Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Komputery Mac odnotowały świetnie wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale 2021

Komputery Mac odnotowały świetnie wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale 2021

Dane opublikowane przez IDC pokazują, że rynek komputerów osobistych ma się naprawdę bardzo dobrze. Coraz więcej osób pracujących lub uczących się zdalnie z domu – przełożyło się to na doskonałą sprzedaż komputerów. Największy, bo aż 111,5 % wzrost odnotowały Maci, zatem Apple ma co świętować.

 

Mac – świetna sprzedaż

 

Podwojenie sprzedaży względem pierwszego kwartału poprzedniego roku to ogromny sukces, zwłaszcza, że przez covidowy kryzys i niedobory komponentów można było obawiać się o kondycję tej branży. Apple w pierwszym kwartale 2021 roku dostarczyło około 6,7 miliona komputerów Mac, co przekłada się na 8% w rynku. W zeszłym roku było to „zaledwie” 3,2 miliona urządzeń, wzrost jest zatem znaczący.

 

mac sprzedaz 2021

 

Oczywiście, inne firmy, jak HP, Lenovo, czy Dell także osiągają spore wzrosty, jednak nie tak duże, jak Apple. Sytuacja na Świecie zwiększyła popyt na komputery osobiste, jednak branża ucierpiała nieco na niedoborach komponentów, jednak zdaniem twórców raportu przyszłość maluje się w jasnych barwach.

Na bardzo dobre osiągnięcie Apple przełożyło się na pewno to, że pod koniec zeszłego roku na rynek trafiły nowe komputery Mac z własnym procesorem Apple Silicon. Niebawem na rynku pojawią się: zupełnie odświeżony MacBook Pro, czy nowy iMac. Te premiery powinny jeszcze poprawić sytuację Apple w tym segmencie rynku.


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online