Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath MacBook Pro (2018) z Radeon Pro Vega

MacBook Pro (2018) z Radeon Pro Vega

Dzieje się to, co Apple zapowiedziało na swojej październikowej konferencji – w ofercie giganta z Cupertino pojawił się tegoroczny MacBook Pro z nowymi kartami graficznymi Radeon Pro Vega. Niestety, konfiguracja z tymi kartami możliwa jest w przypadku najdroższej wersji MacBooka Pro.

 

MacBook Pro 2018

 

Gdy wejdziemy na stronę konfiguracji swojego MacBooka Pro na oficjalnej stronie Apple, w kategorii „Grafika” pojawiają się nam trzy możliwości:

  • Wariant z Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5 – opcja domyślna;
  • Wariant z Radeon Pro Vega 16 z 4 GB pamięci HBM2 – należy dopłacić 1200 zł;
  • Wariant z Radeon Pro Vega 20 z 4 GB pamięci HBM2 – należy dopłacić 1680 zł.

Jak już wspominamy wyżej, warianty te są niestety dostępne tylko w najdroższej wersji MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 15 cali, który na stanie ma procesor Intel Core i7 2,6 GHz ósmej generacji z dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Standardowa wersja tego laptopa w tej konfiguracji to koszt aż 13999 złotych.

Zdaniem Apple nowe karty graficzne Radeon Pro Vega są o aż 60 procent bardziej wydajne niż standardowy model, czyli Radeon Pro 560X. Wszystko to zasługa przede wszystkim pamięci HBM2, która wykorzystana jest przy droższej konfiguracji graficznej. Pamięć ta zapewnia zdecydowanie większą przepustowość, nie pobierając tym samym większych zasobów energii. Może być to przydatne zwłaszcza przy produkcji wideo czy grafiki.

Dzięki temu MacBook Pro jest jeszcze mocniejszy i jeszcze wydajniejszy, ale idzie za tym spory wydatek, który już w standardowej wersji jest naprawdę ogromny.

 


Podobne artykuły
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online