Blog
iClinica>Blog>iPhone>Ładujesz iPhone’a nieoryginalnym zasilaczem? To nie najlepszy pomysł

Ładujesz iPhone’a nieoryginalnym zasilaczem? To nie najlepszy pomysł

Sprzęt od firmy Apple nie należy to najtańszych. Amerykańska firma bardzo się ceni, a ich produkty należą do segmentu premium. Nic więc dziwnego, że i akcesoria z logiem nadgryzionego jabłka czasami mogą odstraszyć ceną – wszak za ładowarkę, czy przewody w oficjalnym sklepie Apple zapłacimy 100 złotych lub więcej, a na AliExpress znajdziemy zamiennik kosztujący parę dolarów. Wydaje się, że to spora oszczędność.

 

Spora, ale złudna oszczędność

 

Rzecz jasna 100 złotych wydanych mniej na takie akcesorium, jak ładowarka wydaje się świetnym interesem i ogromną oszczędnością, jednak nic bardziej mylnego. Jest to bardzo pozorna oszczędność, gdyż korzystanie z chińskiej podróbki zasilacza naraża naszego iPhone’a na poważne uszkodzenia. Zwłaszcza te najtańsze zamienniki, w których roi się od błędów konstrukcyjnych przez niechlujną produkcję w stylu: „jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie”.

 

Co może się stać?

 

W Sieci można natknąć się na całą masę doniesień mówiących o tym, że użytkownicy podróbek ładowarek ulegali porażeniom prądem, czy poważnym poparzeniom, gdy doszło do spięcia i ich telefony dosłownie zaczęły płonąć! Chyba nie trzeba dodawać, że w momencie, w którym nasz iPhone ulega jakimkolwiek uszkodzeniom na skutek korzystania z nieoryginalnych akcesoriów to gwarancja przepada? Okazuje się wtedy, że oszczędność na ładowarce nie była najbardziej opłacalnym interesem. Nawet, gdy ubezpieczymy dodatkowo naszego smartfona w jakimś towarzystwie ubezpieczeniowym to pieniądze nie zostaną nam wypłacone, bo ubezpieczyciel za taki stan rzeczy obarczy nas lub producenta ładowarki, a wytoczenie roszczeń wobec niego może okazać się nieco problematyczne.

 

Używaj tylko certyfikowanych akcesoriów

 

nieoryginalne ładowarki

Jeżeli ceny adaptera Cię odstraszają to na rynku dostępne są tańsze, certyfikowane zasilacze innych firm. Nie ma na nich loga Apple, ale zostały sprawdzone przez firmę z Cupertino i są bezpieczne dla Twojego telefonu. W nowszych iPhone’ach po podłączeniu nowej ładowarki pojawia się komunikat, czy jest to certyfikowane urządzenie. Jeżeli masz jednak wątpliwości możesz zapytać się sprzedawcy lub serwisu, czy posiadana przez Ciebie ładowarka jest certyfikowana. Jeżeli okaże się, że nie, możesz ją zostawić, pracownicy wyślą ją do utylizacji – czyli tam, gdzie powinna trafić.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online