Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jak zrobić zrzut ekranu iPhone, iPad, MacBook

Jak zrobić zrzut ekranu iPhone, iPad, MacBook

Robienie popularnych screenów wydaje się rzeczą błahą i bardzo prostą, ale w zależności od systemu oraz marki telefonu mogą prowadzić do tego przeróżne kombinacje. Jak to wygląda w przypadku sprzętów od firmy Apple?

 

Jak wykonuje się zrzut ekranu w iPhone/iPad/iPod

 

Gdy chcemy zrobić screenshot na którymś z tych urządzeń to sprawa jest bardzo prosta. By wykonać zrzut ekranu musimy w tym samym czasie wcisnąć przyciski Power oraz Home. Dzięki tej banalnej kombinacji po chwili w aplikacji Zdjęcia ląduje screenshot interesującej nas rzeczy.

A jak wykonać zrzut ekranu w iPhone X? Jak wszyscy wiemy model X jest pierwszym iPhonem, który nie posiada klawisza Home. Między innymi przez to właśnie robienie zrzutów ekranu w przypadku tego smartfona wygląda trochę inaczej. Kombinacja jest bardzo podobna, jak w przypadku pozostałych smartfonów od Apple. By zrobić screenshot w iPhone X musimy jednocześnie wcisnąć klawisze Power oraz przycisk zwiększania głośności.

Mała uwaga: w iPhone X ta sama konfiguracja przycisków, czyli zwiększanie głośności + Power przytrzymana zbyt długo włączy nam ekran awaryjny SOS i może wykonać telefon do służb ratunkowych, także nie należy przytrzymywać tych klawiszy zbyt długo!

 

Jak wykonać zrzut ekranu w MacBooku

 

Komputery od Apple mają nieco więcej możliwości, jeśli chodzi o robienie screenshotów w porównaniu z Windowsem. Mamy trzy opcje:

Zrzut całego ekranu: wciskamy klawisze Cmd + Shift + 3
Po wciśnięciu tych klawiszy zapisany screenshot pojawi się na pulpicie.

Zrzut części ekranu: wciskamy klawisze Cmd + Shift + 4
Jeżeli nie chcemy wykonywać zrzutu całego ekranu, tylko wybranej jego części musimy zastosować taką właśnie kombinacje. Wówczas kursor zamienia się w krzyżyk, którym zaznaczamy interesujący nas obszar. Jeżeli w trakcie zaznaczymy źle, możemy anulować działanie poprzez wciśnięcie klawisza Esc, by rozpocząć zaznaczanie na nowo.

Zrzut okna: wciskamy klawisze Cmd + Shift + 4 + Spacja
Jest to kolejna z możliwości, którą daje nam Apple, jeśli chodzi o robienie screenshotów. Jeżeli chcemy zrobić zrzut okna, które aktualnie jest przez nas przeglądane, wówczas wciskamy taką właśnie kombinacje klawiszy. Kursor zamieni się w aparat, którym wykonamy „zdjęcie” okna, które nas interesuje.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online