Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jak zrobić Live Photo iPhone?

Jak zrobić Live Photo iPhone?

Live Photo, czyli inaczej ruchome zdjęcia to funkcjonalność, którą Apple wprowadziło po raz pierwszy w iPhone 6S i implementowało następnie do każdego kolejnego iPhone’a. Jak włączyć tę opcję?

Użytkownicy smartfonów od firmy z Cupertino pokochali nową funkcję, którą dają aparaty w ich urządzeniach. Live Photo wyglądają naprawdę bardzo ładnie, nadając nowego wymiaru fotografiom robionym przez telefony.

 

Jak wykonać żywe zdjęcie?

 

Jest to bardzo łatwe, funkcje uruchamiamy tak:

  • Włączamy Aparat w naszym iPhonie
  • W górnej części ekranu w centralnym punkcie znajduje się ikona Live Photo. Klikamy w nią. Gdy jest w kolorze białym to jest wyłączona, gdy w kolorze żółtym to włączona.
  • Gdy funkcja jest włączona wykonujemy po postu normalne zdjęcie. Będzie się ono zapisywało „na żywo” przez 5 sekund.
  • Gdy chcemy zobaczyć naszą fotografię, wchodzimy do albumu, gdzie zapisane mamy nasze zdjęcia. Wybieramy interesujące nas zdjęcie i przytrzymujemy je palcem, by w pełni je zobaczyć.

Tutaj pokazane to w wersji wideo:

Live Photo to świetna funkcja, należy jednak pamiętać, że zdjęcia wykonane w ten sposób zabierają bardzo dużo miejsca na dysku. Używajcie jej więc rozważnie!


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online