Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Konferencja Apple – czego możemy się spodziewać?

Konferencja Apple – czego możemy się spodziewać?

10 września będzie bardzo ważnym dniem dla wszystkich sympatyków firmy Apple. To dlatego, że tego właśnie dnia, gigant z Cupertino organizuje swoją konferencję na której zobaczymy najnowsze iPhone’y oraz inne sprzęty. Oprócz tego poznamy w końcu daty premier nowych systemów operacyjnych od Apple. Będzie jedna nowość – usłyszymy więcej na temat nowych serwisów Apple, jak Apple TV.

 

iPhone 11, iPhone 11 Pro

 

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie zostaną nazwane nowe iPhone’y. W Sieci pojawiało się wiele doniesień na ten temat, ale dokładne nazwy następców iPhone’ów Xr, Xs oraz Xs Max poznamy dopiero jutro. Jednak najbardziej prawdopodobnymi wydają się być iPhone 11 oraz wariacje związane z tym nazewnictwem.

 

Apple Watch 5

 

Na temat Apple Watcha 5 było w tym roku wyjątkowo cicho, jednak pojawiło się na jego temat trochę doniesień. Przede wszystkim dotyczyły one kwestii wizualnych. Zegarek ma być dostępny w różnych obudowach, między innymi w tytanicznej i ceramicznej. Prawdopodobnie będzie także posiadał funkcję do pomiaru ciśnienia krwi.
Apple w tym wypadku woli skupić się na kwestiach związanych z softwarem i główny nacisk położony został na watchOS 6, hardware pozostanie raczej bez większych zmian.

 

Apple TV 5

 

O tym, że Apple gigant z Cupertino pracuje nad nową wersją Apple TV w zasadzie mało się słyszało. Dopiero niedawno w Sieci pojawiło się trochę doniesień na ten temat. Wychodzi na to, że możemy spodziewać się pewnych informacji na temat urządzenia podczas konferencji.

W sprzęcie wyląduję prawdopodobnie procesor A12, który wspierać będzie standard HDMI 2.1. Takie urządzenie zgrałoby się doskonale z premierą serwisów Apple Arcade oraz Apple TV+.

 

Apple Bluetooth Tracker

 

Być może ujrzymy także zupełnie nowe urządzenie od Apple – będzie to prawdopodobnie mały lokalizator działający na Bluetooth. Będzie on bardzo pomocny przy próbie odszukania zaginionego portfela, kluczy czy plecaka. Sprzęcik ten nie będzie się różnił się od zastosowań innych firm, które również produkują podobne lokalizatory.

Ogromną zaletą trackera ma być to, że funkcja odnajdywania ma działać także, gdy urządzenie nie znajduje się w zasięgu Bluetooth np. iPhone’a z którym jest sparowane. W iOS 13 i innych systemach pojawi się specjalna funkcja, która będzie odpowiedzialna za poszukiwania zagubionych sprzętów, które działają w trybie offline.
iOS 13, MacOS Catlina i inne systemy

Podczas konferencji na pewno usłyszymy także na jaki dzień szykowana jest premiera najnowszych systemów operacyjnych do urządzeń Apple.
Premier iOS 13, iPadOS, watchOS 6 czy tvOS 13 powinniśmy spodziewać się już 16 września.

 

Apple Arcade i Apple TV+

 

Podczas konferencji nie powinno zabraknąć szczegółów na temat nowych serwisów od Apple, czyli Apple Arcade oraz Apple TV+.

Apple Arcade powinno zadebiutować wraz z systemem iOS 13 i resztą systemów. Będzie on dostępny na iPhone, iPad, Mac oraz Apple TV. Jego miesięczna subskrypcja wynosiła będzie 4,99 dolara, a pierwszy miesiąc będzie darmowy.
Jesienią tego roku serwis ma być dostępny już w 150 krajach, w tym także w Polsce.

Apple TV+ ma podobno kosztować 9,99 dolarów i jego pierwszy miesiąc też ma być darmowy.
Ten serwis ma zadebiutować już w listopadzie. Na start będzie posiadał dosyć ograniczoną bazę produkcji oryginalnych, ale ma być ona z czasem uzupełniania o kolejne nowości.
Serwis działać będzie jako dodatek do aplikacji Apple TV, który działa na iPhonie, iPadzie oraz Apple TV. Jesienią ma pojawić się jeszcze dodatkowo na Macach.

Oprócz tego telewizory Samsunga, LG, Sony i innych marek mają z czasem posiadać tę platformę w swojej obsłudze.

 

A czego raczej się nie spodziewać? iPady Pro i Mac

 

Z wielu doniesień dowiedzieliśmy się, że Apple ma w planach także nowego MacBooka Pro z ekranem 16 cali, Maca Pro oraz monitor Apple Pro Display XDR. Oprócz tego mówiło się o odświeżonych iPadach Pro i budżetowym iPadzie.

Te sprzęty jednak miałyby pojawić się z końcem tego roku. Jednak mało prawdopodobnym wydaje się, by Apple miało je ogłosić je podczas wrześniowej konferencji i raczej tym urządzeniom będzie poświęcona oddzielna w październiku.

Ale jak będzie – dowiemy się już jutro, 10 września. Start konferencji o 19:00 czasu polskiego.


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online