Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Jak zlokalizować skradzionego iPhone’a w systemie iOS 15?

Jak zlokalizować skradzionego iPhone’a w systemie iOS 15?

iOS 15 niesie ze sobą sporą dawkę nowości, a jedną z nich jest możliwość lokalizowania iPhone’a, którego zgubiliśmy lub został nam skradziony. Co ciekawe funkcja ta działa nawet wtedy, gdy iPhone jest wyłączony. Niestety jednak nie wszystkie model iPhone’a, które są kompatybilne z iOS 15 będą mogły skorzystać z tej opcji.

 

Lokalizowanie skradzionego lub zgubionego iPhone’a w iOS 15

 

Sama opcja lokalizowania iPhone’a, który jest wyłączony lub w trybie offline pojawiła się już w iOS 13. Teraz Apple postanowiło postawić kolejny krok i wraz z premierą iOS 15 da możliwość lokalizowania iPhone’a, którego pamięć została wymazana.

Czyli iOS 15 przy wykorzystaniu aplikacji Lokalizator da nam możliwość odszukania zagubionego lub skradzionego iPhone’a nawet w przypadku, gdy urządzenie jest w trybie oszczędzania baterii, jest wyłączone lub nawet jeśli jego pamięć została całkowicie wyczyszczona.

Jednak nie wszystkie iPhone’y, które są kompatybilne z iOS 15 będą w stanie skorzystać z tej opcji. Wynika to z faktu, że do wykorzystania tej funkcji wykorzystywany jest konkretny podzespół – chip Apple U1.

 

Które modele zlokalizujemy za pomocą iOS 15?

 

Oczywiście, jeśli chodzi o standardową lokalizację to możemy to zrobić w przypadku wszystkich iPhone’ów działających z systemem iOS 15. Natomiast, jeśli chodzi o lokalizacje wyłączonego urządzenia lub takiego, którego pamięć została wymazana to potrzebujemy iPhone’a z chipem Apple U1, który wykorzystuje technologię Ultra Wideband.

Układ ten znajduje się we wszystkich smartfonach Apple począwszy od iPhone’a 11. Wyjątkiem jest iPhone SE 2, który chipu tego nie posiada.

Oto lista wszystkich iPhone’ów z chipem U1, które obsługują udoskonaloną lokalizację:

  • • iPhone 11
  • • iPhone 11 Pro
  • • iPhone 11 Pro Max
  • • iPhone 12
  • • iPhone 12 mini
  • • iPhone 12 Pro
  • • iPhone 12 Pro Max

Chip ten co prawda pojawił się również w Apple Watch Series 6 jednak funkcja lokalizowania wyłączonych lub wymazanych urządzeń póki co zarezerwowana jest dla iPhone’ów.

 


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online