Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Który iPhone ma najlepszą baterię?

Który iPhone ma najlepszą baterię?

Który iPhone ma najlepszą baterię

Czas pracy smartfona po pełnym naładowaniu ma niebagatelny wpływ na komfort użytkowania. Wysłużona bateria może rozładowywać się w ciągu dnia. W toku codziennych obowiązków nie zawsze masz możliwość podłączenia urządzenia do ładowania. W związku z tym planem minimum staje się znalezienie telefonu, który wytrzyma przynajmniej do końca dnia przy umiarkowanym użytkowaniu.

Niektórzy użytkownicy bardzo intensywnie korzystają ze smartfona. W takim przypadku wymagania dotyczące możliwości baterii będą jeszcze wyższe. Apple zadbało jednak o potrzeby osób, którym zależy na maksymalnym czasie pracy ogniwa. Z myślą o tych klientach powstał oddzielny segment produktów. Dowiedz się, który iPhone ma najlepszą baterię.

iPhone z najlepszą baterią

Od kilku lat smartfony o powiększonych gabarytach są standardem w ofercie Apple. Takie modele są oznaczone dopiskiem „Plus” albo „Max”. To właśnie one charakteryzują się powiększoną pojemnością baterii. Taki zabieg pozwala na uzyskanie kilku dodatkowych godzin pracy. Producent podaje, że iPhone 14 Pro Max wytrzymuje nawet 6 godzin dłużej niż wersja Pro. Z kolei różnica pomiędzy iPhone’em 14 Plus a podstawowym modelem z tej generacji ma wynosić 3 godziny.

Jeśli zależy Tobie na uzyskaniu lepszych osiągów w tym wymiarze, warto rozważyć zakup wersji Plus albo Max. Pamiętaj jednak, że powiększona pojemność baterii idzie w parze z gabarytami całego urządzenia. Bryła jest naprawdę spora, dlatego wiele osób będzie mieć trudności z obsługiwaniem telefonu jedną ręką.

Zerknij jeszcze na listę uwzględniającą wszystkie generacje, aby upewnić się, który iPhone ma najlepszą baterię:

 • iPhone 6 Plus,
 • iPhone 6s Plus,
 • iPhone 7 Plus,
 • iPhone 8 Plus,
 • iPhone XS Max,
 • iPhone 11 Pro Max,
 • iPhone 12 Pro Max,
 • iPhone 13 Pro Max,
 • iPhone 14 Plus,
 • iPhone 14 Pro Max.

Który iPhone ma najlepszą baterię

Od czego zależy zużycie baterii w iPhone?

Kondycja ogniwa stopniowo obniża się w toku eksploatacji sprzętu. Tempo zużycia zależy w dużej mierze od sposobu korzystania z urządzenia. Można wyróżnić szereg działań, które nie są nieodzowne, a w znaczącym stopniu obciążają akumulator.

Przede wszystkim potencjał baterii jest niepotrzebnie marnowany przez wiele procesów przetwarzanych w tle. Odpowiadają za to aplikacje, które zostały włączone, a później nawet całymi miesiącami pozostają nieużywane przez użytkowników. W tym czasie oprogramowanie jest aktualizowane i odświeżane. Każda taka czynność jest zasilana energią pochodzącą z ogniwa. Częstą praktykę stanowi też korzystanie z pełnego zakresu powiadomień. Warto pamiętać, że wygenerowanie każdego komunikatu również pochłania jakąś część zasobów.

Użytkownicy mają również w zwyczaju pozostawiać poszczególne funkcje w stanie gotowości, mimo że nie są potrzebne w danym momencie. Za przykład niech posłuży korzystanie z internetu w domu. Pomimo utrzymywania połączenia przez sieć Wi-Fi, transfer danych jest cały czas włączony. W konsekwencji jeden z tych modułów zupełnie niepotrzebnie pobiera energię. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku aktywowania łączności Bluetooth bądź udzielania aplikacjom dostępu do innych funkcji takich jak lokalizacja czy też rejestrowanie dźwięku.

Niepotrzebnym obciążeniem są również animowane tapety, a także widżety aktualizowane w czasie rzeczywistym. Sporo energii marnuje się też na podtrzymywanie wysokiego poziomu jasności wyświetlacza.

Jak oszczędzać zużycie energii w telefonach iPhone – praktyczne wskazówki

Jeżeli korzystanie z wyżej wymienionych funkcji faktycznie podwyższa Twoją wygodę użytkowania urządzenia, nie wycofuj się z tego. Nie warto rezygnować z przydatnych udogodnień, nawet kosztem zużycia baterii. W wielu przypadkach jednak można śmiało odstąpić od kilku niekorzystnych praktyk i zachować dotychczasowy poziom komfortu. Przekonaj się, które czynności warto ograniczyć, aby oszczędzać baterię.

