Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Karta medyczna w iOS 11

Karta medyczna w iOS 11

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” custom_padding=”0px|||”][et_pb_row admin_label=”row” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” use_custom_gutter=”off” make_equal=”off”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Przy okazji aktualizacji systemu iOS do wersji 11 funkcjonalność, jaką jest karta medyczna zaczęła funkcjonować w należyty sposób. Medical ID daje nam możliwość wywołania sygnału SOS w momencie zagrożenia naszego życia lub zdrowia.

Można dzięki niej także odczytać wypełnianą wcześniej kartę medyczną. Głównym zadaniem tej funkcjonalności jest przyśpieszyć akcję ratunkową, kiedy każda sekunda jest na wagę złota. Aktualnie karta medyczna dostępna jest z dwóch poziomów. Możemy uruchomić tę opcję po pięciokrotnym wciśnięciu przycisku home i wybraniu opcji. Drugą możliwością jest wybór alarmowej opcji z zablokowanego ekranu, z którego możemy przejść do naszej karty medycznej. Wejście w medyczne menu przy pomocy 5-cio krotnego kliknięcia automatycznie blokuje możliwość odblokowania za pomocą Touch ID czy Face ID.

Karta medyczna przyda się służbom ratunkowym w razie niebezpieczeństwa. Znajdą tu informacje na temat naszych chorób przewlekłych, wagi, wieku, grupy krwi czy alergii i inne. Wszystko co może przyśpieszyć przywrócenie życia.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”https://iclinica.pl/wp-content/uploads/2018/04/karta-medyczna.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” sticky=”off” align=”left” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” force_fullwidth=”off” animation=”left” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Jak skonfigurować swoją kartę medyczną?

 

1. Z menu aplikacji ->wybieramy Zdrowie, wybieramy ->Dalej z ekranu startowego

2. Jesteśmy wewnątrz naszej karty medycznej, możemy edytować wszystkie informacje o nas (imię, nazwisko, waga, wzrost, data urodzenia)

3. Wybieramy ->Dalej, możemy tu utworzyć kartę medyczną, wciskamy odpowiedni banner

4. Uzupełniamy informacje o chorobach i innych ważnych informacji na nasz temat. Jest tu także rubryka z kontaktami alarmowymi (mama, siostra, mąż itp.)

Cała konfiguracja zajmuje dosłownie chwilę, kilka minut, ale może być to te kilka minut, które skrócą czas do magicznej liczby 5, 5 minut po których brak oddechu powoduje nieodwracalne zmiany.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]


Podobne artykuły
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path
iOS 17
iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu. Niedługo później … Czytaj dalej iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online