Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path Jak usunąć MacKeepera z MacBooka?

Jak usunąć MacKeepera z MacBooka?

Jakiś czas temu pisaliśmy o oprogramowaniu MacKeeper, który nie cieszy się najlepszą sławą. Pojawiało się wiele głosów, że to program, który firmuje się, jako antywirus, a tak naprawdę może zaszkodzić naszemu komputerowi. Jak się go pozbyć?

 

Jak usunąć MacKeepera?

 

Jeżeli skusiliśmy się na pobranie tego oprogramowania i okazało się, że niestety, ale zauważamy, że ma on negatywny wpływ na nasz komputer, to trzeba się go jak najszybciej pozbyć. Jeżeli go usunąć to najlepiej raz, a dobrze, by także pozbyć się wszelkich plików związanych z programem, jak i „śmieci”, które zbierał podczas pobytu na naszym dysku twardym. W takim celu musimy posłużyć się specjalnym skryptem, który umożliwi całkowite pozbycie się niechcianego programu.

Jak pozbyć się MacKeepera na dobre?

 

 • Ściągamy wspomniany wcześniej skrypt,
 • Otwieramy widok Terminal (włączamy funkcję Spotlight -> wpisujemy „Terminal” i otwieramy wynik wyświetlający się na samej górze),
 • Jeżeli pobrany skrypt nie wylądował w folderze Pobrane to skopiuj go do niego,
 • Wklej w oknie Terminal komendę: chmod +x ~/Downloads/mackeeper_remove.sh;sudo !$

Skrypt dalej Cię poprowadzi i po chwili wszystko będzie gotowe. Możesz następnie spokojnie zamknąć widok Terminal i radować się, że pozbyłeś się uciążliwego problemu ze swojego MacBooka.

By zabezpieczyć się jeszcze bardziej przed MacKeeperem, można zablokować możliwość odwiedzenia ich witryny. Wtedy będziemy mieli pewność, że – choćby przez przypadek – nie uda nam się pobrać tego oprogramowania na naszego MacBooka.

Jak zablokować witrynę MacKeepera?

 

 • Otwieramy widok Terminal (tak, jak opisane powyżej)
 • Wklejamy do okna Terminal komendę: sudo nano /etc/hosts – po czym wpisujemy swój login oraz hasło
 • Przewijamy widok na sam dół i wklejamy komendy:
  127.0.0.1 mackeeperapp.mackeeper.com
  127.0.0.1 mackeeperapp2.mackeeper.com
  127.0.0.1 mackeeperapp3.mackeeper.com
  127.0.0.1 mackeeper.com
 • Przyciskamy Ctrl + X, następnie Y, a potem wciskamy Enter
 • Dokonaj restartu MacBooka i gotowe!

Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
PS Remote Play
PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem … Czytaj dalej PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
Path
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online