Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Jak zainstalować betę iOS 12?

Jak zainstalować betę iOS 12?

Publiczna wersja beta iOS 12 jest już dostępna. Można ją pobrać i przetestować na swoim urządzeniu.

 

Przed instalacją

 

  • Należy sprawdzić, czy nasze urządzenie jest kompatybilne z nowym systemem;
  • Trzeba dokonać kopii zapasowej urządzenia – najlepiej wykonać pełny backup przez iTunes;
  • Należy pamiętać, że jest to tylko wersja beta systemu. Mimo, że opinie na temat deweloperskiej wersji są bardzo dobre – system jest stabilny i ma niewiele problemów z działanie – to korzystanie z bety niesie ze sobą pewne ryzyko. Urządzenie może działać wolniej, niektóre aplikacje mogą mieć problemy z poprawnym działaniem, a tempo zużycia baterii może wzrosnąć.

 

Jak zainstalować publiczną betę iOS 12?

 

Należy udać się na stronę Apple Beta Software Program (najlepiej z poziomu urządzenia, na którym chcemy zainstalować oprogramowanie)

Wybieramy Sign in w prawym, górnym rogu.

Musimy się zalogować korzystając z naszego Apple ID

Pojawi się umowa wraz z warunkami programu. Czytamy lub po prostu przewijamy na sam dół strony i klikamy przycisk Accept.

Wybieramy Enroll Your Devices w prawym, górnym rogu

Zjeżdżamy na sam dół strony i klikamy w przycisk Download profile,

Pojawi się ekran instalacji profilu beta-testera. Wybieramy przycisk Instaluj,

Po naciśnięciu system powinien uruchomić się ponownie

Gdy telefon włączy się z powrotem wchodzimy w: Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Tam wyświetli się komunikat o możliwości zainstalowania aktualizacji do iOS 12 Public Beta 1. Wybieramy Pobierz i zainstaluj.

Gotowe, możemy na własnym urządzeniu przetestować nowości, które niesie iOS 12.

 


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online