Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Jak zlokalizować skradzionego iPhone’a w systemie iOS 15?

Jak zlokalizować skradzionego iPhone’a w systemie iOS 15?

iOS 15 niesie ze sobą sporą dawkę nowości, a jedną z nich jest możliwość lokalizowania iPhone’a, którego zgubiliśmy lub został nam skradziony. Co ciekawe funkcja ta działa nawet wtedy, gdy iPhone jest wyłączony. Niestety jednak nie wszystkie model iPhone’a, które są kompatybilne z iOS 15 będą mogły skorzystać z tej opcji.

 

Lokalizowanie skradzionego lub zgubionego iPhone’a w iOS 15

 

Sama opcja lokalizowania iPhone’a, który jest wyłączony lub w trybie offline pojawiła się już w iOS 13. Teraz Apple postanowiło postawić kolejny krok i wraz z premierą iOS 15 da możliwość lokalizowania iPhone’a, którego pamięć została wymazana.

Czyli iOS 15 przy wykorzystaniu aplikacji Lokalizator da nam możliwość odszukania zagubionego lub skradzionego iPhone’a nawet w przypadku, gdy urządzenie jest w trybie oszczędzania baterii, jest wyłączone lub nawet jeśli jego pamięć została całkowicie wyczyszczona.

Jednak nie wszystkie iPhone’y, które są kompatybilne z iOS 15 będą w stanie skorzystać z tej opcji. Wynika to z faktu, że do wykorzystania tej funkcji wykorzystywany jest konkretny podzespół – chip Apple U1.

 

Które modele zlokalizujemy za pomocą iOS 15?

 

Oczywiście, jeśli chodzi o standardową lokalizację to możemy to zrobić w przypadku wszystkich iPhone’ów działających z systemem iOS 15. Natomiast, jeśli chodzi o lokalizacje wyłączonego urządzenia lub takiego, którego pamięć została wymazana to potrzebujemy iPhone’a z chipem Apple U1, który wykorzystuje technologię Ultra Wideband.

Układ ten znajduje się we wszystkich smartfonach Apple począwszy od iPhone’a 11. Wyjątkiem jest iPhone SE 2, który chipu tego nie posiada.

Oto lista wszystkich iPhone’ów z chipem U1, które obsługują udoskonaloną lokalizację:

  • • iPhone 11
  • • iPhone 11 Pro
  • • iPhone 11 Pro Max
  • • iPhone 12
  • • iPhone 12 mini
  • • iPhone 12 Pro
  • • iPhone 12 Pro Max

Chip ten co prawda pojawił się również w Apple Watch Series 6 jednak funkcja lokalizowania wyłączonych lub wymazanych urządzeń póki co zarezerwowana jest dla iPhone’ów.

 


Podobne artykuły
iOS 17
iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu. Niedługo później … Czytaj dalej iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Path
Czy tryb incognito jest bezpieczny
Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Najpopularniejsze przeglądarki internetowe już od wielu lat posiadają funkcję określaną jako tryb incognito. Panuje przekonanie, że korzystanie z tej opcji pozwala na zachowanie anonimowości w sieci, a także zatarcie śladów po swojej aktywności. W bieżących realiach istnieje zatem uzasadniona pokusa, aby regularnie posługiwać się tą możliwością. W końcu prężnie rozwijające się firmy technologiczne na potęgę … Czytaj dalej Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Path
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online