Jak usunąć MacKeepera z MacBooka?

Jakiś czas temu pisaliśmy o oprogramowaniu MacKeeper, który nie cieszy się najlepszą sławą. Pojawiało się wiele głosów, że to program, który firmuje się, jako antywirus, a tak naprawdę może zaszkodzić naszemu komputerowi. Jak się go pozbyć?
Jak usunąć MacKeepera?
Jeżeli skusiliśmy się na pobranie tego oprogramowania i okazało się, że niestety, ale zauważamy, że ma on negatywny wpływ na nasz komputer, to trzeba się go jak najszybciej pozbyć. Jeżeli go usunąć to najlepiej raz, a dobrze, by także pozbyć się wszelkich plików związanych z programem, jak i „śmieci”, które zbierał podczas pobytu na naszym dysku twardym. W takim celu musimy posłużyć się specjalnym skryptem, który umożliwi całkowite pozbycie się niechcianego programu.
Jak pozbyć się MacKeepera na dobre?
- Ściągamy wspomniany wcześniej skrypt,
- Otwieramy widok Terminal (włączamy funkcję Spotlight -> wpisujemy „Terminal” i otwieramy wynik wyświetlający się na samej górze),
- Jeżeli pobrany skrypt nie wylądował w folderze Pobrane to skopiuj go do niego,
- Wklej w oknie Terminal komendę: chmod +x ~/Downloads/mackeeper_remove.sh;sudo !$
Skrypt dalej Cię poprowadzi i po chwili wszystko będzie gotowe. Możesz następnie spokojnie zamknąć widok Terminal i radować się, że pozbyłeś się uciążliwego problemu ze swojego MacBooka.
By zabezpieczyć się jeszcze bardziej przed MacKeeperem, można zablokować możliwość odwiedzenia ich witryny. Wtedy będziemy mieli pewność, że – choćby przez przypadek – nie uda nam się pobrać tego oprogramowania na naszego MacBooka.
Jak zablokować witrynę MacKeepera?
- Otwieramy widok Terminal (tak, jak opisane powyżej)
- Wklejamy do okna Terminal komendę: sudo nano /etc/hosts – po czym wpisujemy swój login oraz hasło
- Przewijamy widok na sam dół i wklejamy komendy:
127.0.0.1 mackeeperapp.mackeeper.com
127.0.0.1 mackeeperapp2.mackeeper.com
127.0.0.1 mackeeperapp3.mackeeper.com
127.0.0.1 mackeeper.com - Przyciskamy Ctrl + X, następnie Y, a potem wciskamy Enter
- Dokonaj restartu MacBooka i gotowe!