Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath MacBooki Pro z „Pro Mode” uruchamianym jednym przyciskiem?

MacBooki Pro z „Pro Mode” uruchamianym jednym przyciskiem?

W Sieci pojawiły się informacje o tym, że nowe MacBooki mają posiadać „Pro Mode”, czyli systemowy tryb wyższej wydajności. Takie informacje zostały odnalezione w wersji beta nowego systemu operacyjnego MacOS Catalina 10.15.3. Sugerują one, że niebawem MacBooki Pro i Maci Pro będą mogły pracować z najwyższą mocą obliczeniową, by zmaksymalizować wydajność przy dużych obciążeniach.

 

MacBooki Pro z Pro Mode

 

Jak wspominaliśmy, informacje na temat tego trybu zostały odnalezione w kodzie źródłowym bety macOS Catalina 10.15.3 przez redaktorów portalu 9to5mac.

Dane z kodu bety oraz informacje pochodzące z „wiarygodnych źródeł” sugerują, że wspomniany „Pro Mode” będzie miał za zadanie wymusić na podzespołach urządzeń pracę z maksymalną wydajnością. Mowa tutaj o układzie graficznym, procesorze oraz pamięci RAM.

Dodatkowo, po uruchomieniu trybu, domyślne ustawieni związane z pracą wentylatorów zostaną nadpisane. Pozwoli im to na szybszą pracę oraz bardziej efektywne podkręconych podzespołów. Oczywiście wszystkie opcje i funkcje związane z oszczędzaniem energii zostaną wyłączone, by zmaksymalizować wydajność komputera.
\Oczywiście tryb ten spowoduje, że komputer będzie pracował zdecydowanie głośniej i krócej na jednym ładowaniu baterii.
Sam mechanizm trybu będzie działał podobnie, jak znany „nie przeszkadzać”. Będzie on automatycznie wyłączany przez system operacyjny po ponownym jego uruchomieniu (o ile użytkownik nie wyłączy go oczywiście ręcznie)

Dane z kodu źródłowego wersji beta macOS 10.15.3 sugerują, że wspomniany tryb podwyższonej wydajności może pojawić się już w MacBookach Pro z ekranami 16 cali oraz do nowych modeli, które dopiero nadejdą. Oprócz tego tryb ten pojawi się również w urządzeniach Mac Pro.


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online