Blog
iClinicaPath BlogPath PoradnikiPath Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

Dynamiczny rozwój fotografii mobilnej zmienił przyzwyczajenia użytkowników, a zarazem krajobraz całego rynku technologicznego. Obecnie większość osób nie potrzebuje aparatu fotograficznego, który stał się raczej narzędziem przeznaczonym dla profesjonalistów i pasjonatów. Do robienia zdjęć w zupełności wystarczy nowoczesny smartfon.

O ile iPhone świetnie sprawdza się w fotografii mobilnej, o tyle z pewnością nie jest najlepszym urządzeniem do przechowywania danych. Apple nie pozwala na zainstalowanie dodatkowej karty pamięci, więc ilość przestrzeni do zagospodarowania jest ograniczona. W dłuższym horyzoncie czasowym zdjęcia oraz filmy mogą zająć nawet więcej miejsca niż aplikacje.

W takiej sytuacji warto magazynować multimedia w chmurze, na dysku zewnętrznym albo na komputerze. Poza tym przeniesienie zdjęć na urządzenie stacjonarne otwiera też szereg innych możliwości. Aplikacje mobilne często mają ograniczony zakres funkcji względem oprogramowania przeznaczonego na komputery. W związku z tym z poziomu „peceta” bądź Maca możesz wygodniej zarządzać zdjęciami oraz zmieniać ich wygląd.

Zgrywanie zdjęć z iPhone na komputer może zostać przeprowadzone na kilka sposobów. Wiele zależy od Twoich preferencji, a także wykorzystywanego urządzenia. Dowiedz się jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer z systemem Windows?

Wraz z upływem czasu system operacyjny Microsoftu staje się coraz przyjaźniejszym środowiskiem dla użytkowników Apple. W przeszłości połączenia iPhone i komputera PC bez wsparcia aplikacji iTunes mogło być niemożliwe. Program nie tylko ułatwiał przesyłanie danych, ale również dostarczał szereg sterowników umożliwiających przesyłanie danych.

Jeżeli obecnie zastanawiasz się jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer bez iTunes, prawdopodobnie obejdzie się nawet bez instalowania programu. Windows 10 został wyposażony w sterowniki, które powinny wystarczyć do wykrycia iPhone i zapewnienia stabilnego połączenia. Jeśli jednak pojawią się komplikacje, poszukiwanie rozwiązania warto rozpocząć od instalacji iTunes. Na pewno to nie zaszkodzi, a może pomóc Tobie w potrzebie.

O czym należy pamiętać przy zgrywaniu z iPhone na Windows?

Przede wszystkim konieczne jest ujednolicenie rozszerzeń plików graficznych. Po wprowadzeniu wersji iOS 11 standardowym formatem stał się HEIF ( znany też jako HEIC). To bardziej zaawansowane rozwiązanie niż klasyczne JPEG. Obrazy charakteryzują się wyższą jakością, a jednocześnie zajmują mniej miejsca na dysku. Niestety Windows 10 w domyślnej formie nie poradzi sobie z odczytaniem tych plików. Ten problem można rozwiązać na kilka sposobów:

 1. Dostosuj format plików z poziomu iPhone:
 • Otwórz Ustawienia.
 • Przejdź do sekcji Aparat.
 • Rozwiń opcję Formaty.
 • Stuknij „Najbardziej zgodny”. Dzięki temu pliki graficzne z iPhone będą zapisywane na komputerze w formacie JPEG.

iPhone format HEIF

 1. Zainstaluj rozszerzenie na komputerze:
 • Otwórz Microsoft Store.
 • Wyszukaj pozycję o nazwie „Rozszerzenia obrazów HEIF”.
 • Po zainstalowaniu tego dodatku zyskasz możliwość odczytywania plików graficznych w formacie HEIF na komputerze z systemem Windows.
 1. Zmień format przy pomocy konwertera.
 • Otwórz Microsoft Store.
 • Przykładem powszechnie wykorzystywanej aplikacji jest „iMazing HEIC Converter”. Możesz zainstalować tę pozycję i zmieniać format plików.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na Windows przez kabel?

W dobie bezprzewodowych rozwiązań wykorzystywanie kabla stopniowo odchodzi do lamusa. Nie da się jednak ukryć, że ta metoda jest stosunkowo prosta. Wystarczy wykonać następujące działania:

 1. Połącz iPhone z komputerem przy pomocy kabla do ładowania. Taki przewód możesz otrzymać po zdjęciu wtyczki. Wówczas z jednej strony będziesz mieć złącze USB.
 2. Wyraź zgodę, gdy pojawi się prośba o dostęp do urządzenia.
 3. Otwórz eksplorator plików.
 4. Wybierz folder „Apple iPhone”.
 5. Zdjęcia znajdziesz w katalogu „DCIM”. Wystarczy skopiować wybrane pozycje na dysk komputera.

iPhone DCIM

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer przez aplikację?

Do importu multimediów możesz też wykorzystać narzędzie Zdjęcia, które jest domyślnie zainstalowane na komputerze z Windowsem. Zasady postępowania w dużej mierze są zbliżone do wyżej wspomnianej metody. Postępuj wedle następującej instrukcji:

 1. Podłącz iPhone do komputera przy pomocy przewodu Lightning ze złączem USB po drugiej stronie.
 2. Uruchom i odblokuj smartfon.
 3. Rozwiń menu Start.
 4. Otwórz aplikację Zdjęcia.
 5. Wybierz opcję „Importuj”, a następnie kliknij „Z urządzenia USB”. W tym przypadku będziesz mieć do dyspozycji przejrzystszy podgląd niż przy używaniu eksploratora plików.

iPhone Microsoft zdjęcia

Jak pobrać zdjęcia z iCloud na komputer?

