Karty eSIM w Polsce? Dzięki nowym iPhone’om jest to możliwe!

Apple,iPhone iClinica

Premiera nowych iPhone’ów z obsługą kart eSIM wymusi na sieciach komórkowych działających w Polsce wprowadzenie kart eSIM? Podobno Orange już wdraża powoli to rozwiązanie.

 

Orange będzie pierwszą siecią w Polsce z obsługą eSIM?

 

Wszystko na to wskazuje po słowach rzecznika sieci, Wojciecha Jabłczyńskiego, który twierdzi, że Orange pracuje nad wprowadzeniem wirtualnej karty SIM do swej usługi. Są szanse, że pojawi się ona jeszcze w tym roku.

 


Inne stanowisko ma firma Play, która póki co nie planuje wdrażania tej usługi do swej oferty i woli poczekać i obserwować rozwój sytuacji. Oczywiście Sieć ta jest żywo zainteresowana tym standardem, ale zdaniem jej przedstawicieli jest jeszcze zbyt wcześnie, by myśleć o starcie tego typu usługi w Play.

Również T-Mobile pracuje nad eSIM. Wdrażanie powoli trwa, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o jakichkolwiek bardziej konkretnych terminach.

Podobne stanowisko zajęła sieć Plus, której przedstawiciele również potwierdzili chęć wdrożenia eSIM do swoich usług. Twierdzą oni jednak, że jest zbyt wcześnie, by deklarować jakiekolwiek terminy, kiedy eSIM rzeczywiście może się pojawić.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online