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że nie potrzebujesz aplikacji mobilnej do każdej usługi. Część działań jesteś w stanie z powodzeniem wykonać przy pomocy przeglądarki internetowej. Pozostaw zatem tylko te aplikacje, z których faktycznie regularnie korzystasz. Resztę odinstaluj. Poza tym warto ograniczyć zakres czynności wykonywanych przez oprogramowanie bez Twojej świadomości. W większości przypadków w zupełności wystarczy, że aplikacja odświeży się, kiedy ją uruchomisz. Niepotrzebna jest automatyczna synchronizacja. Preferencje dotyczące odświeżania w tle możesz modyfikować w następujący sposób:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji „Ogólne”.
 3. Stuknij „Odświeżanie w tle”.
 4. Ustal limit dla wybranych aplikacji.

Poza tym warto ograniczyć udostępnianie programom dostępu do takich usług jak wykrywanie lokalizacji. Zrobisz to w następujący sposób:

 1. Wejdź do ustawień.
 2. Wybierz sekcję „Prywatność”.
 3. Otwórz zakładkę „Usługi lokalizacji”.
 4. Ustaw swoje preferencje.

Zastanów się też czy animowana tapeta oraz widżety odświeżane na bieżąco faktycznie są dla Ciebie niezbędne. Jeśli zrezygnujesz z tych udogodnień, możesz nieco odciążyć baterię. Oprócz tego staraj się włączać transfer danych i łączność Bluetooth jedynie, gdy są akurat potrzebne.

Przydatną funkcją jest też tryb oszczędzania energii. Wystarczy go aktywować, aby automatycznie ograniczyć nadmiar zużywanych zasobów w kilku obszarach. Podejmij następujące kroki, aby skorzystać z tej opcji:

 1. Uruchom ustawienia.
 2. Otwórz kartę „Bateria”.
 3. Przesuń suwak przy pozycji „Tryb Niskie zużycie energii”.
 4. Aktywny status tej funkcji możesz rozpoznać dzięki żółtej ikonie baterii w rogu wyświetlacza.

Z drugiej strony jednak zachowaj umiar w wyłączaniu aplikacji po użyciu. Taka praktyka zupełnie nie przydaje się w przypadku narzędzi, z których korzystasz regularnie. Wynika to z tego, że rozruch pochłonie więcej zasobów niż podtrzymywanie pracy w tle.

Który iPhone ma najlepszą baterię

Jak dbać o długowieczność i wytrzymałość baterii w iPhone?

Wystrzegaj się korzystania z nieoryginalnych akcesoriów do ładowania. Czasem na ich korzyść może przemawiać cena, ale nie warto ryzykować uszkodzeniem smartfona. W końcu nie możesz mieć pewności czy produkty są w pełni kompatybilne z Twoim sprzętem. Rozsądniej będzie zatem pozostać przy rozwiązaniach dostarczanych przez Apple.

Przy codziennym używaniu smartfona nie czekaj aż bateria rozładuje się do końca. Możesz śmiało podłączyć urządzenie do ładowania w dowolnym momencie. Najlepiej zrobić to zanim poziom energii spadnie poniżej poziomu 20%. Ponadto unikaj korzystania z telefonu w skrajnych warunkach atmosferycznych. Wedle deklaracji producenta, sprzęt najlepiej znosi funkcjonowanie w temperaturze od 0°C do 35°C.

Niezależnie od tego który iPhone ma najlepszą baterię, wszystkie mogą ulec awarii. Potencjalne usterki nie dotyczą wyłącznie ogniwa. Uszkodzenia zdarzają się również w innych obszarach. W razie wystąpienia defektu warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego. Sieć iClinica efektywnie przywraca pełną sprawność sprzętu Apple od 2009 roku.

W ofercie serwisu znajdziesz odpowiedzi na powszechnie występujące problemy techniczne takie jak wymiana wyświetlacza iPhone czy też naprawa przedniej kamery iPhone. Poza tym eksperci zapewniają też najwyższą skuteczność przy realizowaniu nieco rzadziej pojawiających się problemów. W ofercie znajduje się chociażby naprawa Face ID oraz naprawa czujnika zbliżeniowego. To jednak tylko przykłady dostępnych możliwości. Pełną listę znajdziesz w zakładce „Cennik” na stronie internetowej.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online