Blog
iClinica Path Blog Path iOS Path Jak przenieść dane i kontakty z Androida na iOS?

Jak przenieść dane i kontakty z Androida na iOS?

Gdy planujemy się przerzucić ze smartfona działającego na systemie Android na iPhone’a z iOS ważną kwestią dla nas będzie możliwość przeniesienia kontaktów oraz danych na nowe urządzenie. Na szczęście jest bardzo prosta i wygodna metoda, żeby dokonać tego procesu. Przeczytajcie nasz poradnik, a dowiecie się, jak przeprowadzić transfer interesujących nas danych.

 

Czy znasz aplikację Przenieś do iOS?

Stosunkowo niedawno Apple stworzył swoją własną aplikację dostępną na Androida, która ułatwia przeniesienie danych ze smartfona z systemem Android na smartfon z systemem iOS. To rozwiązanie było oczekiwane przez wielu użytkowników, którzy chcieli przerzucić się z jednego systemu na drugi.

Apple słynie z funkcjonalnych, prostych, intuicyjnych i czytelnych rozwiązań. Potwierdzają to zarówno iPhone’y, iPady, iMaki, MacBooki, a także Apple Watche, które są z powodzeniem użytkowane zarówno przez najmłodsze i najstarsze pokolenie. Nie sprawiają żadnych problemów – po prostu doskonale spełniają swoją funkcję. Z tego właśnie powodu Apple postanowił stworzyć swoją apkę na Androida, która uczyni przenoszenie danych z tego systemu na iOS prostym i intuicyjnym. Jeśli jeszcze jej nie znasz, zachęcamy do dalszej lektury.

 

Jak działa aplikacja Przenieś do iOS?

Aplikacja Przenieś do iOS pomoże Ci szybko, bezpiecznie i praktycznie automatycznie przerzucić zawartość Twojego smartfona z systemem Android na telefon z systemem Apple. Aplikacja przeniesie zarówno Twoje kontakty, historię wiadomości, zdjęcia i wideo, konta pocztowe, kalendarze, a nawet zakładki internetowe! Nie musisz już przesyłać i zachowywać tych danych na komputerze czy innym urządzeniu. Teraz w prosty sposób przerzucisz je z jednego smartfona na drugi.

Jak to działa? Po pierwsze pobierz aplikację Przenieś do iOS ze sklepu Google Play i zainstaluj ją na urządzeniu z Androidem. Kiedy zechcesz przenieść dane na nowe urządzenie marki Apple – iPhone’a czy też iPada – utworzy ono prywatną sieć Wi-Fi i odnajdzie urządzenie z systemem Android. Na tym urządzeniu musisz uruchomić aplikację Przenieś do iOS. Kiedy podasz specjalny kod, rozpocznie się przenoszenie danych i kontaktów z Androida na iOS. Gdy wszystkie informacje zostaną przeniesione, możesz skonfigurować nowe urządzenie Apple. Gwarantujemy, że wszystkie dane ze starego telefonu czy tabletu będą już na nowym. To naprawdę proste. 

Aplikacja Przenieś do iOS jest obsługiwana na smartfonach oraz tabletach z systemem Android 4.0 lub nowszym. 

 

O czym warto pamiętać przed przenoszeniem danych i kontaktów z Androida na iOS?

 1. Sprawdź, czy urządzenie z systemem Androidem, jak i to z systemem iOS, są podłączone do zasilania. 
 2. Pamiętaj o tym, by na urządzeniu z systemem Android włączyć funkcję Wi-Fi.
 3. Przeanalizuj, czy na urządzeniu z systemem iOS jest taka ilość pamięci, która zmieści dane ze smartfona z systemem Android i zewnętrznej karty microSD. 
 4. Jeśli będziesz przenosić zakładki internetowe z przeglądarki Chrome, upewnij się, że jest ona uaktualniona do najnowszej wersji.

 

Przenoszenie danych z Androida na iOS

Najłatwiejszą i najbardziej intuicyjną metodą jest ta, której możemy dokonać przy transferze danych jest ta, która wykorzystuje specjalną aplikację. Musimy jednak pamiętać, że opcja ta działa tylko przy pierwszej konfiguracji urządzenia. Oto kroki, które trzeba podjąć:

 • Przeprowadzamy proces konfiguracji naszego iPhone’a do punktu „Aplikacje i dane”
 • Z listy wybieramy opcję przenieś dane z systemu Android
 • Musimy mieć przygotowane urządzenie z Androidem z którego chcemy przenieść swoje dane. Na ten telefon ściągamy aplikację Move to iOS
 • Na obu urządzeniach wybieramy opcję „kontynuuj”. Po chwili na ekranie iPhone’a pokaże się kod, który musimy przepisać na urządzenie z systemem Android.
 • Na telefonie z Androidem wybieramy, jakie dane chcemy przenieść, możemy wybrać na przykład konto Google, wiadomości, kontakty czy zdjęcia.
 • Rozpocznie się proces przenoszenia naszych danych na system iOS. Może to chwilę potrwać, także należy uzbroić się w cierpliwość.

 

Jak przenieść dane z Androida na iOS, gdy iPhone jest już skonfigurowany

Jak wspominaliśmy, gdy telefon został już skonfigurowany to powyższa metoda nie zadziała, ale jest inny sposób, by wykonać transfer danych:

 • W telefonie z systemem Android przechodzimy do ustawień. Wybieramy opcję „użytkownicy i konta”, później konto Google i klikamy opcję, aby wszystko zostało zsynchronizowane z chmurą Google
 • Na iPhonie włączamy opcję „poczta i kontakty” i klikamy „dodaj konto”. Z listy wybieramy Google, wpisujemy login oraz hasło, a iPhone rozpoczyna synchronizacje danych.

 

Same kontakty możemy również przenieść w klasyczny sposób, przekładając kartę SIM, o ile oba urządzenia obsługują kartę SIM w tym samym rozmiarze:

 • Na urządzeniu z Androidem wchodzimy w Kontakty -> Ustawienia (klikając w trzy kropki znajdujące się w górze ekranu)
 • Klikamy import/eksport i wybieramy opcję eksport do SIM
 • Po zakończeniu przenoszenia, przekładamy kartę do iPhone’a
 • W iOS wybieramy Ustawienia -> Kontakty -> Importuj kontakty z SIM

 

Kwestia aplikacji

Aplikacje to oczywiście rzecz nieco bardziej skomplikowana – wszak część programów działających na Androidzie może nie działać na iOS. Rzecz jasna większość aplikacji działa na obu systemach, ale niektórych danych z różnych technicznych względów nie będzie można przenieść. Niestety, zakupiona aplikacja w Androidzie nie daje nam do niej dostępu na iOS – trzeba ją wówczas ponownie kupić w AppStore.

 

Jak najwygodniej przenieść zdjęcia z Androida na iOS?

 • Na urządzeniu z Androidem włączamy aplikacje Zdjęcia Google
 • Wybieramy tam opcję synchronizacji zdjęć z chmurą
 • Na iPhone’a ściągamy aplikację Zdjęcia Google i pobieramy fotografie na nasze urządzenia.

 

 

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online