Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath MacBook Pro z ekranem mini-LED zadebiutuje we wrześniu?

MacBook Pro z ekranem mini-LED zadebiutuje we wrześniu?

Nowa wersja MacBooków Pro to premiera na którą czeka wielu entuzjastów sprzętu od Apple. Serwis DigiTimes informuje, że amerykańska firma powinna zaprezentować urządzenia już we wrześniu. Komputery przenośne z wyświetlaczem mini-LED napędzane układem M1X/M2 niebawem pojawią się na sklepowych półkach.

 

MacBook Pro 2021 – premiera

 

Niedawno, jak zwykle nieźle zorientowany Mar Gurman z Bloomberga informował, że premiera laptopów może mieć miejsce jeszcze latem. Jednak z czasem zweryfikował te wiadomości i podał, że amerykańska firma opóźni nieco premierę MacBooków Pro i trafią one na rynek w okolicach premiery najnowszych iPhone’ów. Serwis DigiTimes potwierdza te rewelacje w swoim najnowszym raporcie.

Nie wiemy, czy włodarze Apple zdecydują o tym, żeby zaprezentować nowe MacBooki na tej samej konferencji na której po raz pierwszy pokażą światu iPhone’y 13. Zdarzało się w przeszłości, że na wrześniowym evencie naszym oczom ukazywał się także nowy iPad lub Apple Watch. Czy w tym roku dane nam będzie zobaczyć również MacBooki Pro?

Jednak do tej pory komputery Apple miały swój własny, oddzielny event. Jest to bardziej prawdopodobne, gdyż w tym roku do MacBooka trafi wiele nowości, a sam sprzęt zmieni nieco swój design. Pojawią się dwie wersje urządzenia – z ekranem o przekątnej 14 i 16 cali w technologii mini-LED.

Powróci port HDMI, gniazda na karty SD, ładowanie magnetyczne MagSafe. Komputer napędzany będzie następcą procesora M1, czyli układem M1X/M2, pojawi się możliwość posiadania 64 GB RAM, zniknie natomiast TouchBar.

Zatem, czy premiera rzeczywiście odbędzie się we wrześniu? Nie jest to wykluczone, choć bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być październikowa premiera i specjalne, oddzielne wydarzenie zarezerwowane dla MacBooka Pro.


Podobne artykuły
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online