Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jak zgrać muzykę na iPhone? Krótki poradnik

Jak zgrać muzykę na iPhone? Krótki poradnik

Smartfony wyprodukowane przez Apple są coraz bardziej popularne w Polsce i nic w tym dziwnego – to świetny sprzęt z bardzo dobrym systemem. Ale jego specyfika powoduje, że niektóre na pozór proste czynności wymagają od nas trochę więcej czasu. Tak jest chociażby z wrzucaniem muzyki na iPhone. Po to krótki poradnik, który odpowie na pytanie – jak wgrać muzykę na iPhone?

 

Jak wrzucić muzykę na iPhone za pomocą iTunes?

 

Wgyrwanie muzyki za pomocą iTunes to metoda podstawowa i – można rzec – oficjalna. Choć sposobów i dróg jest rzecz jasna zdecydowanie więcej. Ale zacznijmy od iTunes.

  • By dokonać tego za pomocą iTunes potrzebujemy oczywiście samego programu, który w wersji na Windows lub MacOS możemy pobrać stąd;
  • Musimy dodać multimedia z dysku naszego komputera do biblioteki iTunes;
  • Podłączamy iPhone’a do komputera;
  • Teraz możemy zgrywać muzykę na telefon poprzez zaznaczenie interesujących nas materiałów i przeniesienie ich metodą przenieś i upuść do podłączonego iPhone’a. Po skopiowaniu znajdą się one w naszym urządzeniu;
  • Interesujące nas piosenki, czy albumy możemy przenieść także za pomocą prawego przycisku myszy, po kliknięciu PPM pojawi się polecenie dodaj do urządzenia i z listy wybieramy naszego iPhone’a.

Jeżeli nie chcemy każdorazowo podłączać iPhone’a kablem do naszego komputera, to istnieje na to sposób. Wystarczy w podsumowaniu zaznaczyć opcję Synchronizuj z tym iPhonem przez Wi-Fi. Wówczas nie będziemy musieli używać kabla, a urządzenia będą się wzajemnie widziały podczas podłączenia do tej samej sieci. Jest to spore ułatwienie i o wiele wygodniejsze rozwiązanie.

 

Jak wgrać muzykę na iPhone bez pomocy iTunes

 

Jeżeli korzystanie z iTunes nie jest dla Was wygodne i chcecie zgrać muzykę w jakiś sposób to nic straconego – istnieje sporo alternatyw dla tej drogi.

 

Kopiowanie muzyki za pomocą CopyTrans Manager

 

Jedną z metod jest skorzystanie z programu CopyTrans Manager, który można pobrać stąd. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które z czasem rozrosło się do całkiem sporych rozmiarów i stało się narzędziem to zarządzania treścią na iOS.

Gdy pobierzemy program i zainstalujemy wszystkie potrzebne komponenty, wystarczy go uruchomić, wskazać interesujące nas pliki, czy foldery i gotowe!

Multimedia zostaną skopiowane do naszego iPhone’a. Aplikacja pozwala także na zarządzanie plikami (możemy zmieniać tagi, okładki etc)

 

Zgrywanie muzyki przy użyciu programu PhoneTrans

 

Kolejny i chyba jeszcze prostszy sposób to wykorzystanie programu PhoneTrans, który pobrać można stąd. Gdy mamy już program, uruchamiamy go, podłączamy urządzenie, przechodzimy do zakładki Music, a tam klikamy w plusik znajdujący się w prawym górnym rogu. Wybieramy pliki, które nas interesują i gotowe, w bibliotece naszego iPhone’a znajdują się nasze ulubione kawałki.

 

Sposobów jest więcej

 

Programów, czy aplikacji, które zastąpić mogą iTunes jest znacznie więcej. Niektóre są darmowe, jak wszystkie wymienione wyżej, a zdarzają się także płatne. Uważamy jednak, że wymienione przez nas propozycje są w zupełności wystarczające.

Przyjemnego słuchania ulubionej muzyki na Waszych iPhone’ach.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online