc zauważyć ewidentne tendencję wzrostową wśród najmłodszych użytkowników.

 

To nie koniec dobrych wiadomości

 

Apple ma się z czego cieszyć, gdyż z tych samych badań wynika, że udział ten w najbliższym czasie może skoczyć. To dlatego, że aż 86% badanych wskazało, że ich następnym telefonem będzie ten z systemem iOS.

Jest to najwyższy wynik w historii badań przeprowadzanych przez Piper Jaffray.
Te wiadomości mogą tylko cieszyć włodarzy giganta z Cupertino. Oznacza to, że popularność iPhone’a wśród grupy osób, które ze smartfonów korzystają najwięcej jest najwyższa. Poza tym osoby te wchodzą powoli na rynek pracy przez co ich siła nabywcza niebawem zacznie wzrastać. Poza tym to też znak dla Apple, że ich ostatnie premiery cieszą się ciepłym przyjęciem.

 

Króluje także Apple Watch

 

Rośnie także liczba nastolatków posiadająco Apple Watch. W tej 16% wśród badanych i jest to spory wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku, kiedy liczba ta wynosiła 10%. Ponadto aż 23% badanych zanosi się z zamiarem zakupu Apple Watcha w bliskiej przyszłości. Na potwierdzenie, że liczby te mimo wszystko robią wrażenie należy podkreślić, że na drugim miejscu wśród smartwatchy jest Samsung Gear, którego używa 2% badanych.

 


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online