Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Koronawirus a technologia – epidemia może opóźnić premierę iPhone’a SE 2

Koronawirus a technologia – epidemia może opóźnić premierę iPhone’a SE 2

Ostatnie doniesienia na temat wirusa 2019-nCoV szerzej określanego, jako koronawirus nie napawają optymizmem. Każdego dnia w mediach zalewają nas informacje o wzrastającej liczbie chorych i o przypadkach zakażeń w innych miejscach niż Chiny. Taka sytuacja to rzecz jasna przede wszystkim zagrożenie dla ludzkiego życia, ale epidemia zbiera szersze żniwa – może ona wstrząsnąć gospodarką, czemu przykładem są najnowsze informacje na temat Apple.

 

Opóźnienia w produkcji

 

Nie ma nic ważniejszego niż życie i zdrowie ludzi, jednak trzeba zauważyć, że szerzący się wirus może zaszkodzić także gospodarce, giełdzie, czy zatamować transport.

Wuhan to obszar w Chinach, gdzie powstało ognisko zapalne koronawirusa. Państwo to aktualnie przeżywa paraliż. Okres wolny od pracy z okazji Chińskiego Nowego Roku został przedłużony, przez co wiele osób wróci do pracy później niż zakładały to pierwotne założenia. Wiele fabryk stoi aktualnie pustych, a ludzie zmuszeni są pozostać w swoich domach. Jeżeli wirus nie przestanie się rozprzestrzeniać to opóźnienia mogą się zdecydowanie wydłużyć.

Dobrym przykładem jest tutaj Apple i ich planowana premiera iPhone’a SE 2. Ostatnio w Sieci pojawiły się informacje, że w lutym ruszyć ma masowa produkcja tego urządzenia. Premiera planowana była na marzec. Jednak w świetle najnowszych wieści będzie ona przesunięta na późniejszy termin.

To nie tylko iPhone SE 2 – premiera wielu innych urządzeń może zostać znacząco przesunięta. W Chinach działa wielu podwykonawców, którzy tworzą podzespoły wielu sprzętów elektronicznych. Stojące fabryki muszą nieść za sobą opóźnienia, gdyż produkcja nie będzie terminowa.

Jeśli założymy naprawdę czarny scenariusz związany z epidemią, która przerodzi się w pandemię to opóźnieniom mogą ulec nawet premiery jesiennych sprzętów, jak na przykład iPhone 12.

Można to rozciągnąć jeszcze w czasie i analogiczne wspomnieć, że pogarszająca się sytuacja może wpłynąć nawet na premiery urządzeń, które planowane były na 2021 rok.

Oczywiście mówimy tu TYLKO o sprzętach elektronicznych, które w dobie aktualnych informacji na temat koronawirusa są czymś całkowicie nieistotnym. Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny i jest próbą ukazania na jak wiele dziedzin życia codziennego może wpłynąć epidemia.

Najważniejsze jest nasze zdrowie, dlatego mamy ogromną nadzieję, że szybko uda nam się uporać z rozprzestrzeniającym się wirusem i stan zagrożenia zostanie zniesiony.


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online