Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jak nagrywać ekran w iPhone?

Jak nagrywać ekran w iPhone?

Filmowanie swojego otoczenia przy użyciu iPhone’a jest dziecinnie proste. Wystarczy odblokować urządzenie, otworzyć natywną aplikację aparatu i przystąpić do nagrywania wideo. Z pewnością czasem jednak widujesz klipy wideo przedstawiające działania wykonywane w środowisku systemowym iOS. W tym przypadku nie możesz już liczyć na aplikację aparatu, ponieważ rejestrację ekranu należy uruchomić w innym miejscu. Dowiedz się jak sprawnie operować tym narzędziem i poznaj wszystkie jego możliwości.

W jakich okolicznościach nagrywanie ekranu może okazać się przydatne?

Często można spotkać się z wykorzystaniem tej funkcji w mediach społecznościowych. W tym środowisku wiele zdarzeń ma miejsce tylko tu i teraz, a później nie zawsze można do nich wrócić. Za przykład mogą posłużyć chociażby transmisje na żywo albo relacje, czyli materiały znikające po upływie 24 godzin. Jeśli nie zostaną utrwalone przez autora bądź odbiorcę, mogą wkrótce bezpowrotnie przepaść. Niektórzy użytkownicy mają w zwyczaju zachowywać materiały, w których pojawiły się istotne dla nich informacje. W tym celu posługują się właśnie narzędziem do rejestrowania ekranu.

Pamiętaj jednak, że nawet niepozorne publikacje umieszczane w mediach społecznościowych mogą stanowić utwór w świetle przepisów z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W precyzyjnie określonych okolicznościach możesz korzystać z czyjejś twórczości na zasadzie dozwolonego użytku. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek działania wobec utworu osoby trzeciej, upewnij się, że na pewno nie przekraczasz swoich uprawnień w tym zakresie.

Nagrywanie ekranu iPhone stanowi również świetne narzędzie o zastosowaniu instruktażowym. W ten sposób możesz sprawnie udzielić wsparcia osobie, która napotkała trudności podczas użytkowania smartfona. Jeśli potrafisz pomóc w rozwiązaniu problemu, wystarczy nagrać film prezentujący zasady postępowania w danej sytuacji, a następnie przekazać dalej przy pomocy dowolnego komunikatora.

Jak ustawić nagrywanie ekranu iPhone?

Domyślnie opcja nagrywania ekranu powinna znajdować się w centrum sterowania, czyli sekcji z podręcznymi narzędziami. Sposób otwarcia tego modułu jest uzależniony od posiadanego modelu iPhone’a.

 • Jeżeli korzystasz z wersji posiadającej Face ID, przesuń palcem w dół zaczynając od prawego górnego rogu wyświetlacza.
 • Jeśli posiadasz model z przyciskiem Home, przesuń palcem od dołu ekranu w górę.

W centrum sterowania rejestrowanie ekranu iPhone jest oznaczone ikoną z wypełnionym okręgiem znajdującym się wewnątrz nieco większego okręgu. Innymi słowy, symbol wygląda podobnie do przycisku „Record” umieszczanego na innych urządzeniach przeznaczonych do nagrywania.

Jeśli w centrum sterowania brakuje opcji rejestrowania ekranu, możesz aktywować ją w ustawieniach. W tym celu podejmij następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji centrum sterowania.
 3. Przeciągnij „Nagranie z ekranu” do górnej części, w której znajdują się wyświetlane narzędzia.
 4. Od tej pory nagrywanie ekranu iPhone będzie dostępne w centrum sterowania.

iphone centrum sterowania

Jak włączyć nagrywanie ekranu w iPhone?

W celu utworzenia klipu wideo wykonaj następujące czynności.

 1. Naciśnij przycisk odpowiadający za nagrywanie ekranu iPhone (na samym dole z prawej strony na poniższym zdjęciu).
 2. Odczekaj 3 sekundy do końca odliczania.
 3. Od tego momentu wszystkie wykonywane czynności na smartfonie zostaną nagrane.
 4. W celu zakończenia rejestrowania ekranu wejdź ponownie do centrum sterowania i naciśnij ikonę nagrywania.
 5. Gotowy klip będzie dostępny w galerii wraz z innymi zdjęciami i filmami.

iphone centrum sterowania

Nie musisz korzystać z domyślnych opcji rejestrowania ekranu. Możesz przytrzymać palec na ikonie nagrywania, a po chwili pojawią się alternatywne możliwości. Kluczową funkcją jest tutaj aktywowanie bądź wyłączenie mikrofonu podczas nagrywania.

Poza tym możesz zmienić miejsce, do którego trafi nagranie. Wśród dostępnych możliwości znajdziesz serwisy społecznościowe, pocztę elektroniczną, a także rozmaite komunikatory. W ten sposób skrócisz też drogę do udostępnienia filmu innym użytkownikom. Wówczas nie musisz ręcznie uruchamiać kolejnej aplikacji i wyszukiwać nagrania w rolce aparatu. Zamiast tego od razu przekazujesz film do odbiorcy.

iphone nagrywanie ekranu

Czy warto korzystać z innych aplikacji do nagrywania ekranu iPhone?

Odpowiedź na to pytanie jest w dużej mierze uzależniona od Twoich potrzeb. Natywny rejestrator obrazu w systemie iOS jest bardzo praktyczny, a zarazem prosty w obsłudze. Dzięki temu doskonale spełnia on swoje zadanie. Dla większości osób to w zupełności wystarczy.

W App Store dostępne są aplikacje stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach. Wśród propozycji znajdziesz oprogramowanie umożliwiające nagranie filmu, a następnie natychmiastową edycję. Dzięki temu jesteś w stanie ekspresowo zmienić aspekty wizualne, a także dodawać komentarze i inne dodatki. Takie rozwiązanie może okazać się pomocne, gdy tworzysz film instruktażowy. Komentarze wzbogacą przekaz i ułatwią odbiorcom przyswojenie wiadomości.

Oddzielną kategorię stanowią aplikację przeznaczone dla osób prowadzących transmisje na żywo ze swojego smartfona. Takie rozwiązania są wyjątkowo popularne wśród streamerów prezentujących swoje zmagania w grach mobilnych. Dla wielu osób streaming stanowi sposób na życie, więc oprogramowanie posiada szeroki zakres funkcjonalności, który sprosta nawet oczekiwaniom profesjonalistów.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online