Blog
iClinica>Blog>iOS>Jak zainstalować betę iOS 12?

Jak zainstalować betę iOS 12?

Publiczna wersja beta iOS 12 jest już dostępna. Można ją pobrać i przetestować na swoim urządzeniu.

 

Przed instalacją

 

  • Należy sprawdzić, czy nasze urządzenie jest kompatybilne z nowym systemem;
  • Trzeba dokonać kopii zapasowej urządzenia – najlepiej wykonać pełny backup przez iTunes;
  • Należy pamiętać, że jest to tylko wersja beta systemu. Mimo, że opinie na temat deweloperskiej wersji są bardzo dobre – system jest stabilny i ma niewiele problemów z działanie – to korzystanie z bety niesie ze sobą pewne ryzyko. Urządzenie może działać wolniej, niektóre aplikacje mogą mieć problemy z poprawnym działaniem, a tempo zużycia baterii może wzrosnąć.

 

Jak zainstalować publiczną betę iOS 12?

 

Należy udać się na stronę Apple Beta Software Program (najlepiej z poziomu urządzenia, na którym chcemy zainstalować oprogramowanie)

Wybieramy Sign in w prawym, górnym rogu.

Musimy się zalogować korzystając z naszego Apple ID

Pojawi się umowa wraz z warunkami programu. Czytamy lub po prostu przewijamy na sam dół strony i klikamy przycisk Accept.

Wybieramy Enroll Your Devices w prawym, górnym rogu

Zjeżdżamy na sam dół strony i klikamy w przycisk Download profile,

Pojawi się ekran instalacji profilu beta-testera. Wybieramy przycisk Instaluj,

Po naciśnięciu system powinien uruchomić się ponownie

Gdy telefon włączy się z powrotem wchodzimy w: Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Tam wyświetli się komunikat o możliwości zainstalowania aktualizacji do iOS 12 Public Beta 1. Wybieramy Pobierz i zainstaluj.

Gotowe, możemy na własnym urządzeniu przetestować nowości, które niesie iOS 12.

 


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online