Blog
iClinica Path Blog Path Akcesoria Path Konferencja Apple – czego możemy się spodziewać?

Konferencja Apple – czego możemy się spodziewać?

10 września będzie bardzo ważnym dniem dla wszystkich sympatyków firmy Apple. To dlatego, że tego właśnie dnia, gigant z Cupertino organizuje swoją konferencję na której zobaczymy najnowsze iPhone’y oraz inne sprzęty. Oprócz tego poznamy w końcu daty premier nowych systemów operacyjnych od Apple. Będzie jedna nowość – usłyszymy więcej na temat nowych serwisów Apple, jak Apple TV.

 

iPhone 11, iPhone 11 Pro

 

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie zostaną nazwane nowe iPhone’y. W Sieci pojawiało się wiele doniesień na ten temat, ale dokładne nazwy następców iPhone’ów Xr, Xs oraz Xs Max poznamy dopiero jutro. Jednak najbardziej prawdopodobnymi wydają się być iPhone 11 oraz wariacje związane z tym nazewnictwem.

 

Apple Watch 5

 

Na temat Apple Watcha 5 było w tym roku wyjątkowo cicho, jednak pojawiło się na jego temat trochę doniesień. Przede wszystkim dotyczyły one kwestii wizualnych. Zegarek ma być dostępny w różnych obudowach, między innymi w tytanicznej i ceramicznej. Prawdopodobnie będzie także posiadał funkcję do pomiaru ciśnienia krwi.
Apple w tym wypadku woli skupić się na kwestiach związanych z softwarem i główny nacisk położony został na watchOS 6, hardware pozostanie raczej bez większych zmian.

 

Apple TV 5

 

O tym, że Apple gigant z Cupertino pracuje nad nową wersją Apple TV w zasadzie mało się słyszało. Dopiero niedawno w Sieci pojawiło się trochę doniesień na ten temat. Wychodzi na to, że możemy spodziewać się pewnych informacji na temat urządzenia podczas konferencji.

W sprzęcie wyląduję prawdopodobnie procesor A12, który wspierać będzie standard HDMI 2.1. Takie urządzenie zgrałoby się doskonale z premierą serwisów Apple Arcade oraz Apple TV+.

 

Apple Bluetooth Tracker

 

Być może ujrzymy także zupełnie nowe urządzenie od Apple – będzie to prawdopodobnie mały lokalizator działający na Bluetooth. Będzie on bardzo pomocny przy próbie odszukania zaginionego portfela, kluczy czy plecaka. Sprzęcik ten nie będzie się różnił się od zastosowań innych firm, które również produkują podobne lokalizatory.

Ogromną zaletą trackera ma być to, że funkcja odnajdywania ma działać także, gdy urządzenie nie znajduje się w zasięgu Bluetooth np. iPhone’a z którym jest sparowane. W iOS 13 i innych systemach pojawi się specjalna funkcja, która będzie odpowiedzialna za poszukiwania zagubionych sprzętów, które działają w trybie offline.
iOS 13, MacOS Catlina i inne systemy

Podczas konferencji na pewno usłyszymy także na jaki dzień szykowana jest premiera najnowszych systemów operacyjnych do urządzeń Apple.
Premier iOS 13, iPadOS, watchOS 6 czy tvOS 13 powinniśmy spodziewać się już 16 września.

 

Apple Arcade i Apple TV+

 

Podczas konferencji nie powinno zabraknąć szczegółów na temat nowych serwisów od Apple, czyli Apple Arcade oraz Apple TV+.

Apple Arcade powinno zadebiutować wraz z systemem iOS 13 i resztą systemów. Będzie on dostępny na iPhone, iPad, Mac oraz Apple TV. Jego miesięczna subskrypcja wynosiła będzie 4,99 dolara, a pierwszy miesiąc będzie darmowy.
Jesienią tego roku serwis ma być dostępny już w 150 krajach, w tym także w Polsce.

Apple TV+ ma podobno kosztować 9,99 dolarów i jego pierwszy miesiąc też ma być darmowy.
Ten serwis ma zadebiutować już w listopadzie. Na start będzie posiadał dosyć ograniczoną bazę produkcji oryginalnych, ale ma być ona z czasem uzupełniania o kolejne nowości.
Serwis działać będzie jako dodatek do aplikacji Apple TV, który działa na iPhonie, iPadzie oraz Apple TV. Jesienią ma pojawić się jeszcze dodatkowo na Macach.

Oprócz tego telewizory Samsunga, LG, Sony i innych marek mają z czasem posiadać tę platformę w swojej obsłudze.

 

A czego raczej się nie spodziewać? iPady Pro i Mac

 

Z wielu doniesień dowiedzieliśmy się, że Apple ma w planach także nowego MacBooka Pro z ekranem 16 cali, Maca Pro oraz monitor Apple Pro Display XDR. Oprócz tego mówiło się o odświeżonych iPadach Pro i budżetowym iPadzie.

Te sprzęty jednak miałyby pojawić się z końcem tego roku. Jednak mało prawdopodobnym wydaje się, by Apple miało je ogłosić je podczas wrześniowej konferencji i raczej tym urządzeniom będzie poświęcona oddzielna w październiku.

Ale jak będzie – dowiemy się już jutro, 10 września. Start konferencji o 19:00 czasu polskiego.


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online