Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jak zrobić Live Photo iPhone?

Jak zrobić Live Photo iPhone?

Live Photo, czyli inaczej ruchome zdjęcia to funkcjonalność, którą Apple wprowadziło po raz pierwszy w iPhone 6S i implementowało następnie do każdego kolejnego iPhone’a. Jak włączyć tę opcję?

Użytkownicy smartfonów od firmy z Cupertino pokochali nową funkcję, którą dają aparaty w ich urządzeniach. Live Photo wyglądają naprawdę bardzo ładnie, nadając nowego wymiaru fotografiom robionym przez telefony.

 

Jak wykonać żywe zdjęcie?

 

Jest to bardzo łatwe, funkcje uruchamiamy tak:

  • Włączamy Aparat w naszym iPhonie
  • W górnej części ekranu w centralnym punkcie znajduje się ikona Live Photo. Klikamy w nią. Gdy jest w kolorze białym to jest wyłączona, gdy w kolorze żółtym to włączona.
  • Gdy funkcja jest włączona wykonujemy po postu normalne zdjęcie. Będzie się ono zapisywało „na żywo” przez 5 sekund.
  • Gdy chcemy zobaczyć naszą fotografię, wchodzimy do albumu, gdzie zapisane mamy nasze zdjęcia. Wybieramy interesujące nas zdjęcie i przytrzymujemy je palcem, by w pełni je zobaczyć.

Tutaj pokazane to w wersji wideo:

Live Photo to świetna funkcja, należy jednak pamiętać, że zdjęcia wykonane w ten sposób zabierają bardzo dużo miejsca na dysku. Używajcie jej więc rozważnie!


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online