Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Jednak nie będzie maty ładującej AirPower

Jednak nie będzie maty ładującej AirPower

Firma Apple wydała oficjalne oświadczenie, które podano w serwisie TechCrunch, iż oficjalnie wycofuje się z planu wypuszczenia swojej maty ładującej AirPower. Akcesorium zostało ogłoszone jeszcze w 2017 roku i w założeniu miało umożliwiać ładowanie bezprzewodowo nawet trzech urządzeń Apple.

 

Nie dla AirPower

 

W oficjalnym oświadczeniu podano:

Po długich staraniach firma doszła do wniosku, że mata AirPower nie będzie w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom i standardom, których się oczekuje. Zdecydowaliśmy o anulowaniu projektu. Przepraszamy naszych klientów, którzy wyczekiwali tego produktu. Nadal wierzymy, że przyszłość jest bezprzewodowa i będziemy rozwijać inne rozwiązania bezprzewodowe – to słowa Dana Riccio, wiceprezesa Apple.

Przed rokiem dziennikarz serwisu Boomber, Mark Gurman podawał, że tworzenie AirPower jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż pierwotnie zakładano.

AirPower był bardzo ambitnym projektem, który zakłada, że akcesroium będzie w stanie indukcyjnie ładować nawet trzy urządzenia jednocześnie – iPhone’a, AirPodsy (z etui do ładowania bezprzewodowego) oraz Apple Watcha – wszystkie urządzenia moglibyśmy lokować w dowolnym miejscu maty.

Nie było do tej pory produktu tak zaawansowanego technologicznie i w praniu wyszło, że takie założenia okazały się nie do spełnienia nawet dla takiego giganta, jak Apple.
W urządzeniu miał pojawić się także specjalnie stworzony chip z własnym systemem operacyjnym opartym na działaniu iOS.

Zdaniem Matthewa Panazirono z portalu TechCrunch głownym problemem, z którym nie mogli poradzić sobie inżynierowie Apple było zbytnie przegrzewanie się urządzenia podczas ładowania trzech urządzeń na raz. Cewki musiały być umieszczone bardzo blisko siebie przez co temperatura maty drastycznie wzrastała podczas ładowania trzech sprzętów.

Niestety, nie zdołano poradzić sobie z tym problemem, przez co Apple zdecydowało o anulowaniu tego ambitnego projektu, jakim było AirPower.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online