Blog
iClinica>Blog>iOS>Karta medyczna w iOS 11

Karta medyczna w iOS 11

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” custom_padding=”0px|||”][et_pb_row admin_label=”row” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” use_custom_gutter=”off” make_equal=”off”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Przy okazji aktualizacji systemu iOS do wersji 11 funkcjonalność, jaką jest karta medyczna zaczęła funkcjonować w należyty sposób. Medical ID daje nam możliwość wywołania sygnału SOS w momencie zagrożenia naszego życia lub zdrowia.

Można dzięki niej także odczytać wypełnianą wcześniej kartę medyczną. Głównym zadaniem tej funkcjonalności jest przyśpieszyć akcję ratunkową, kiedy każda sekunda jest na wagę złota. Aktualnie karta medyczna dostępna jest z dwóch poziomów. Możemy uruchomić tę opcję po pięciokrotnym wciśnięciu przycisku home i wybraniu opcji. Drugą możliwością jest wybór alarmowej opcji z zablokowanego ekranu, z którego możemy przejść do naszej karty medycznej. Wejście w medyczne menu przy pomocy 5-cio krotnego kliknięcia automatycznie blokuje możliwość odblokowania za pomocą Touch ID czy Face ID.

Karta medyczna przyda się służbom ratunkowym w razie niebezpieczeństwa. Znajdą tu informacje na temat naszych chorób przewlekłych, wagi, wieku, grupy krwi czy alergii i inne. Wszystko co może przyśpieszyć przywrócenie życia.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”https://iclinica.pl/wp-content/uploads/2018/04/karta-medyczna.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” sticky=”off” align=”left” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” force_fullwidth=”off” animation=”left” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Jak skonfigurować swoją kartę medyczną?

 

1. Z menu aplikacji ->wybieramy Zdrowie, wybieramy ->Dalej z ekranu startowego

2. Jesteśmy wewnątrz naszej karty medycznej, możemy edytować wszystkie informacje o nas (imię, nazwisko, waga, wzrost, data urodzenia)

3. Wybieramy ->Dalej, możemy tu utworzyć kartę medyczną, wciskamy odpowiedni banner

4. Uzupełniamy informacje o chorobach i innych ważnych informacji na nasz temat. Jest tu także rubryka z kontaktami alarmowymi (mama, siostra, mąż itp.)

Cała konfiguracja zajmuje dosłownie chwilę, kilka minut, ale może być to te kilka minut, które skrócą czas do magicznej liczby 5, 5 minut po których brak oddechu powoduje nieodwracalne zmiany.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online