Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Koronawirus a technologia – epidemia może opóźnić premierę iPhone’a SE 2

Koronawirus a technologia – epidemia może opóźnić premierę iPhone’a SE 2

Ostatnie doniesienia na temat wirusa 2019-nCoV szerzej określanego, jako koronawirus nie napawają optymizmem. Każdego dnia w mediach zalewają nas informacje o wzrastającej liczbie chorych i o przypadkach zakażeń w innych miejscach niż Chiny. Taka sytuacja to rzecz jasna przede wszystkim zagrożenie dla ludzkiego życia, ale epidemia zbiera szersze żniwa – może ona wstrząsnąć gospodarką, czemu przykładem są najnowsze informacje na temat Apple.

 

Opóźnienia w produkcji

 

Nie ma nic ważniejszego niż życie i zdrowie ludzi, jednak trzeba zauważyć, że szerzący się wirus może zaszkodzić także gospodarce, giełdzie, czy zatamować transport.

Wuhan to obszar w Chinach, gdzie powstało ognisko zapalne koronawirusa. Państwo to aktualnie przeżywa paraliż. Okres wolny od pracy z okazji Chińskiego Nowego Roku został przedłużony, przez co wiele osób wróci do pracy później niż zakładały to pierwotne założenia. Wiele fabryk stoi aktualnie pustych, a ludzie zmuszeni są pozostać w swoich domach. Jeżeli wirus nie przestanie się rozprzestrzeniać to opóźnienia mogą się zdecydowanie wydłużyć.

Dobrym przykładem jest tutaj Apple i ich planowana premiera iPhone’a SE 2. Ostatnio w Sieci pojawiły się informacje, że w lutym ruszyć ma masowa produkcja tego urządzenia. Premiera planowana była na marzec. Jednak w świetle najnowszych wieści będzie ona przesunięta na późniejszy termin.

To nie tylko iPhone SE 2 – premiera wielu innych urządzeń może zostać znacząco przesunięta. W Chinach działa wielu podwykonawców, którzy tworzą podzespoły wielu sprzętów elektronicznych. Stojące fabryki muszą nieść za sobą opóźnienia, gdyż produkcja nie będzie terminowa.

Jeśli założymy naprawdę czarny scenariusz związany z epidemią, która przerodzi się w pandemię to opóźnieniom mogą ulec nawet premiery jesiennych sprzętów, jak na przykład iPhone 12.

Można to rozciągnąć jeszcze w czasie i analogiczne wspomnieć, że pogarszająca się sytuacja może wpłynąć nawet na premiery urządzeń, które planowane były na 2021 rok.

Oczywiście mówimy tu TYLKO o sprzętach elektronicznych, które w dobie aktualnych informacji na temat koronawirusa są czymś całkowicie nieistotnym. Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny i jest próbą ukazania na jak wiele dziedzin życia codziennego może wpłynąć epidemia.

Najważniejsze jest nasze zdrowie, dlatego mamy ogromną nadzieję, że szybko uda nam się uporać z rozprzestrzeniającym się wirusem i stan zagrożenia zostanie zniesiony.


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online