Jak kształtować będzie się sprzedaż nowych iPhone’ów?

iPhone iClinica

Niezastąpiony Ming-Chi Kuo długo nie wytrzyma bez przesłania światu swoich kolejnych prognoz. Najnowsze dotyczą przewidywanego wolumenu sprzedaży najnowszych urządzeń od Apple. Które urządzenia będą sprzedawać się zgodnie z oczekiwaniami, a które gorzej?

 

Świetna sprzedaż Apple Watch Series 4

 

Zdaniem analityka smartwatche produkcji Apple mają cieszyć się ogromną popularnością i do końca roku gigant z Cupertino powinien sprzedać ich w ilości około 18 milionów sztuk. Apple Watch Series 4 mają stanowić 50-55% sprzedanych urządzeń. Z czasem popyt na nie ma się jeszcze zwiększać, a to za sprawą większej ilości krajów, w których dostępne będą nowe funkcje diagnostyczne.

 

A jak iPhone Xs oraz iPhone Xs Max?

 

Według Ming-Chi Kuo iPhone Xs może sprzedawać się gorzej niż oczekuje tego Apple. Część potencjalnych użytkowników, którzy mieliby sięgnąć po ten model skusił jednak większy iPhone Xs Max lub będą oni decydowali się nieco przeczekać i kupić tańszy model, czyli iPhone Xr. Początkowo mówiło się, że iPhone Xs osiągnąć może sprzedaż rzędu 15-20% wśród nowych modeli, ale prognozy te obniżyły się i teraz sugeruje się, że może to być od 10 do 15%.

iPhone Xs Max sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami i powinien osiągnąć 25-30% udziału w rynku. Lepiej prezentują się także prognozy dotyczące iPhone Xr, które powinny wynieść nawet 55-60%.
Generalnie sprzedaż tegorocznych iPhone’ów powinna się zamknąć pod koniec 2018 roku w liczbie od 75 do 80 milionów sztuk.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online