Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Ładujesz iPhone’a nieoryginalnym zasilaczem? To nie najlepszy pomysł

Ładujesz iPhone’a nieoryginalnym zasilaczem? To nie najlepszy pomysł

Sprzęt od firmy Apple nie należy to najtańszych. Amerykańska firma bardzo się ceni, a ich produkty należą do segmentu premium. Nic więc dziwnego, że i akcesoria z logiem nadgryzionego jabłka czasami mogą odstraszyć ceną – wszak za ładowarkę, czy przewody w oficjalnym sklepie Apple zapłacimy 100 złotych lub więcej, a na AliExpress znajdziemy zamiennik kosztujący parę dolarów. Wydaje się, że to spora oszczędność.

 

Spora, ale złudna oszczędność

 

Rzecz jasna 100 złotych wydanych mniej na takie akcesorium, jak ładowarka wydaje się świetnym interesem i ogromną oszczędnością, jednak nic bardziej mylnego. Jest to bardzo pozorna oszczędność, gdyż korzystanie z chińskiej podróbki zasilacza naraża naszego iPhone’a na poważne uszkodzenia. Zwłaszcza te najtańsze zamienniki, w których roi się od błędów konstrukcyjnych przez niechlujną produkcję w stylu: „jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie”.

 

Co może się stać?

 

W Sieci można natknąć się na całą masę doniesień mówiących o tym, że użytkownicy podróbek ładowarek ulegali porażeniom prądem, czy poważnym poparzeniom, gdy doszło do spięcia i ich telefony dosłownie zaczęły płonąć! Chyba nie trzeba dodawać, że w momencie, w którym nasz iPhone ulega jakimkolwiek uszkodzeniom na skutek korzystania z nieoryginalnych akcesoriów to gwarancja przepada? Okazuje się wtedy, że oszczędność na ładowarce nie była najbardziej opłacalnym interesem. Nawet, gdy ubezpieczymy dodatkowo naszego smartfona w jakimś towarzystwie ubezpieczeniowym to pieniądze nie zostaną nam wypłacone, bo ubezpieczyciel za taki stan rzeczy obarczy nas lub producenta ładowarki, a wytoczenie roszczeń wobec niego może okazać się nieco problematyczne.

 

Używaj tylko certyfikowanych akcesoriów

 

nieoryginalne ładowarki

Jeżeli ceny adaptera Cię odstraszają to na rynku dostępne są tańsze, certyfikowane zasilacze innych firm. Nie ma na nich loga Apple, ale zostały sprawdzone przez firmę z Cupertino i są bezpieczne dla Twojego telefonu. W nowszych iPhone’ach po podłączeniu nowej ładowarki pojawia się komunikat, czy jest to certyfikowane urządzenie. Jeżeli masz jednak wątpliwości możesz zapytać się sprzedawcy lub serwisu, czy posiadana przez Ciebie ładowarka jest certyfikowana. Jeżeli okaże się, że nie, możesz ją zostawić, pracownicy wyślą ją do utylizacji – czyli tam, gdzie powinna trafić.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online