MacBook Pro z ekranem mini-LED zadebiutuje we wrześniu?

Macbook iClinica

Nowa wersja MacBooków Pro to premiera na którą czeka wielu entuzjastów sprzętu od Apple. Serwis DigiTimes informuje, że amerykańska firma powinna zaprezentować urządzenia już we wrześniu. Komputery przenośne z wyświetlaczem mini-LED napędzane układem M1X/M2 niebawem pojawią się na sklepowych półkach.

 

MacBook Pro 2021 – premiera

 

Niedawno, jak zwykle nieźle zorientowany Mar Gurman z Bloomberga informował, że premiera laptopów może mieć miejsce jeszcze latem. Jednak z czasem zweryfikował te wiadomości i podał, że amerykańska firma opóźni nieco premierę MacBooków Pro i trafią one na rynek w okolicach premiery najnowszych iPhone’ów. Serwis DigiTimes potwierdza te rewelacje w swoim najnowszym raporcie.

Nie wiemy, czy włodarze Apple zdecydują o tym, żeby zaprezentować nowe MacBooki na tej samej konferencji na której po raz pierwszy pokażą światu iPhone’y 13. Zdarzało się w przeszłości, że na wrześniowym evencie naszym oczom ukazywał się także nowy iPad lub Apple Watch. Czy w tym roku dane nam będzie zobaczyć również MacBooki Pro?

Jednak do tej pory komputery Apple miały swój własny, oddzielny event. Jest to bardziej prawdopodobne, gdyż w tym roku do MacBooka trafi wiele nowości, a sam sprzęt zmieni nieco swój design. Pojawią się dwie wersje urządzenia – z ekranem o przekątnej 14 i 16 cali w technologii mini-LED.

Powróci port HDMI, gniazda na karty SD, ładowanie magnetyczne MagSafe. Komputer napędzany będzie następcą procesora M1, czyli układem M1X/M2, pojawi się możliwość posiadania 64 GB RAM, zniknie natomiast TouchBar.

Zatem, czy premiera rzeczywiście odbędzie się we wrześniu? Nie jest to wykluczone, choć bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być październikowa premiera i specjalne, oddzielne wydarzenie zarezerwowane dla MacBooka Pro.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online