MacBook Pro (2018) z Radeon Pro Vega

Macbook iClinica

Dzieje się to, co Apple zapowiedziało na swojej październikowej konferencji – w ofercie giganta z Cupertino pojawił się tegoroczny MacBook Pro z nowymi kartami graficznymi Radeon Pro Vega. Niestety, konfiguracja z tymi kartami możliwa jest w przypadku najdroższej wersji MacBooka Pro.

 

MacBook Pro 2018

 

Gdy wejdziemy na stronę konfiguracji swojego MacBooka Pro na oficjalnej stronie Apple, w kategorii „Grafika” pojawiają się nam trzy możliwości:

  • Wariant z Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5 – opcja domyślna;
  • Wariant z Radeon Pro Vega 16 z 4 GB pamięci HBM2 – należy dopłacić 1200 zł;
  • Wariant z Radeon Pro Vega 20 z 4 GB pamięci HBM2 – należy dopłacić 1680 zł.

Jak już wspominamy wyżej, warianty te są niestety dostępne tylko w najdroższej wersji MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 15 cali, który na stanie ma procesor Intel Core i7 2,6 GHz ósmej generacji z dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Standardowa wersja tego laptopa w tej konfiguracji to koszt aż 13999 złotych.

Zdaniem Apple nowe karty graficzne Radeon Pro Vega są o aż 60 procent bardziej wydajne niż standardowy model, czyli Radeon Pro 560X. Wszystko to zasługa przede wszystkim pamięci HBM2, która wykorzystana jest przy droższej konfiguracji graficznej. Pamięć ta zapewnia zdecydowanie większą przepustowość, nie pobierając tym samym większych zasobów energii. Może być to przydatne zwłaszcza przy produkcji wideo czy grafiki.

Dzięki temu MacBook Pro jest jeszcze mocniejszy i jeszcze wydajniejszy, ale idzie za tym spory wydatek, który już w standardowej wersji jest naprawdę ogromny.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online