Blog
iClinica>Blog>Macbook>Jak usunąć MacKeepera z MacBooka?

Jak usunąć MacKeepera z MacBooka?

Jakiś czas temu pisaliśmy o oprogramowaniu MacKeeper, który nie cieszy się najlepszą sławą. Pojawiało się wiele głosów, że to program, który firmuje się, jako antywirus, a tak naprawdę może zaszkodzić naszemu komputerowi. Jak się go pozbyć?

 

Jak usunąć MacKeepera?

 

Jeżeli skusiliśmy się na pobranie tego oprogramowania i okazało się, że niestety, ale zauważamy, że ma on negatywny wpływ na nasz komputer, to trzeba się go jak najszybciej pozbyć. Jeżeli go usunąć to najlepiej raz, a dobrze, by także pozbyć się wszelkich plików związanych z programem, jak i „śmieci”, które zbierał podczas pobytu na naszym dysku twardym. W takim celu musimy posłużyć się specjalnym skryptem, który umożliwi całkowite pozbycie się niechcianego programu.

Jak pozbyć się MacKeepera na dobre?

 

 • Ściągamy wspomniany wcześniej skrypt,
 • Otwieramy widok Terminal (włączamy funkcję Spotlight -> wpisujemy „Terminal” i otwieramy wynik wyświetlający się na samej górze),
 • Jeżeli pobrany skrypt nie wylądował w folderze Pobrane to skopiuj go do niego,
 • Wklej w oknie Terminal komendę: chmod +x ~/Downloads/mackeeper_remove.sh;sudo !$

Skrypt dalej Cię poprowadzi i po chwili wszystko będzie gotowe. Możesz następnie spokojnie zamknąć widok Terminal i radować się, że pozbyłeś się uciążliwego problemu ze swojego MacBooka.

By zabezpieczyć się jeszcze bardziej przed MacKeeperem, można zablokować możliwość odwiedzenia ich witryny. Wtedy będziemy mieli pewność, że – choćby przez przypadek – nie uda nam się pobrać tego oprogramowania na naszego MacBooka.

Jak zablokować witrynę MacKeepera?

 

 • Otwieramy widok Terminal (tak, jak opisane powyżej)
 • Wklejamy do okna Terminal komendę: sudo nano /etc/hosts – po czym wpisujemy swój login oraz hasło
 • Przewijamy widok na sam dół i wklejamy komendy:
  127.0.0.1 mackeeperapp.mackeeper.com
  127.0.0.1 mackeeperapp2.mackeeper.com
  127.0.0.1 mackeeperapp3.mackeeper.com
  127.0.0.1 mackeeper.com
 • Przyciskamy Ctrl + X, następnie Y, a potem wciskamy Enter
 • Dokonaj restartu MacBooka i gotowe!

Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online