Blog
iClinica>Blog>iPhone>Jak zgrać muzykę na iPhone? Krótki poradnik

Jak zgrać muzykę na iPhone? Krótki poradnik

Smartfony wyprodukowane przez Apple są coraz bardziej popularne w Polsce i nic w tym dziwnego – to świetny sprzęt z bardzo dobrym systemem. Ale jego specyfika powoduje, że niektóre na pozór proste czynności wymagają od nas trochę więcej czasu. Tak jest chociażby z wrzucaniem muzyki na iPhone. Po to krótki poradnik, który odpowie na pytanie – jak wgrać muzykę na iPhone?

 

Jak wrzucić muzykę na iPhone za pomocą iTunes?

 

Wgyrwanie muzyki za pomocą iTunes to metoda podstawowa i – można rzec – oficjalna. Choć sposobów i dróg jest rzecz jasna zdecydowanie więcej. Ale zacznijmy od iTunes.

  • By dokonać tego za pomocą iTunes potrzebujemy oczywiście samego programu, który w wersji na Windows lub MacOS możemy pobrać stąd;
  • Musimy dodać multimedia z dysku naszego komputera do biblioteki iTunes;
  • Podłączamy iPhone’a do komputera;
  • Teraz możemy zgrywać muzykę na telefon poprzez zaznaczenie interesujących nas materiałów i przeniesienie ich metodą przenieś i upuść do podłączonego iPhone’a. Po skopiowaniu znajdą się one w naszym urządzeniu;
  • Interesujące nas piosenki, czy albumy możemy przenieść także za pomocą prawego przycisku myszy, po kliknięciu PPM pojawi się polecenie dodaj do urządzenia i z listy wybieramy naszego iPhone’a.

Jeżeli nie chcemy każdorazowo podłączać iPhone’a kablem do naszego komputera, to istnieje na to sposób. Wystarczy w podsumowaniu zaznaczyć opcję Synchronizuj z tym iPhonem przez Wi-Fi. Wówczas nie będziemy musieli używać kabla, a urządzenia będą się wzajemnie widziały podczas podłączenia do tej samej sieci. Jest to spore ułatwienie i o wiele wygodniejsze rozwiązanie.

 

Jak wgrać muzykę na iPhone bez pomocy iTunes

 

Jeżeli korzystanie z iTunes nie jest dla Was wygodne i chcecie zgrać muzykę w jakiś sposób to nic straconego – istnieje sporo alternatyw dla tej drogi.

 

Kopiowanie muzyki za pomocą CopyTrans Manager

 

Jedną z metod jest skorzystanie z programu CopyTrans Manager, który można pobrać stąd. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które z czasem rozrosło się do całkiem sporych rozmiarów i stało się narzędziem to zarządzania treścią na iOS.

Gdy pobierzemy program i zainstalujemy wszystkie potrzebne komponenty, wystarczy go uruchomić, wskazać interesujące nas pliki, czy foldery i gotowe!

Multimedia zostaną skopiowane do naszego iPhone’a. Aplikacja pozwala także na zarządzanie plikami (możemy zmieniać tagi, okładki etc)

 

Zgrywanie muzyki przy użyciu programu PhoneTrans

 

Kolejny i chyba jeszcze prostszy sposób to wykorzystanie programu PhoneTrans, który pobrać można stąd. Gdy mamy już program, uruchamiamy go, podłączamy urządzenie, przechodzimy do zakładki Music, a tam klikamy w plusik znajdujący się w prawym górnym rogu. Wybieramy pliki, które nas interesują i gotowe, w bibliotece naszego iPhone’a znajdują się nasze ulubione kawałki.

 

Sposobów jest więcej

 

Programów, czy aplikacji, które zastąpić mogą iTunes jest znacznie więcej. Niektóre są darmowe, jak wszystkie wymienione wyżej, a zdarzają się także płatne. Uważamy jednak, że wymienione przez nas propozycje są w zupełności wystarczające.

Przyjemnego słuchania ulubionej muzyki na Waszych iPhone’ach.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online