Blog
iClinica>Blog>Macbook>Komputery Mac odnotowały świetnie wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale 2021

Komputery Mac odnotowały świetnie wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale 2021

Dane opublikowane przez IDC pokazują, że rynek komputerów osobistych ma się naprawdę bardzo dobrze. Coraz więcej osób pracujących lub uczących się zdalnie z domu – przełożyło się to na doskonałą sprzedaż komputerów. Największy, bo aż 111,5 % wzrost odnotowały Maci, zatem Apple ma co świętować.

 

Mac – świetna sprzedaż

 

Podwojenie sprzedaży względem pierwszego kwartału poprzedniego roku to ogromny sukces, zwłaszcza, że przez covidowy kryzys i niedobory komponentów można było obawiać się o kondycję tej branży. Apple w pierwszym kwartale 2021 roku dostarczyło około 6,7 miliona komputerów Mac, co przekłada się na 8% w rynku. W zeszłym roku było to „zaledwie” 3,2 miliona urządzeń, wzrost jest zatem znaczący.

 

mac sprzedaz 2021

 

Oczywiście, inne firmy, jak HP, Lenovo, czy Dell także osiągają spore wzrosty, jednak nie tak duże, jak Apple. Sytuacja na Świecie zwiększyła popyt na komputery osobiste, jednak branża ucierpiała nieco na niedoborach komponentów, jednak zdaniem twórców raportu przyszłość maluje się w jasnych barwach.

Na bardzo dobre osiągnięcie Apple przełożyło się na pewno to, że pod koniec zeszłego roku na rynek trafiły nowe komputery Mac z własnym procesorem Apple Silicon. Niebawem na rynku pojawią się: zupełnie odświeżony MacBook Pro, czy nowy iMac. Te premiery powinny jeszcze poprawić sytuację Apple w tym segmencie rynku.


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online