Blog
iClinica>Blog>Akcesoria>Jednak nie będzie maty ładującej AirPower

Jednak nie będzie maty ładującej AirPower

Firma Apple wydała oficjalne oświadczenie, które podano w serwisie TechCrunch, iż oficjalnie wycofuje się z planu wypuszczenia swojej maty ładującej AirPower. Akcesorium zostało ogłoszone jeszcze w 2017 roku i w założeniu miało umożliwiać ładowanie bezprzewodowo nawet trzech urządzeń Apple.

 

Nie dla AirPower

 

W oficjalnym oświadczeniu podano:

Po długich staraniach firma doszła do wniosku, że mata AirPower nie będzie w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom i standardom, których się oczekuje. Zdecydowaliśmy o anulowaniu projektu. Przepraszamy naszych klientów, którzy wyczekiwali tego produktu. Nadal wierzymy, że przyszłość jest bezprzewodowa i będziemy rozwijać inne rozwiązania bezprzewodowe – to słowa Dana Riccio, wiceprezesa Apple.

Przed rokiem dziennikarz serwisu Boomber, Mark Gurman podawał, że tworzenie AirPower jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż pierwotnie zakładano.

AirPower był bardzo ambitnym projektem, który zakłada, że akcesroium będzie w stanie indukcyjnie ładować nawet trzy urządzenia jednocześnie – iPhone’a, AirPodsy (z etui do ładowania bezprzewodowego) oraz Apple Watcha – wszystkie urządzenia moglibyśmy lokować w dowolnym miejscu maty.

Nie było do tej pory produktu tak zaawansowanego technologicznie i w praniu wyszło, że takie założenia okazały się nie do spełnienia nawet dla takiego giganta, jak Apple.
W urządzeniu miał pojawić się także specjalnie stworzony chip z własnym systemem operacyjnym opartym na działaniu iOS.

Zdaniem Matthewa Panazirono z portalu TechCrunch głownym problemem, z którym nie mogli poradzić sobie inżynierowie Apple było zbytnie przegrzewanie się urządzenia podczas ładowania trzech urządzeń na raz. Cewki musiały być umieszczone bardzo blisko siebie przez co temperatura maty drastycznie wzrastała podczas ładowania trzech sprzętów.

Niestety, nie zdołano poradzić sobie z tym problemem, przez co Apple zdecydowało o anulowaniu tego ambitnego projektu, jakim było AirPower.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online