Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Jak wyczyścić Apple Watcha?

Jak wyczyścić Apple Watcha?

Apple Watch

Sprzęt elektroniczny Apple wyróżnia się nieprzeciętną wydajnością oraz gustownym designem. Każdy użytkownik chciałby, żeby te walory utrzymywały się jak najdłużej. W tym przypadku receptą na trwałość jest dbanie o sprzęt i traktowanie go z należytą ostrożnością.

W przypadku zegarków może to okazać się wymagające. Czasomierz przez cały dzień spoczywa na nadgarstku, gdzie jest wystawiony na działanie czynników zewnętrznych. Nawet podczas leniwego dnia zbiera kurz i inne nieczystości. Jeszcze poważniejsze wyzwania pojawiają się przy uprawianiu sportu.

Jeżeli jednak marzy Ci się zadbany smartwatch, trzeba podjąć profilaktyczne działania. Absolutną podstawą jest regularne czyszczenie. Wprawdzie zabrudzenia nie są tak poważnym problemem jak zbita szybka Apple Watch, ale z całą pewnością warto się z nimi uporać. Dzięki temu zachowasz nienaganną prezencję zegarka, a jednocześnie zapobiegniesz przedostawaniu się drobinek brudu do wnętrza urządzenia. Przekonaj się jak wyczyścić Apple Watcha.

Jak czyścić paski Apple Watch – skórzane i sportowe?

Na początek należy wyłączyć zegarek oraz odpiąć go od źródła prądu. Następnie warto odczepić pasek od koperty. W ten sposób będziesz w stanie precyzyjniej dobrać metody do poszczególnych elementów konstrukcji. W ofercie Apple pojawia się kilka materiałów, które są wykorzystywane przy produkcji pasków do smartwatchów. Wśród nich można wyróżnić skórę, plastik, nylon, metal oraz tkaninę.

Jeżeli zastanawiasz się jak wyczyścić Apple Watcha, trzeba pamiętać przede wszystkim o odpowiednim podejściu. Zachowaj ostrożność, aby przypadkiem nie uszkodzić sprzętu. Wykonuj delikatne ruchy. Ponadto unikaj wykorzystywania intensywnych środków chemicznych, a także szorstkich bądź twardych akcesoriów do czyszczenia. Po zakończeniu zabiegu trzeba osuszyć urządzenie bądź pozostawić je do całkowitego wyschnięcia.

Na przyszłość warto też rozważyć zakup osłony wyświetlacza. W ten sposób zabezpieczysz ekran przed zarysowaniami oraz gromadzeniem się nieczystości.

Czym czyścić metalowe, plastikowe, nylonowe oraz skórzane paski do zegarków Apple?

Do czyszczenia skórzanych pasków z powodzeniem sprawdzi się miękka ściereczka z mikrofibry. Pocieraj nią całą powierzchnię opaski aż do uzyskania zadowalającego efektu. Jeżeli działanie na sucho nie przynosi rezultatów, możesz nieznacznie zwilżyć szmatkę pod strumieniem bieżącej wody. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać, ponieważ nadmiar wilgoci może negatywnie wpłynąć na kondycję skóry.

Drugą kategorią są szeroko pojęte opaski sportowe. Do tej grupy należą chociażby modele Solo, Trail, Ocean oraz Alpine. W przypadku tych pasków możesz pozwolić sobie na nieco więcej niż przy wydaniach skórzanych. Gdy napotkasz uciążliwe zabrudzenia, sięgnij po hipoalergiczne łagodne mydło.

Ostatni segment stanowią opaski, które zostały wykonane z innych tworzyw niż te przedstawione powyżej. Za przykład mogą posłużyć warianty metalowe. W takich okolicznościach podejmij próbę wyczyszczenia paska na sucho. W razie konieczności wspomóż się odrobinę zwilżoną ściereczką.

Apple Watch

Jak czyścić pokrętło Digital Crown w zegarkach Apple Watch?

Zabrudzenia mogą wywoływać trudności w przekręcaniu koronki. Przywrócenie pełnej sprawności zacznij od wyłączenia zegarka i odłączenia go od ładowania. Rekomendowane jest odpięcie paska, zwłaszcza gdy używasz wersji skórzanej. Następnie umieść pokrętło pod niezbyt intensywnym strumieniem ciepłej wody z kranu.

Pamiętaj jednak, aby w tej sytuacji unikać używania mydła i detergentów. W trakcie polewania koperty wodą próbuj naciskać pokrętło i wykonywać jego pełny obrót. Później zadbaj o dokładne osuszenie urządzenia.

Jak zdezynfekować Apple Watch?

Na powierzchni zegarka mogą gromadzić się rozmaite drobnoustroje. Warto pozbywać się ich ze względów higienicznych i zdrowotnych. Skutecznym rozwiązaniem jest regularna dezynfekcja. Producent przedstawia konkretne wytyczne dotyczące przeprowadzania takiej operacji.

Wśród zalecanych środków pojawia się 70-procentowy alkohol izopropylowy albo 75-procentowy alkohol etylowy. Użyj roztworu do nasączenia chusteczki, którą następnie przetrzesz powierzchnię zegarka. Możesz też skorzystać ze ściereczek Clorox. Zostały one stworzone właśnie z myślą o takich operacjach.

Czyszczenie i suszenie zegarka Apple Watch

Wyżej opisane metody dotyczą usuwania zabrudzeń z pasków i koronki. Pozostaje zatem kwestia tego jak wyczyścić Apple Watcha, a dokładnie jego całą kopertę. W tym przypadku należy również wyłączyć urządzenie, odłączyć je od ładowania i najlepiej odpiąć opaskę. Do wyczyszczenia mniej wymagających zabrudzeń wystarczy sucha bądź delikatnie zwilżona ściereczka. W przypadku uporczywych nieczystości możesz umieścić zegarek pod strumieniem ciepłej wody z kranu. Nie ustawiaj jednak zbyt dużego ciśnienia.

Czyszczenie czasomierza to zadanie, z którym możesz uporać się samodzielnie. W przypadku poważniejszych problemów należy jednak skorzystać ze wsparcia specjalistów w serwisie. Profesjonalną pomoc znajdziesz w sieci salonów iClinica. Rzuć okiem na cennik napraw Apple Watch i skontaktuj się z nami. Na stronie internetowej znajdziesz szeroką gamę usług świadczonych przez nasz serwis Apple. Warszawa stanowi jedną z lokalizacji lokali stacjonarnych. Poza tym posiadamy oddziały w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Bydgoszczy. Do Twojej dyspozycji jest tez naprawa w formie wysyłkowej.

Apple Watch


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online