Blog
iClinica>Blog>Macbook>MacBook Air Retina potanieje?

MacBook Air Retina potanieje?

Niedawno doszło do corocznego spotkania przedstawicieli Apple z inwestorami firmy. Podczas niego Tim Cook stwierdził, iż gigant z Cupertino zastanawia się nad obniżką ceny nowego MacBooka Air z ekranem Retina. Skoro takie słowa padły z ust CEO, możemy spodziewać się, iż jest to rzeczywisty plan firmy.

 

MacBook Air Retina – kiedy obniżka?

 

W momencie wprowadzania MacBooka Air w 2008 roku, Apple krzyknęło sobie za niego niemałą sumę – podstawowa wersja w dniu premiery wiązała się z kosztem 1799 dolarów, co powodowało, że był to bardzo drogi laptop. Następnie, niemal z każdym rokiem jego cena malała (wyjątkiem jest 2011 rok, gdy wzrosła), a w 2014 roku zmalała do 999 dolarów.

Modele 13-calowe w konfiguracji podstawowej kosztowały:

  • 2008 – 1799 dolarów,
  • 2009 – 1499 dolarów,
  • 2010 – 1299 dolarów,
  • 2011 – 1399 dolarów,
  • 2012 – 1199 dolarów,
  • 2013 – 1099 dolarów,
  • 2014 – 999 dolarów,

Ceny zeszłorocznych bazowych modeli MacBook Air Retina kosztowały:

  • 1199 dolarów – 5999 złotych,
  • 1399 dolarów – 6999 złotych.

 

MacBook Air Retina 2019

 

Powinniśmy więc traktować słowa Cooka traktować jako zapowiedź czegoś, co powinno nadejść ze względu na obserwowane wcześniej tendencje.

Jakich obniżek powinniśmy się spodziewać? Wydaje się, iż najbardziej prawdopodobnymi scenariuszami będzie spadek ceny do poziomu 1099 dolarów lub 999 dolarów. Przy obecnym przeliczeniu amerykańskiej waluty na złotówki, powinniśmy spodziewać się, iż w polskich sklepach będzie to koszt 5499 złotych lub 4999 złotych.

Samych przecen sprzętu powinniśmy oczekiwać jeszcze w tym roku. Być może stanie się to już w marcu, kiedy to odbyć ma się z pierwszych tegorocznych konferencji Apple. Z informacji wynika, iż ma być ona skupiona na prezentacji nowych serwisów firmy – newsowym oraz filmowym, ale prawdopodobnie wtedy usłyszymy także od nowych AirPodsach oraz o AirPower. Niewykluczone, że przy tej okazji Apple pokusi się o obniżki cen niektórych ich urządzeń.

Jeśli nie wtedy to być może stanie się to w czerwcu podczas WWDC – corocznej konferencji organizowanej dla deweloperów. Zdarzało się, że podczas niej, firma z Cupertino prezentowała nowe produkty lub stare urządzenia w odświeżonej odsłonie i nowych cenach.

Jednak najbardziej prawdopodobnym terminem zdaje się być jesień, gdy minie mniej więcej pierwszy rok od premiery MacBooka Air Retina, wówczas często urządzenia Apple tanieją.

Warto na zakończenie przypomnieć, iż w tym okresie Apple powinno zaprezentować nowego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cala, to również ma być czas wprowadzenia na rynek odświeżonego Maca Pro.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online