Operacja składa się z dwóch etapów. Najpierw należy udostępnić zdjęcia z iPhone na swoje konto iCloud. Najłatwiej zrobisz to w następujący sposób:

 1. Otwórz Ustawienia w iPhone.
 2. Przejdź do sekcji Zdjęcia.
 3. Zaznacz „Zdjęcia iCloud”. Dzięki temu fotografie z Twojego smartfona będą zsynchronizowane z dyskiem iCloud.

iPhone zdjęcia iCloud

Zdjęcia z iCloud znajdują się już na koncie iCloud. Teraz musisz odebrać pliki na komputerze. W tym celu wykonaj następujące czynności:

 1. Pobierz aplikację iCloud dla Windows. Znajdziesz ją w Microsoft Store.
 2. Uruchom program i zaznacz haczyk przy pozycji Zdjęcia.
 3. Po kliknięciu przycisku Opcje znajdziesz ścieżkę docelową folderu, w którym dostępne są zdjęcia.
 4. Od tej pory będzie zachodzić pełna synchronizacja. Najpierw zdjęcia będą przesyłane z iPhone na iCloud. Następnie fotografie zostaną przekierowane na komputer.

iCloud Windows

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na Maca albo MacBooka?

W tym przypadku po obu stronach masz urządzenia z oferty Apple. Dzięki temu przeprowadzenie całej operacji będzie łatwiejsze. Jednocześnie masz okazję wypróbować zintegrowane środowisko, o którym często wspomina się w kontekście największych atutów sprzętu amerykańskiego producenta.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na Mac przez AirDrop?

Opcja AirDrop umożliwia przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami Apple. W ten sposób możesz przesłać zdjęcia ze swojego iPhone na Maca. W tym celu musisz włączyć niezbędne funkcję na obu urządzeniach. Przede wszystkim musisz być zalogowany do tego samego konta iCloud z poziomu iPhone oraz Mac. Później działaj wedle następujących wskazówek.

Na Macu:

 1. Połącz się z internetem przez Wi-Fi.
 2. Otwórz Finder.
 3. W menu po lewej stronie kliknij pozycję AirDrop.
 4. Aktywuj moduł Bluetooth.
 5. Na dole znajduje się opcja „Pozwól mi zostać odkrytym przez…”. Rozwiń listę i wybierz „Wszyscy”.

Na iPhone:

 1. Połącz się z internetem przez tę samą sieć Wi-Fi, którą masz wybraną na Macu.
 2. Zjedź palcem od prawej górnej krawędzi ekranu w dół, aby rozwinąć Centrum Sterowania.
 3. Włącz Bluetooth.
 4. Przytrzymaj ikonę Wi-Fi.
 5. Stuknij AirDrop.
 6. Wybierz „Wszyscy”.

iPhone Airdrop

Wszystkie potrzebne funkcje zostały aktywowane. Teraz czas na przesłanie zdjęć.

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia na swoim iPhone.
 2. Wybierz z galerii pozycje, które chcesz przesłać na Maca.
 3. Stuknij ikonę ze strzałką w górę znajdującą się w lewym dolnym rogu.
 4. Naciśnij AirDrop.
 5. Wybierz z listy swojego Maca.
 6. Zdjęcia zostaną zapisane w folderze Pobrane rzeczy na Macu.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na Mac przez iCloud?

W tym przypadku można zsynchronizować galerię na obu urządzeniach. Dzięki temu zdjęcia wykonane przy pomocy smartfony będą automatycznie przesyłane też na Maca. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt, należy wykonać następujące czynności.

Na iPhone:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji Zdjęcia.
 3. Zaznacz pozycję „Zdjęcia iCloud”.

Na Macu:

 1. Otwórz menu Apple.
 2. Przejdź do Preferencji Systemowych.
 3. Otwórz sekcję iCloud.
 4. Wybierz „Zdjęcia”.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na Mac przez kabel?

Rozwiązanie jest bardzo proste i skuteczne. W ten sposób możesz szybko uzyskać dostęp do pełnej galerii z iPhone i wygodnie przeglądać poszczególne zdjęcia. Postępuj wedle następującej instrukcji:

 1. Podłącz iPhone do Maca przy pomocy kabla do ładowania.
 2. Włącz aplikację Zdjęcia na Macu.
 3. Na pasku z lewej strony wybierz pozycję iPhone.
 4. W środkowej części okna pojawi się pełna galeria, którą możesz swobodnie zarządzać.

Zgrywanie zdjęć z iPhone – inne usługi

Oczywiście istnieją też inne rozwiązania, które umożliwiają sprawne importowanie multimediów. Pomocne mogą okazać się wszelkie usługi internetowe służące do przechowywania plików. Do najpopularniejszych wariantów należy Google Drive, Dropbox oraz OneDrive. W tym przypadku nie sposób wyłonić jedną opcję, która wyróżnia się na tle innych propozycji. Wiele zależy od osobistych preferencji oraz aktualnej oferty poszczególnych producentów.


Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online