Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jak zmienić klawiaturę w iPhonie?

Jak zmienić klawiaturę w iPhonie?

Zmiana klawiatury w iPhonie to świetne rozwiązanie dla osób, które na co dzień posługują się więcej niż jednym językiem lub po prostu cenią sobie wygodę korzystania z telefonu. Zarówno dodawanie nowego języka na smartfonie, jak i jego zmiana to naprawdę proste zadania. Jak to zrobić w kilku krokach? Podpowiadamy!

 

Klawiatura w iPhone – jak dodać nową?

Zmiana klawiatury w iPhonie jest bardzo prosta. Chcesz dodać lub usunąć klawiaturę? Postępuj według poniższych kroków, a zrobisz to w dosłownie minutę:

 1. Wejdź w Ustawienia, wybierz opcję Ogólne, a następnie opcję Klawiatura.

 2. Wybierz opcję Klawiatury, a następnie wykonaj jedną z tych czynności (w zależności od tego, czy chcesz dodać, usunąć czy zmienić kolejność klawiatur):

  1. Dodaj klawiaturę – by to zrobić, kliknij opcję Dodaj klawiaturę, a następnie wyszukaj na liście odpowiednią klawiaturę. By dodać kolejne klawiatury, powtórz tę czynność.

  2. Usuń klawiaturę – by to zrobić, wybierz opcję Edytuj, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu. Następnie kliknij w czerwoną ikonkę, znajdującą się przy klawiaturze, którą chcesz usunąć. Teraz wybierz opcję Usuń, a następnie kliknij OK.

  3. Zmień kolejność klawiatur na liście – by to zrobić, kliknij opcję Edytuj, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Następnie, trzymając palec w miejscu, gdzie znajdują się trzy poziome linie, przeciągnij daną klawiaturę w odpowiednie miejsce na liście i kliknij przycisk OK.

 

Zmiana klawiatury w iPhonie

Jeśli chcesz przełączyć klawiaturę na inną, którą udało Ci się dodać do listy klawiatur, postępuj według poniższych kroków:

 1. Kiedy wpisujesz tekst (np. w aplikacji do pisania SMS-ów czy też w Notatkach), wybierz i przytrzymaj ikonkę z uśmiechniętą emoji lub ikonkę globu. Zobaczysz teraz wszystkie klawiatury, jakie są zainstalowane na Twoim iPhonie.

 2. Wybierz nazwę klawiatury, na którą chcesz przełączyć i gotowe.

Oprócz tego możesz również zmienić układ klawiatury, który nie odpowiada fizycznym klawiszom na klawiaturze. W języku polskim do wyboru masz trzy opcje: QWERTY, QWERTZ oraz AZERTY. Jak to zmienić?

 1. Wejdź w ustawienia i wybierz opcję Ogólne, następnie Klawiatura, a następnie Klawiatury.

 2. Teraz wybierz język, którego obecnie używasz i kliknij w jeden z alternatywnych układów klawiatury. Gotowe!

Pamiętaj również o tym, że nie musisz przestawiać klawiatury za każdym razem, gdy chcesz napisać coś w innym języku. Klawiatura przełącza się automatycznie, a więc w momencie, gdy zaczniesz pisać innym językiem, ustawienie języka klawiatury zmieni się samo.

Warto także dodać, że w ustawieniach klawiatury możesz zmieniać również szereg innych opcji. Są to następujące opcje:

– Zastępowanie tekstu,

– Klawiatura jednoręczna,

– Zaczynaj wielką literą,

– Automatyczna korekta,

– Sprawdzaj pisownię,

– Włącz Caps Lock,

– Interpunkcja inteligentna,

– Podgląd znaków,

– Skrót „.”,

– Dyktowanie,

– Naklejki Animoji oraz Memoji.

Jeżeli macie jakiekolwiek problemy związane ze zmianą klawiatury w iPhonie, śmiało zgłoście to w naszym serwisie Apple.

iPhone – klawiatura Swype

Jedną z ciekawszych klawiatur, jaką możesz zainstalować na swoim iPhonie, jest klawiatura Swype. Jest to klawiatura, która umożliwia wpisywanie tekstu poprzez szybkie przesuwanie palcem po kolejnych klawiszach, bez odrywania go od ekranu. Choć na początku korzystanie z niej może wydawać się trudne, w rzeczywistości klawiatura jest bardzo intuicyjna. Klawiatura uczy się bowiem nawyków użytkownika. Zapamiętuje, z jakich słów korzysta najczęściej oraz w jaki sposób porusza palcem po klawiaturze. Aplikacja, która umożliwia wykorzystanie tej techniki do pisania notatek czy też SMS-ów, to SwiftKey. Znajdziesz ją w AppStore. Jest całkowicie darmowa.

Jak zacząć korzystać z klawiatury Swype?

 1. Zainstaluj aplikację, a następnie włącz ją w Ustawieniach.

 2. Przejdź do opcji Ogólne, a następnie do opcji Klawiatura.

 3. Teraz wybierz Klawiatury i kliknij Dodaj klawiaturę.

 4. Przejdź do sekcji Klawiatury innych firm. Tu znajdziesz zainstalowane przez AppStore produkty.

 5. Wybierz klawiaturę Swype, a na kolejnym widoku przyznaj jej pełen dostęp.

 6. Teraz w aplikacji Notatki lub Wiadomości, klikając w ikonę uśmiechniętej emoji lub ikonę globu, wybierz klawiaturę Swype i ciesz się jej możliwościami.

Jakie są największe plusy klawiatury Swype? Jak wcześniej wspominaliśmy, klawiatura pozwala na szybkie pisanie poprzez przesuwanie palcem po ekranie, a także uczy się wykonywanych gestów oraz przewiduje, jakie słowa chcesz wpisywać. Oprócz tego wciąż możesz korzystać z opcji pisania w tradycyjny sposób, a także samodzielnie wybierać wygląd klawiatury. Ponadto klawiatura Swype wyświetla pasek, na którym pojawiają się podpowiedzi wpisywanych słów, co znacząco ułatwia i przyspiesza tworzenie wiadomości. Co ważne, działa ona z ponad 150 językami, a jednym z nich jest oczywiście język polski. Świetna opcja to również możliwość jednoczesnego włączenia dwóch języków. Warto również wspomnieć o systematycznie gromadzących się statystykach dotyczących korzystania z klawiatury, które pomagają ulepszyć korzystanie z niej.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej? Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online