Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Mac oceniany coraz wyżej, jakość systemów Apple wzrosła – raport od Six Colors

Mac oceniany coraz wyżej, jakość systemów Apple wzrosła – raport od Six Colors

Jason Snell z portalu Six Colors, jak co roku, wydał swój raport dotyczący oceny Apple. W grę wchodzą ich produkty, akcesoria oraz usługi. O swoją ocenę poproszeni byli eksperci i komentatorzy związani z branżą. Okazuje się, że za rok 2020 najwyższe noty otrzymały Maki oraz oprogramowanie.

 

Apple 2020

 

Specjaliści z branży oceniali 12 kategorii w skali od 1 do 5. Wśród nich znalazły się: „Usługi”, „iPhone”, „Mac”, czy „Apple TV”. Na podstawie ich not zostały wyciągnięte średnie ocen i na tej bazie powstał tenże raport.

 

apple 1

 

Najwyższą ocenę i przy okazji największy wzrost jakości odnotowały komputery Mac (aż +30%) – można przypuszczać, że to przede wszystkim zasługa procesora M1, który wylądował w zeszłym roku w tych urządzeniach.

Niemal 30-procentowy wzrost oceny odnotowała również jakość oprogramowania – mowa tu przede wszystkim o iOS 14 oraz macOS 11

Niestety z oceną tak zwanych urządzeń ubieralnych (AirPods, Apple Watch) oraz Apple TV nie było równie dobrze – te kategorie uzyskały największy spadek oceny jakości względem raportu z poprzedniego roku.

 

apple 2


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online