Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath MacBook Air Retina potanieje?

MacBook Air Retina potanieje?

Niedawno doszło do corocznego spotkania przedstawicieli Apple z inwestorami firmy. Podczas niego Tim Cook stwierdził, iż gigant z Cupertino zastanawia się nad obniżką ceny nowego MacBooka Air z ekranem Retina. Skoro takie słowa padły z ust CEO, możemy spodziewać się, iż jest to rzeczywisty plan firmy.

 

MacBook Air Retina – kiedy obniżka?

 

W momencie wprowadzania MacBooka Air w 2008 roku, Apple krzyknęło sobie za niego niemałą sumę – podstawowa wersja w dniu premiery wiązała się z kosztem 1799 dolarów, co powodowało, że był to bardzo drogi laptop. Następnie, niemal z każdym rokiem jego cena malała (wyjątkiem jest 2011 rok, gdy wzrosła), a w 2014 roku zmalała do 999 dolarów.

Modele 13-calowe w konfiguracji podstawowej kosztowały:

  • 2008 – 1799 dolarów,
  • 2009 – 1499 dolarów,
  • 2010 – 1299 dolarów,
  • 2011 – 1399 dolarów,
  • 2012 – 1199 dolarów,
  • 2013 – 1099 dolarów,
  • 2014 – 999 dolarów,

Ceny zeszłorocznych bazowych modeli MacBook Air Retina kosztowały:

  • 1199 dolarów – 5999 złotych,
  • 1399 dolarów – 6999 złotych.

 

MacBook Air Retina 2019

 

Powinniśmy więc traktować słowa Cooka traktować jako zapowiedź czegoś, co powinno nadejść ze względu na obserwowane wcześniej tendencje.

Jakich obniżek powinniśmy się spodziewać? Wydaje się, iż najbardziej prawdopodobnymi scenariuszami będzie spadek ceny do poziomu 1099 dolarów lub 999 dolarów. Przy obecnym przeliczeniu amerykańskiej waluty na złotówki, powinniśmy spodziewać się, iż w polskich sklepach będzie to koszt 5499 złotych lub 4999 złotych.

Samych przecen sprzętu powinniśmy oczekiwać jeszcze w tym roku. Być może stanie się to już w marcu, kiedy to odbyć ma się z pierwszych tegorocznych konferencji Apple. Z informacji wynika, iż ma być ona skupiona na prezentacji nowych serwisów firmy – newsowym oraz filmowym, ale prawdopodobnie wtedy usłyszymy także od nowych AirPodsach oraz o AirPower. Niewykluczone, że przy tej okazji Apple pokusi się o obniżki cen niektórych ich urządzeń.

Jeśli nie wtedy to być może stanie się to w czerwcu podczas WWDC – corocznej konferencji organizowanej dla deweloperów. Zdarzało się, że podczas niej, firma z Cupertino prezentowała nowe produkty lub stare urządzenia w odświeżonej odsłonie i nowych cenach.

Jednak najbardziej prawdopodobnym terminem zdaje się być jesień, gdy minie mniej więcej pierwszy rok od premiery MacBooka Air Retina, wówczas często urządzenia Apple tanieją.

Warto na zakończenie przypomnieć, iż w tym okresie Apple powinno zaprezentować nowego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cala, to również ma być czas wprowadzenia na rynek odświeżonego Maca Pro.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online