Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath MacBook wyposażony w dwa wyświetlacze oraz szklaną klawiaturę?

MacBook wyposażony w dwa wyświetlacze oraz szklaną klawiaturę?

Czyżby Apple znalazło w końcu rozwiązanie, które raz na zawsze rozwiąże problemy, które dotykają klawiatury w ich MacBookach? W ostatnich dniach gigant z Cupertino otrzymał patent na całkowicie odświeżoną wersję ich komputera przenośnego.

 

MacBook z podwójnym wyświetlaczem i klawiaturą wykonaną ze szkła?

 

We wniosku patentowym możemy przeczytać o „komputerze z klawiaturą”. To rzecz jasna laptop wyposażony w dwa wyświetlacze, z którego ten drugi znajdować ma się w miejscu, w którym aktualnie mieści się klawiatura w urządzeniu.

Interesujące jest to, co ma w planach Apple, jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni pod drugim ekranem. Miałaby tam znaleźć się klawiatura w pełni wykonana z elastycznego, szklanego panelu. Każdy z jej klawiszy miałby być wypukłego kształtu, co rzecz jasna mocno ułatwiałoby lokalizację każdego z poszczególnych przycisków.

Jak już wspomnieliśmy każdy z klawiszy zbudowany jest z elastycznego szkła, co umożliwia oczywiście fizyczny wybór odpowiedniego przycisku.

Bezpośrednio pod klawiszem miałaby znajdować się specjalna warstwa, która nachodziłaby również na ich krawędzie. Odpowiada ona za to, by przycisku po wciśnięciu wracały na swoje początkowe miejsce.

Ekran znajdujący się nad klawiaturą umożliwiałby dodatkowo wyświetlanie dowolnych symboli, znaków, czy treści, które wyświetlane byłyby na wybranych klawiszach.

 

macbook 2019

 

Całkowicie nowy design MacBooka

 

Wzmożone pracę nad nową klawiaturą nie wzięły się z niczego. Od dawna użytkownicy MacBooków narzekają na awaryjność klawiszy w ich komputerach ze stajni Apple. To wydaje się być najważniejsze dla inżynierów przedsiębiorstwa. Aktualne klawiatury motylkowe mają to do siebie, że poprzez dostawanie się pod klawisze drobinek kurzy, czy innych ciał obcych, potrafią się zablokować.

Sam proces pozbywania się nieczystości spod klawiatury to również nie najłatwiejsze zadanie. Co prawda pojawiła się pod nią silikonowa membrana, która miała pozbyć się problemu, ale niestety niezbyt skutecznie.

Poza tym amerykańskiej firmie zależy także na zachowaniu statusu innowatorów, stąd chęć by wprowadzić na rynek jakąś nową technologię. Na pewno jest to również pora, by odświeżyć design MacBooków, gdyż te w ostatnich latach raczej pod tym kątem się w zasadzie nie zmieniały.

Dodatkowo trzeba zauważyć, iż szklana klawiatura z wniosku patentowego zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż aktualnie wykorzystywana. Dzięki zaoszczędzonemu miejscu w samym urządzenie może znaleźć się więcej podzespołów bez potrzeby zwiększania rozmiaru samego sprzętu. Wydaje się, że dzięki temu zabiegowi w laptopie wyląduje zdecydowanie wydajniejsza klawiatura, gdyż drugi ekran na pewno będzie dawał w kość akumulatorowi.

 

Czy tak będzie?

 

Sama idea zupełnie odświeżonego MacBooka zdaje się być po prostu potrzebna. Urządzenie te w ostatnich latach tkwiło w technologicznej stagnacji i nie pojawiło się w nim zbyt wiele nowinek.

Taki design mógłby być doprawdy strzałem w dziesiątkę i podkreśliłby pozycję Apple, jako innowatora na rynku nowych technologii.

Czy rzeczywiście firma z Cupertino odważy się na tak zuchwały ruch? Trzeba trzymać rękę na pulsie i czekać na ruch Apple.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online