Blog
iClinica>Blog>Poradniki>Jak działa aplikacja Find My iPhone i jak ją skutecznie wyłączyć?

Jak działa aplikacja Find My iPhone i jak ją skutecznie wyłączyć?

Jako posiadacz smartfona jesteś narażony na rozmaite zagrożenia. Niebezpieczeństwa nie zawsze jednak przybiera formę włamań czy ataków wykonywanych w cyberprzestrzeni. Czasem możesz paść ofiarą bardzo pospolitego oszustwa albo własnego rozkojarzenia. Na wypadek takich sytuacji posiadasz systemowe rozwiązanie w postaci funkcji Find My iPhone.

Wspomniane narzędzie przyda się w każdej sytuacji, gdy nie jesteś w stanie określić lokalizacji swojego urządzenia. W związku z tym warto skorzystać z tej funkcji w razie zgubienia sprzętu bądź kradzieży. Proponowane zasady użytkowania aplikacji nie są jednak tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się jak włączyć Find My iPhone oraz w jaki sposób wykorzystać pełny potencjał tej opcji.

Find My iPhone – co to jest i w jaki sposób może Ci pomóc?

Podstawową funkcją tytułowej aplikacji jest pokazywanie aktualnego położenia sprzętu. W ten sposób jesteś w stanie namierzyć lokalizację następujących urządzeń:

 • iPhone,
 • iPad,
 • Apple Watch,
 • iPod touch,
 • Mac,
 • AirPods,
 • słuchawki Beats.

Ustawienie pinezki na mapie to jednak nie koniec możliwości narzędzia Find My iPhone. Przydatną opcją jest zdalne zablokowanie urządzenia. Dzięki temu możesz pokrzyżować plany złodziejowi bądź nieuczciwemu znalazcy. Jest to o tyle istotne, że smartfon zawiera masę wrażliwych danych. Ustawienie blokady uniemożliwi sprawdzenie Twojej korespondencji, a także bankowości internetowej.

Czasem ustalenie lokalizacji okazuje się niewystarczające. Docierasz na miejsce, a Twojego telefonu nadal nie ma w zasięgu wzroku. Podczas poszukiwań w trudno dostępnym terenie warto pomóc sobie poprzez odtworzenie sygnału dźwiękowego. Dzięki temu jesteś w stanie znaleźć zgubę pośród gęstych zarośli bądź innych przeszkód. Ta opcja bywa przydatna również, gdy padniesz ofiarą kradzieży. Możesz sprawić, że złodziej zacznie zwracać na siebie uwagę za sprawą uporczywie hałasującego telefonu.

Jak włączyć Find My iPhone?

Pamiętaj, że musisz aktywować funkcję zanim stracisz dostęp do urządzenia. Jeśli chcesz monitorować położenie swojego iPhone’a, postępuj wedle następującej instrukcji:

 1. Otwórz Ustawienia i naciśnij swoje imię i nazwisko znajdujące się na samej górze listy. Jeśli pojawi się prośba o zalogowanie do Apple ID, wykonaj wymagane czynności.
 2. Wybierz opcję „Znajdź”.
 3. Aktywuj funkcję „Znajdź mój iPhone”.

Find My iPhone

Możesz też sprawdzić lokalizację swojego urządzenia za pomocą komputera. W tym celu zaloguj się w tym miejscu. Po wyświetleniu mapy zobaczysz miejsce, w którym znajduje się Twój sprzęt.

Znajdź mój iphone

 

Jak wyłączyć Find My iPhone?

Tytułowa funkcja została stworzona w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom. W związku z tym mogłoby się wydawać, że takie narzędzie powinno być aktywowane przez cały czas. Można jednak wyróżnić okoliczności, w których należy dezaktywować Find My iPhone. Jak wyłączyć w telefonie tę funkcję i kiedy należy to zrobić?

Jeśli planujesz sprzedać swojego smartfona, musisz wyczyścić swoje ustawienia. Dzięki temu nowy użytkownik nie uzyska dostępu do Twoich danych i będzie mógł swobodnie korzystać z urządzenia. Jedną z kluczowych czynności jest wyłączenie aplikacji Find My iPhone. W przeciwnym wypadku mogłaby ona skomplikować aktywowane sprzętu przez kolejnego właściciela. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji Ogólne.
 3. Wybierz opcję „Przenieś zawartość lub wyzeruj”.
 4. Stuknij „Wymaż zawartość i ustawienia”.

iPhone wymaż zawartość i ustawienia

Dzięki temu przywrócisz konfigurację fabryczną, wyłączysz usługę Find My Phone oraz odłączysz sprzęt od usługi iCloud.

Co robić, gdy system prosi o Apple ID poprzedniego właściciela?

Jeżeli nie jesteś sprzedawcą a kupującym, może okazać się, że poprzedni właściciel nie wyłączył funkcji Find My iPhone. W ten sposób jest on w stanie sprawdzić położenie smartfona. Wówczas niestety masz związane ręce, ponieważ do wyłączenia tytułowej aplikacji wymagane jest Apple ID. W związku z tym musisz niezwłocznie skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić go o przeprowadzenie wymaganych działań. Przy zakupie sprzętu z drugiej ręki warto oszczędzić sobie problemów i sprawdzić stan blokady aktywacyjnej jeszcze przed zakupem.

Czy złodziej może wyłączyć Find my iPhone?

Urządzenia z systemem iOS 7 lub nowszym zostały zabezpieczone na taką ewentualność. Włączenie aplikacji Find My iPhone pociąga za sobą aktywację blokady. Jej zadaniem jest uniemożliwienie innym użytkownikom korzystanie ze zgubionego bądź skradzionego sprzętu. Do wyłączenia zabezpieczeń potrzebny byłby login oraz hasło Apple ID.


Podobne artykuły
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path
Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Zarówno przed sprzedaniem, jak i po kupieniu używanego iPhone’a, warto przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Takie rozwiązanie może być także przydatne, gdy chcesz naprawić błędy występujące w smartfonie marki Apple. Jak widać, jest to bardzo przydatna opcja. Czy przywracanie ustawień fabrycznych w iPhonie jest trudne i jak to zrobić? Podpowiadamy!   Przywracanie do ustawień fabrycznych … Czytaj dalej Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Path
Udostępnianie Internetu z iPhone’a – jak to zrobić?
Dynamiczny rozwój technologii spowodował, że już od kilku dobrych lat możliwe jest udostępnianie Internetu ze smartfonów do innych urządzeń, takich jak laptopy, tablety itd. Udostępnianie Internetu z iPhone jest możliwe dzięki rozwiązaniu, jakim jest Hotspot osobisty. Jest to domyślna funkcja smartfonów marki Apple, dlatego też nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, by móc udostępnić swój … Czytaj dalej Udostępnianie Internetu z iPhone’a – jak to zrobić?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online