Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path Komputery Mac odnotowały świetnie wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale 2021

Komputery Mac odnotowały świetnie wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale 2021

Dane opublikowane przez IDC pokazują, że rynek komputerów osobistych ma się naprawdę bardzo dobrze. Coraz więcej osób pracujących lub uczących się zdalnie z domu – przełożyło się to na doskonałą sprzedaż komputerów. Największy, bo aż 111,5 % wzrost odnotowały Maci, zatem Apple ma co świętować.

 

Mac – świetna sprzedaż

 

Podwojenie sprzedaży względem pierwszego kwartału poprzedniego roku to ogromny sukces, zwłaszcza, że przez covidowy kryzys i niedobory komponentów można było obawiać się o kondycję tej branży. Apple w pierwszym kwartale 2021 roku dostarczyło około 6,7 miliona komputerów Mac, co przekłada się na 8% w rynku. W zeszłym roku było to „zaledwie” 3,2 miliona urządzeń, wzrost jest zatem znaczący.

 

mac sprzedaz 2021

 

Oczywiście, inne firmy, jak HP, Lenovo, czy Dell także osiągają spore wzrosty, jednak nie tak duże, jak Apple. Sytuacja na Świecie zwiększyła popyt na komputery osobiste, jednak branża ucierpiała nieco na niedoborach komponentów, jednak zdaniem twórców raportu przyszłość maluje się w jasnych barwach.

Na bardzo dobre osiągnięcie Apple przełożyło się na pewno to, że pod koniec zeszłego roku na rynek trafiły nowe komputery Mac z własnym procesorem Apple Silicon. Niebawem na rynku pojawią się: zupełnie odświeżony MacBook Pro, czy nowy iMac. Te premiery powinny jeszcze poprawić sytuację Apple w tym segmencie rynku.


Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
PS Remote Play
PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem … Czytaj dalej PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online