MacBooki Pro z „Pro Mode” uruchamianym jednym przyciskiem?

Macbook iClinica

W Sieci pojawiły się informacje o tym, że nowe MacBooki mają posiadać „Pro Mode”, czyli systemowy tryb wyższej wydajności. Takie informacje zostały odnalezione w wersji beta nowego systemu operacyjnego MacOS Catalina 10.15.3. Sugerują one, że niebawem MacBooki Pro i Maci Pro będą mogły pracować z najwyższą mocą obliczeniową, by zmaksymalizować wydajność przy dużych obciążeniach.

 

MacBooki Pro z Pro Mode

 

Jak wspominaliśmy, informacje na temat tego trybu zostały odnalezione w kodzie źródłowym bety macOS Catalina 10.15.3 przez redaktorów portalu 9to5mac.

Dane z kodu bety oraz informacje pochodzące z „wiarygodnych źródeł” sugerują, że wspomniany „Pro Mode” będzie miał za zadanie wymusić na podzespołach urządzeń pracę z maksymalną wydajnością. Mowa tutaj o układzie graficznym, procesorze oraz pamięci RAM.

Dodatkowo, po uruchomieniu trybu, domyślne ustawieni związane z pracą wentylatorów zostaną nadpisane. Pozwoli im to na szybszą pracę oraz bardziej efektywne podkręconych podzespołów. Oczywiście wszystkie opcje i funkcje związane z oszczędzaniem energii zostaną wyłączone, by zmaksymalizować wydajność komputera.
\Oczywiście tryb ten spowoduje, że komputer będzie pracował zdecydowanie głośniej i krócej na jednym ładowaniu baterii.
Sam mechanizm trybu będzie działał podobnie, jak znany „nie przeszkadzać”. Będzie on automatycznie wyłączany przez system operacyjny po ponownym jego uruchomieniu (o ile użytkownik nie wyłączy go oczywiście ręcznie)

Dane z kodu źródłowego wersji beta macOS 10.15.3 sugerują, że wspomniany tryb podwyższonej wydajności może pojawić się już w MacBookach Pro z ekranami 16 cali oraz do nowych modeli, które dopiero nadejdą. Oprócz tego tryb ten pojawi się również w urządzeniach Mac Pro.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online