Blog
iClinica>Blog>Macbook>MacBook wyposażony w dwa wyświetlacze oraz szklaną klawiaturę?

MacBook wyposażony w dwa wyświetlacze oraz szklaną klawiaturę?

Czyżby Apple znalazło w końcu rozwiązanie, które raz na zawsze rozwiąże problemy, które dotykają klawiatury w ich MacBookach? W ostatnich dniach gigant z Cupertino otrzymał patent na całkowicie odświeżoną wersję ich komputera przenośnego.

 

MacBook z podwójnym wyświetlaczem i klawiaturą wykonaną ze szkła?

 

We wniosku patentowym możemy przeczytać o „komputerze z klawiaturą”. To rzecz jasna laptop wyposażony w dwa wyświetlacze, z którego ten drugi znajdować ma się w miejscu, w którym aktualnie mieści się klawiatura w urządzeniu.

Interesujące jest to, co ma w planach Apple, jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni pod drugim ekranem. Miałaby tam znaleźć się klawiatura w pełni wykonana z elastycznego, szklanego panelu. Każdy z jej klawiszy miałby być wypukłego kształtu, co rzecz jasna mocno ułatwiałoby lokalizację każdego z poszczególnych przycisków.

Jak już wspomnieliśmy każdy z klawiszy zbudowany jest z elastycznego szkła, co umożliwia oczywiście fizyczny wybór odpowiedniego przycisku.

Bezpośrednio pod klawiszem miałaby znajdować się specjalna warstwa, która nachodziłaby również na ich krawędzie. Odpowiada ona za to, by przycisku po wciśnięciu wracały na swoje początkowe miejsce.

Ekran znajdujący się nad klawiaturą umożliwiałby dodatkowo wyświetlanie dowolnych symboli, znaków, czy treści, które wyświetlane byłyby na wybranych klawiszach.

 

macbook 2019

 

Całkowicie nowy design MacBooka

 

Wzmożone pracę nad nową klawiaturą nie wzięły się z niczego. Od dawna użytkownicy MacBooków narzekają na awaryjność klawiszy w ich komputerach ze stajni Apple. To wydaje się być najważniejsze dla inżynierów przedsiębiorstwa. Aktualne klawiatury motylkowe mają to do siebie, że poprzez dostawanie się pod klawisze drobinek kurzy, czy innych ciał obcych, potrafią się zablokować.

Sam proces pozbywania się nieczystości spod klawiatury to również nie najłatwiejsze zadanie. Co prawda pojawiła się pod nią silikonowa membrana, która miała pozbyć się problemu, ale niestety niezbyt skutecznie.

Poza tym amerykańskiej firmie zależy także na zachowaniu statusu innowatorów, stąd chęć by wprowadzić na rynek jakąś nową technologię. Na pewno jest to również pora, by odświeżyć design MacBooków, gdyż te w ostatnich latach raczej pod tym kątem się w zasadzie nie zmieniały.

Dodatkowo trzeba zauważyć, iż szklana klawiatura z wniosku patentowego zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż aktualnie wykorzystywana. Dzięki zaoszczędzonemu miejscu w samym urządzenie może znaleźć się więcej podzespołów bez potrzeby zwiększania rozmiaru samego sprzętu. Wydaje się, że dzięki temu zabiegowi w laptopie wyląduje zdecydowanie wydajniejsza klawiatura, gdyż drugi ekran na pewno będzie dawał w kość akumulatorowi.

 

Czy tak będzie?

 

Sama idea zupełnie odświeżonego MacBooka zdaje się być po prostu potrzebna. Urządzenie te w ostatnich latach tkwiło w technologicznej stagnacji i nie pojawiło się w nim zbyt wiele nowinek.

Taki design mógłby być doprawdy strzałem w dziesiątkę i podkreśliłby pozycję Apple, jako innowatora na rynku nowych technologii.

Czy rzeczywiście firma z Cupertino odważy się na tak zuchwały ruch? Trzeba trzymać rękę na pulsie i czekać na ruch Apple.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online