Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jakich napraw nie obejmuje gwarancja iPhone?

Jakich napraw nie obejmuje gwarancja iPhone?

Zakup sprzętu elektronicznego wiąże się ze sporą dawką pozytywnych emocji. Podczas odkrywania możliwości nowego nabytku nikt nie spodziewa się, że wkrótce może dojść do awarii, która utrudni albo całkowicie uniemożliwi korzystanie z urządzenia. Z drugiej strony w razie potrzeby pozostaje jeszcze gwarancja zapewniająca komfort psychiczny. W końcu jeśli coś się stanie to przecież można poprosić o darmową naprawę bądź wymianę. Owszem, można, ale nie zawsze się to udaje. Czasem skorzystanie z ochrony oferowanej przez Apple okaże się niemożliwe.

Jakie usługi masz do dyspozycji w ramach standardowej gwarancji Apple na iPhone?

Większość użytkowników korzysta z domyślnej formy gwarancji trwającej przez rok od zakupu urządzenia. W tym pakiecie nie ponosisz dodatkowych opłat. Wszelkie roszczenia możesz zgłosić telefonicznie, a także osobiście w oddziale stacjonarnym Apple Retail Store albo u autoryzowanego dostawcy usług Apple.

W ramach naprawy bądź wymiany sprzętu możesz skorzystać z usług serwisu stacjonarnego lub zdecydować się na realizację w formie wysyłkowej. Poza tym przysługuje Ci prawo do skorzystania z gwarancji poza krajem zakupu. Przez 90 dni od nabycia urządzenia masz też do dyspozycji telefoniczne wsparcie techniczne.

Jak sprawdzić gwarancję iPhone?

Do zweryfikowania terminu ważności swojej ochrony gwarancyjnej będziesz potrzebować numeru seryjnego smartfona. Możesz go znaleźć w następujący sposób:

  1. Otwórz aplikację Ustawienia.
  2. Przejdź do sekcji Ogólne.
  3. Stuknij pozycję To urządzenie.
  4. Numer seryjny będzie wyświetlony pod nazwą i numerem modelu.

Jeżeli chwilowo nie jesteś w stanie uruchomić urządzenia, możesz odszukać numer seryjny na pudełku. Będzie on umieszczony na spodnie kartonu w sekcji z kodami kreskowymi. Numer seryjny znajduje się przy pozycji „Serial No.”.

Po sprawdzeniu numeru seryjnego wejdź na tę stronę. Następnie postępuj wedle instrukcji wyświetlonych na ekranie.

Kiedy nie będziesz w stanie skorzystać z gwarancji Apple?

Producent odmówi darmowej naprawy bądź wymiany urządzenia jeżeli okaże się, że usterka powstała na skutek niewłaściwego korzystania sprzętu bądź wypadku wynikającego z nieostrożności użytkownika. Negatywnej odpowiedzi możesz spodziewać się w następujących okolicznościach:

  • Korzystano z nieoryginalnych akcesoriów.
  • Uszkodzenia mechaniczne powstały w wyniku upadku, uderzenia bądź innej kolizji.
  • Wykonywano naprawy w nieautoryzowanych serwisach podczas trwania gwarancji.
  • Doszło do zużycia baterii albo innych materiałów, które z natury mają wyraźnie ograniczoną żywotność.
  • Urządzenie nie jest oryginalne bądź zostało skradzione.
  • Użytkownik przekroczył swoje uprawnienia do ingerowania w oprogramowanie bądź wewnętrzne komponenty sprzętu.

Gdzie szukać wsparcia, gdy nie możesz skorzystać z gwarancji?

Jeżeli nie możesz już powołać się na gwarancję producenta, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy serwisu pogwarancyjnego. Tutaj znajdziesz listę napraw wykonywanych przez pracowników iClinica. Jeśli na liście brakuje awarii, która wystąpiła w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami. Prawdopodobnie będziemy w stanie znaleźć stosowne rozwiązanie.

Usługę możesz zrealizować całkowicie zdalnie poprzez naprawę wysyłkową. W tym celu należy wypełnić wymagane do formularza na naszej stronie internetowej. W umówionym terminie odwiedzi Cię kurier, który dostarczy zepsuty smartfon do serwisu iClinica. Po pomyślnym zakończeniu naprawy urządzenie zostanie odesłane pod Twój adres. Wszystkie koszty doręczenia pozostają po naszej stronie.

Możesz też odwiedzić osobiście jeden z naszych salonów stacjonarnych. Obecnie posiadamy serwisy w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. Na miejscu pracownik udzieli Ci szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania.

iPhone naprawiony


Podobne artykuły
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online