Zaznacz stronę

Przy okazji aktualizacji systemu iOS do wersji 11 funkcjonalność, jaką jest karta medyczna zaczęła funkcjonować w należyty sposób. Medical ID daje nam możliwość wywołania sygnału SOS w momencie zagrożenia naszego życia lub zdrowia.

Można dzięki niej także odczytać wypełnianą wcześniej kartę medyczną. Głównym zadaniem tej funkcjonalności jest przyśpieszyć akcję ratunkową, kiedy każda sekunda jest na wagę złota. Aktualnie karta medyczna dostępna jest z dwóch poziomów. Możemy uruchomić tę opcję po pięciokrotnym wciśnięciu przycisku home i wybraniu opcji. Drugą możliwością jest wybór alarmowej opcji z zablokowanego ekranu, z którego możemy przejść do naszej karty medycznej. Wejście w medyczne menu przy pomocy 5-cio krotnego kliknięcia automatycznie blokuje możliwość odblokowania za pomocą Touch ID czy Face ID.

Karta medyczna przyda się służbom ratunkowym w razie niebezpieczeństwa. Znajdą tu informacje na temat naszych chorób przewlekłych, wagi, wieku, grupy krwi czy alergii i inne. Wszystko co może przyśpieszyć przywrócenie życia.

Jak skonfigurować swoją kartę medyczną?

 

1. Z menu aplikacji ->wybieramy Zdrowie, wybieramy ->Dalej z ekranu startowego

2. Jesteśmy wewnątrz naszej karty medycznej, możemy edytować wszystkie informacje o nas (imię, nazwisko, waga, wzrost, data urodzenia)

3. Wybieramy ->Dalej, możemy tu utworzyć kartę medyczną, wciskamy odpowiedni banner

4. Uzupełniamy informacje o chorobach i innych ważnych informacji na nasz temat. Jest tu także rubryka z kontaktami alarmowymi (mama, siostra, mąż itp.)

Cała konfiguracja zajmuje dosłownie chwilę, kilka minut, ale może być to te kilka minut, które skrócą czas do magicznej liczby 5, 5 minut po których brak oddechu powoduje nieodwracalne zmiany.