Blog
iClinica>Blog>Macbook>MacBooki Pro z „Pro Mode” uruchamianym jednym przyciskiem?

MacBooki Pro z „Pro Mode” uruchamianym jednym przyciskiem?

W Sieci pojawiły się informacje o tym, że nowe MacBooki mają posiadać „Pro Mode”, czyli systemowy tryb wyższej wydajności. Takie informacje zostały odnalezione w wersji beta nowego systemu operacyjnego MacOS Catalina 10.15.3. Sugerują one, że niebawem MacBooki Pro i Maci Pro będą mogły pracować z najwyższą mocą obliczeniową, by zmaksymalizować wydajność przy dużych obciążeniach.

 

MacBooki Pro z Pro Mode

 

Jak wspominaliśmy, informacje na temat tego trybu zostały odnalezione w kodzie źródłowym bety macOS Catalina 10.15.3 przez redaktorów portalu 9to5mac.

Dane z kodu bety oraz informacje pochodzące z „wiarygodnych źródeł” sugerują, że wspomniany „Pro Mode” będzie miał za zadanie wymusić na podzespołach urządzeń pracę z maksymalną wydajnością. Mowa tutaj o układzie graficznym, procesorze oraz pamięci RAM.

Dodatkowo, po uruchomieniu trybu, domyślne ustawieni związane z pracą wentylatorów zostaną nadpisane. Pozwoli im to na szybszą pracę oraz bardziej efektywne podkręconych podzespołów. Oczywiście wszystkie opcje i funkcje związane z oszczędzaniem energii zostaną wyłączone, by zmaksymalizować wydajność komputera.
\Oczywiście tryb ten spowoduje, że komputer będzie pracował zdecydowanie głośniej i krócej na jednym ładowaniu baterii.
Sam mechanizm trybu będzie działał podobnie, jak znany „nie przeszkadzać”. Będzie on automatycznie wyłączany przez system operacyjny po ponownym jego uruchomieniu (o ile użytkownik nie wyłączy go oczywiście ręcznie)

Dane z kodu źródłowego wersji beta macOS 10.15.3 sugerują, że wspomniany tryb podwyższonej wydajności może pojawić się już w MacBookach Pro z ekranami 16 cali oraz do nowych modeli, które dopiero nadejdą. Oprócz tego tryb ten pojawi się również w urządzeniach Mac Pro.


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online