Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Koniec z przeciekami i plotkami? Apple grozi leakerom palcem

Koniec z przeciekami i plotkami? Apple grozi leakerom palcem

Mark Gurman, Ming-Chi Kuo i wiele innych postaci, które postują na Twitterze – to grupa osób, które często (trafnie lub mniej) umieszczają informacje na temat sprzętów nad którymi pracuje Apple. Źródła tych rewelacji bywają przeróżne i czasami mogą wprowadzić w błąd użytkowników urządzeń od giganta z Cupertino. Włodarzom amerykańskiej firmy się to nie podoba i ich prawnicy wykonali pewne kroki, by zakończyć ten proceder.

 

Przecieki z Apple – list do leakera

 

O całej historii napisał Kang z serwisu Weibo, któremu w przeszłości wiele razy udało się przekazać światu nowości z podwórka Apple, które później okazały się być prawdziwe. Otrzymał on list od prawników amerykańskiej firmy, że zakazane jest, by publikować nieoficjalne informacje dotyczące przedsiębiorstwa i jego działań. Argumentowane jest to tym, że wiadomości takie mogą wprowadzić klientów w błąd i być wykorzystywane przez konkurencję. Oprócz Kanga wielu innych leakerów otrzymało podobny list.

Kang postanowił odpowiedzieć i napisał, że nie publikował nigdy zdjęć ani informacji na temat urządzeń Apple, które zostały objęte klauzulą poufności. Podkreślił, że także w przyszłości nie planuje publikować podobnych treści i usunie niektóre ze swoich postów, które umieścił na swoich mediach społecznościowych.

Nie zgodził się jednak, że wprowadzał kiedykolwiek klientów Apple w błąd i podkreślił, że ma prawo, by wyrażać swoje odczucia względem planów firmy i jej przedstawiciele nie mogą mu tego zabronić.

Jak już wspominaliśmy Kang ma na swoich koncie kilka plotek, które z czasem okazały się być prawdą. Mowa tutaj chociażby o informacjach na temat iPhone’ów 12, iPhone’a SE drugiej generacji, iPadów, głośnika HomePod mini, czy Apple Watcha SE.

Przyznać trzeba, że cała ta sytuacja jest nieco dziwna. Oczywiście, zdarza się, że informacje publikowane przez leakerów się nie sprawdzą, natomiast nakręca to zainteresowanie i podsyca emocje związane z działaniami amerykańskiej firmy i premierami ich nowych urządzeń.

Ciekawi jesteśmy, jak cała sprawa się rozstrzygnie, czekamy na dalsze ruchy.


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online