Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Jak zrobić zrzut ekranu iPhone, iPad, MacBook

Jak zrobić zrzut ekranu iPhone, iPad, MacBook

Robienie popularnych screenów wydaje się rzeczą błahą i bardzo prostą, ale w zależności od systemu oraz marki telefonu mogą prowadzić do tego przeróżne kombinacje. Jak to wygląda w przypadku sprzętów od firmy Apple?

 

Jak wykonuje się zrzut ekranu w iPhone/iPad/iPod

 

Gdy chcemy zrobić screenshot na którymś z tych urządzeń to sprawa jest bardzo prosta. By wykonać zrzut ekranu musimy w tym samym czasie wcisnąć przyciski Power oraz Home. Dzięki tej banalnej kombinacji po chwili w aplikacji Zdjęcia ląduje screenshot interesującej nas rzeczy.

A jak wykonać zrzut ekranu w iPhone X? Jak wszyscy wiemy model X jest pierwszym iPhonem, który nie posiada klawisza Home. Między innymi przez to właśnie robienie zrzutów ekranu w przypadku tego smartfona wygląda trochę inaczej. Kombinacja jest bardzo podobna, jak w przypadku pozostałych smartfonów od Apple. By zrobić screenshot w iPhone X musimy jednocześnie wcisnąć klawisze Power oraz przycisk zwiększania głośności.

Mała uwaga: w iPhone X ta sama konfiguracja przycisków, czyli zwiększanie głośności + Power przytrzymana zbyt długo włączy nam ekran awaryjny SOS i może wykonać telefon do służb ratunkowych, także nie należy przytrzymywać tych klawiszy zbyt długo!

 

Jak wykonać zrzut ekranu w MacBooku

 

Komputery od Apple mają nieco więcej możliwości, jeśli chodzi o robienie screenshotów w porównaniu z Windowsem. Mamy trzy opcje:

Zrzut całego ekranu: wciskamy klawisze Cmd + Shift + 3
Po wciśnięciu tych klawiszy zapisany screenshot pojawi się na pulpicie.

Zrzut części ekranu: wciskamy klawisze Cmd + Shift + 4
Jeżeli nie chcemy wykonywać zrzutu całego ekranu, tylko wybranej jego części musimy zastosować taką właśnie kombinacje. Wówczas kursor zamienia się w krzyżyk, którym zaznaczamy interesujący nas obszar. Jeżeli w trakcie zaznaczymy źle, możemy anulować działanie poprzez wciśnięcie klawisza Esc, by rozpocząć zaznaczanie na nowo.

Zrzut okna: wciskamy klawisze Cmd + Shift + 4 + Spacja
Jest to kolejna z możliwości, którą daje nam Apple, jeśli chodzi o robienie screenshotów. Jeżeli chcemy zrobić zrzut okna, które aktualnie jest przez nas przeglądane, wówczas wciskamy taką właśnie kombinacje klawiszy. Kursor zamieni się w aparat, którym wykonamy „zdjęcie” okna, które nas interesuje.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online