Komputery Mac odnotowały świetnie wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale 2021

Macbook iClinica

Dane opublikowane przez IDC pokazują, że rynek komputerów osobistych ma się naprawdę bardzo dobrze. Coraz więcej osób pracujących lub uczących się zdalnie z domu – przełożyło się to na doskonałą sprzedaż komputerów. Największy, bo aż 111,5 % wzrost odnotowały Maci, zatem Apple ma co świętować.

 

Mac – świetna sprzedaż

 

Podwojenie sprzedaży względem pierwszego kwartału poprzedniego roku to ogromny sukces, zwłaszcza, że przez covidowy kryzys i niedobory komponentów można było obawiać się o kondycję tej branży. Apple w pierwszym kwartale 2021 roku dostarczyło około 6,7 miliona komputerów Mac, co przekłada się na 8% w rynku. W zeszłym roku było to „zaledwie” 3,2 miliona urządzeń, wzrost jest zatem znaczący.

 

mac sprzedaz 2021

 

Oczywiście, inne firmy, jak HP, Lenovo, czy Dell także osiągają spore wzrosty, jednak nie tak duże, jak Apple. Sytuacja na Świecie zwiększyła popyt na komputery osobiste, jednak branża ucierpiała nieco na niedoborach komponentów, jednak zdaniem twórców raportu przyszłość maluje się w jasnych barwach.

Na bardzo dobre osiągnięcie Apple przełożyło się na pewno to, że pod koniec zeszłego roku na rynek trafiły nowe komputery Mac z własnym procesorem Apple Silicon. Niebawem na rynku pojawią się: zupełnie odświeżony MacBook Pro, czy nowy iMac. Te premiery powinny jeszcze poprawić sytuację Apple w tym segmencie rynku.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online