Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path MacBook Pro (2018) z Radeon Pro Vega

MacBook Pro (2018) z Radeon Pro Vega

Dzieje się to, co Apple zapowiedziało na swojej październikowej konferencji – w ofercie giganta z Cupertino pojawił się tegoroczny MacBook Pro z nowymi kartami graficznymi Radeon Pro Vega. Niestety, konfiguracja z tymi kartami możliwa jest w przypadku najdroższej wersji MacBooka Pro.

 

MacBook Pro 2018

 

Gdy wejdziemy na stronę konfiguracji swojego MacBooka Pro na oficjalnej stronie Apple, w kategorii „Grafika” pojawiają się nam trzy możliwości:

  • Wariant z Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5 – opcja domyślna;
  • Wariant z Radeon Pro Vega 16 z 4 GB pamięci HBM2 – należy dopłacić 1200 zł;
  • Wariant z Radeon Pro Vega 20 z 4 GB pamięci HBM2 – należy dopłacić 1680 zł.

Jak już wspominamy wyżej, warianty te są niestety dostępne tylko w najdroższej wersji MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 15 cali, który na stanie ma procesor Intel Core i7 2,6 GHz ósmej generacji z dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Standardowa wersja tego laptopa w tej konfiguracji to koszt aż 13999 złotych.

Zdaniem Apple nowe karty graficzne Radeon Pro Vega są o aż 60 procent bardziej wydajne niż standardowy model, czyli Radeon Pro 560X. Wszystko to zasługa przede wszystkim pamięci HBM2, która wykorzystana jest przy droższej konfiguracji graficznej. Pamięć ta zapewnia zdecydowanie większą przepustowość, nie pobierając tym samym większych zasobów energii. Może być to przydatne zwłaszcza przy produkcji wideo czy grafiki.

Dzięki temu MacBook Pro jest jeszcze mocniejszy i jeszcze wydajniejszy, ale idzie za tym spory wydatek, który już w standardowej wersji jest naprawdę ogromny.

 


Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
PS Remote Play
PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem … Czytaj dalej PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online