Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?

iPhone Jakub Nowak

Rozwiązania Apple bez wątpienia charakteryzują się doskonale zoptymalizowanym systemem operacyjnym, który pozwala na zapewnienie nienagannej wydajności. W efekcie urządzenia często nawet po upływie kilku lat potrafią błyskawicznie przetwarzać rozmaite procesy. W ten sposób iPhone zyskał reputację bezawaryjnego sprzętu.

Wiele osób z całą pewnością spotkało się z mitem zakładającym, że iOS nigdy się nie zawiesza. Faktycznie na ogół wspomniany system jest mniej zawodny niż konkurencyjne odpowiedniki. Nie zmienia to jednak faktu, że użycie słowa „nigdy” jest sporym nadużyciem. Przez nasze ręce przeszły tysiące zepsutych „jabłek” i czasem komplikacje miały podłoże systemowe. Oczywiście wizytę w serwisie zostaw sobie na koniec. W wielu przypadkach możesz rozwiązać problem samodzielnie. Dowiedz się w jaki sposób możesz wyzerować ustawienia iPhone.

Co zrobić zanim rozpoczniesz przywracanie ustawień fabrycznych iPhone?

Jeżeli rozważasz wykonanie resetu ze względu na problemy techniczne, warto jeszcze wcześniej spróbować kilku subtelniejszych metod. Przede wszystkim wyłącz urządzenie i uruchom je ponownie. Następnie otwórz Ustawienia, przejdź do sekcji „Ogólne” i sprawdź czy jest dostępna aktualizacja. Jeżeli masz taką możliwość, zainstaluj nową wersję systemu.

Powyższe działania mogą nie wystarczyć. Wówczas można już na dobre rozpocząć przygotowania do wyzerowania wszystkich ustawień iPhone. Przede wszystkich warto utworzyć kopię zapasową. Może ona się przydać, kiedy przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiąże problemy i postanowisz jednak cofnąć operację. W celu zapisania kopii zapasowej trzeba wejść do sekcji „iCloud” w ustawieniach i wybrać opcję „Utwórz backup teraz”.

Chęć przywrócenia ustawień fabrycznych iPhone nie musi wcale wynikać z problemów technicznych. Tę czynność należy też wykonać przy okazji sprzedaży, kiedy urządzenie wkrótce trafi w ręce nowego użytkownika. Niezależnie od motywacji, zasady postępowania są zawsze takie same. Dowiedz się w jaki sposób gładko przeprowadzić reset.

Jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych krok po kroku?

Jeśli masz za sobą backup, jesteś już w pełnej gotowości do wykonania resetu. W tym celu postępuj wedle następujących kroków:

  1. Wejdź w Ustawienia.
  2. Otwórz sekcję „Ogólne”.
  3. Stuknij „Wyzeruj” znajdujące się na samym dole listy.
  4. Wybierz jeden z dostępnych wariantów.

Przy trzecim punkcie z powyższej listy przekonasz się, że przywracanie ustawień fabrycznych iPhone może przebiegać na kilka różnych sposobów. W tym kontekście warto przybliżyć zakres działań wykonywanych przy poszczególnych opcjach.

  • Wymaż zawartość i ustawienia to najtwardszy wymiar resetu. W tym przypadku wyzerujesz konfigurację wszystkich narzędzi oraz pozbędziesz się kompletu zgromadzonych danych i multimediów.
  • Wszystkie ustawienia obejmują jedynie konfigurację poszczególnych narzędzi. Wyzerujesz między innymi ustawienia sieci, aranżację ekranu początkowego, słownik klawiatury, ustawienia prywatności i lokalizacji, a także karty przypisane do Apple Pay. Twoje multimedia pozostaną nietknięte.
  • Ustawienia sieciowe reprezentują konfigurację WiFi, zaufane certyfikaty, wykorzystywany VPN czy też nazwę urządzenia wprowadzoną w sekcji „To urządzenie”. Wszystkie wymienione ustawienia przepadną, ale o inne obszary nie musisz się obawiać. One pozostaną nienaruszone.
  • Słownik klawiatury odpowiada za wszystkie wyrazy, których nauczyło się urządzenie podczas pisania w różnych aplikacjach.
  • Ekran początkowy oznacza układ ikon reprezentujących aplikacje.
  • Dane lokalizacji/prywatności są związane ze wszystkimi usługami i aplikacjami, które proszą o dostęp do tychże obszarów.

ios reset

Co zrobić jeśli przywracanie iPhone do ustawień fabrycznych nie przyniosło rezultatu?

Reset ustawień to inaczej wytoczenie najcięższej artylerii jaką masz do dyspozycji. Decydujesz się na ten krok, ponieważ wszystkie inne rozwiązania zawiodły. Gdy wyzerowanie ustawień nie pomoże, możliwości powoli się wyczerpują i prawdopodobnie nie obejdzie się bez interwencji specjalisty. Zalecamy wówczas udać się do serwisu pogwarancyjnego i na miejscu opowiedzieć o występujących komplikacjach, a także środkach podjętych w celu rozwiązania problemu. Specjalista weźmie Twojego iPhone’a pod lupę, postawi diagnozę, a następnie przedstawi też wycenę. Maksymalnie w ciągu kilku dni roboczych smartfon powinien odzyskać pełną sprawność.

 

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online