Blog
iClinica>Blog>iPhone>Jak skonfigurować iPhone’a? Najważniejsze opcje

Jak skonfigurować iPhone’a? Najważniejsze opcje

Przed Tobą konfiguracja nowego iPhone’a? Bez obaw, to nic trudnego! Jeśli zastanawiasz się, jak przejść sprawnie przez wszystkie kroki, bez względu na to, czy przenosisz dane z systemu Android na iOS czy ze starszego modelu iPhone’a na nowszy, spieszymy z pomocą! Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje i przydatne wskazówki, które krok po kroku wyjaśnią, jak skonfigurować iPhone. Zapraszamy do lektury!

 

Twój pierwszy iPhone – jak go skonfigurować?

Jeśli to Twój pierwszy iPhone i chcesz przenieść dane ze smartfona z systemem Android na nowe urządzenie z oprogramowaniem iOS, skorzystaj z najprostszego sposobu, który umożliwi Ci przeprowadzenie procesu konfiguracji całkowicie automatycznie. W tym celu użyj aplikacji Przenieś do iOS. Pamiętaj jednak o tym, że możesz jej użyć wyłącznie wtedy, gdy konfigurujesz iPhone’a po raz pierwszy. Jeśli chcesz użyć aplikacji Przenieś do iOS już po zakończeniu konfiguracji, musisz najpierw wymazać iPhone’a, a następnie rozpocząć cały proces od początku.

Jak wygląda przenoszenie danych z Androida na iPhone’a? Kiedy zainstalujesz już aplikację Przenieś do iOS na urządzeniu z Androidem, musisz wykonać kolejno poniższe czynności:

  1. Uruchom iPhone’a, a gdy na ekranie pojawią się instrukcje asystenta konfiguracji, postępuj zgodnie z nimi.

  2. Teraz przejdź do ekranu Aplikacje i dane i wybierz opcję Przenieś dane z Androida.

  3. Następnie włącz sieć Wi-Fi na urządzeniu z systemem Android i uruchom aplikację Przenieś do iOS.

  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie smartfona. Gotowe!

 

Jak skonfigurować nowego iPhone’a?

Jeśli chcesz skonfigurować nowego iPhone’a bez przenoszenia danych z urządzenia z systemem Android, wystarczy Ci jedynie połączenie z Internetem. Możesz także zrobić to, podłączając smartfon do komputera. Jeśli zaś posiadasz innego iPhone’a, możesz w bardzo szybki i prosty sposób przesłać z niego dane na nowe urządzenie.

O czym warto pamiętać, konfigurując nowego iPhone’a?

  1. Zadbaj o połączenie smartfona z Internetem. Jeśli konfigurujesz go za pośrednictwem Wi-Fi, przygotuj nazwę użytkownika oraz hasło, ponieważ podanie tych informacji może być konieczne w trakcie konfiguracji. Możesz to zrobić także za pośrednictwem sieci komórkowej.

  2. Przygotuj także dane do konta Apple ID. Jeśli nie masz konta Apple ID, utwórz je podczas konfigurowania iPhone’a.

  3. W przypadku, jeśli chcesz dodać kartę kredytową lub debetową do Apple Pay, przygotuj ją, ponieważ dane z karty będą potrzebne podczas konfiguracji.

  4. Jeśli chcesz przesłać dane ze starego iPhone’a na nowy, przygotuj poprzedni telefon.

 

Jak skonfigurować iPhone krok po kroku?

By skonfigurować nowego iPhone’a, naciśnij przycisk boczny lub górny (w zależności od tego, jaki model smartfona posiadasz) i przytrzymaj go do momentu, aż na ekranie pojawi się logo Apple. W przypadku, gdy iPhone nie włącza się, najprawdopodobniej jest rozładowany. Naładuj baterię i spróbuj uruchomić go ponownie.

Jeśli jest to Twój pierwszy iPhone, postępuj zgodnie z instrukcjami, które będą pojawiały się na ekranie. Nie pomijaj żadnych kroków, by w pełni skonfigurować nowy telefon. Jeśli zaś posiadasz innego iPhone’a i chcesz przenieść znajdujące się na nim dane na nowego smartfona, możesz skorzystać z funkcji “Szybki start”, która automatycznie oraz w sposób bezprzewodowy przeniesie wszystkie informacje z jednego telefonu na drugi i samodzielnie skonfiguruje urządzenie. W tym celu po prostu zbliż do siebie oba urządzenia, które dzięki temu się połączą. Gdy na ekranie pojawią się instrukcje, postępuj zgodnie z nimi. W ten szybki i bezpieczny sposób przeniesiesz wszystkie ustawienia, preferencje, a nawet hasła na nowego iPhone’a. Pamiętaj, by nie oddalać urządzeń od siebie podczas migracji danych. Co więcej, warto je również podłączyć do ładowania na czas konfiguracji.

 

Co robić, gdy nie ma opcji ,,Szybki start”?

Jeśli nie masz opcji przesłania danych za pomocą funkcji Szybki start, możesz także przesłać dane za pośrednictwem przewodowego połączenia urządzeń. W tym przypadku potrzebna Ci będzie przejściówka ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu oraz przewód ze złącza Lightning na USB. Podłącz przejściówkę ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu do źródła zasilania przy pomocy portu Lightning. Przełącz przejściówkę ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu do dotychczasowego telefonu iPhone. Podłącz przewód ze złącza Lightning na USB do nowego telefonu iPhone, a drugi koniec podłącz do przejściówki. Teraz możesz bezpiecznie wykonać migrację danych.

Osoby niewidome lub niedowidzące mogą skorzystać z czytnika ekranu VoiceOver, który przeprowadzi je przez proces konfiguracji głosowo. W tym celu należy trzykrotnie nacisnąć przycisk boczny (dotyczy to iPhone’ów z funkcją Face ID) lub przycisk Początek (dotyczy to pozostałych modeli iPhone’ów).

 

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online