Mac oceniany coraz wyżej, jakość systemów Apple wzrosła – raport od Six Colors

Apple iClinica

Jason Snell z portalu Six Colors, jak co roku, wydał swój raport dotyczący oceny Apple. W grę wchodzą ich produkty, akcesoria oraz usługi. O swoją ocenę poproszeni byli eksperci i komentatorzy związani z branżą. Okazuje się, że za rok 2020 najwyższe noty otrzymały Maki oraz oprogramowanie.

 

Apple 2020

 

Specjaliści z branży oceniali 12 kategorii w skali od 1 do 5. Wśród nich znalazły się: „Usługi”, „iPhone”, „Mac”, czy „Apple TV”. Na podstawie ich not zostały wyciągnięte średnie ocen i na tej bazie powstał tenże raport.

 

apple 1

 

Najwyższą ocenę i przy okazji największy wzrost jakości odnotowały komputery Mac (aż +30%) – można przypuszczać, że to przede wszystkim zasługa procesora M1, który wylądował w zeszłym roku w tych urządzeniach.

Niemal 30-procentowy wzrost oceny odnotowała również jakość oprogramowania – mowa tu przede wszystkim o iOS 14 oraz macOS 11

Niestety z oceną tak zwanych urządzeń ubieralnych (AirPods, Apple Watch) oraz Apple TV nie było równie dobrze – te kategorie uzyskały największy spadek oceny jakości względem raportu z poprzedniego roku.

 

apple 2

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online