Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Jak usunąć MacKeepera z MacBooka?

Jak usunąć MacKeepera z MacBooka?

Jakiś czas temu pisaliśmy o oprogramowaniu MacKeeper, który nie cieszy się najlepszą sławą. Pojawiało się wiele głosów, że to program, który firmuje się, jako antywirus, a tak naprawdę może zaszkodzić naszemu komputerowi. Jak się go pozbyć?

 

Jak usunąć MacKeepera?

 

Jeżeli skusiliśmy się na pobranie tego oprogramowania i okazało się, że niestety, ale zauważamy, że ma on negatywny wpływ na nasz komputer, to trzeba się go jak najszybciej pozbyć. Jeżeli go usunąć to najlepiej raz, a dobrze, by także pozbyć się wszelkich plików związanych z programem, jak i „śmieci”, które zbierał podczas pobytu na naszym dysku twardym. W takim celu musimy posłużyć się specjalnym skryptem, który umożliwi całkowite pozbycie się niechcianego programu.

Jak pozbyć się MacKeepera na dobre?

 

  • Ściągamy wspomniany wcześniej skrypt,
  • Otwieramy widok Terminal (włączamy funkcję Spotlight -> wpisujemy „Terminal” i otwieramy wynik wyświetlający się na samej górze),
  • Jeżeli pobrany skrypt nie wylądował w folderze Pobrane to skopiuj go do niego,
  • Wklej w oknie Terminal komendę: chmod +x ~/Downloads/mackeeper_remove.sh;sudo !$

Skrypt dalej Cię poprowadzi i po chwili wszystko będzie gotowe. Możesz następnie spokojnie zamknąć widok Terminal i radować się, że pozbyłeś się uciążliwego problemu ze swojego MacBooka.

By zabezpieczyć się jeszcze bardziej przed MacKeeperem, można zablokować możliwość odwiedzenia ich witryny. Wtedy będziemy mieli pewność, że – choćby przez przypadek – nie uda nam się pobrać tego oprogramowania na naszego MacBooka.

Jak zablokować witrynę MacKeepera?

 

  • Otwieramy widok Terminal (tak, jak opisane powyżej)
  • Wklejamy do okna Terminal komendę: sudo nano /etc/hosts – po czym wpisujemy swój login oraz hasło
  • Przewijamy widok na sam dół i wklejamy komendy:
    127.0.0.1 mackeeperapp.mackeeper.com
    127.0.0.1 mackeeperapp2.mackeeper.com
    127.0.0.1 mackeeperapp3.mackeeper.com
    127.0.0.1 mackeeper.com
  • Przyciskamy Ctrl + X, następnie Y, a potem wciskamy Enter
  • Dokonaj restartu MacBooka i gotowe!

Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online