Jak działa aplikacja Find My iPhone i jak ją skutecznie wyłączyć?

Poradniki iClinica
find my apple jak wyłączyć

Stworzona przez przez Apple aplikacja Find My iPhone ma służyć tym użytkownikom marki, którzy nie są w stanie określić lokalizacji swojego urządzenia. Stanowi więc zabezpieczenie w przypadku zgubienia lub kradzieży sprzętu. W dość łatwy sposób pozwala wyśledzić go na mapie, odtworzyć na nim sygnał dźwiękowy, zablokować go lub zdalnie wymazać z niego wszystkie dane.

Czy złodziej może wyłączyć aplikację?

Urządzenia z systemem iOS 7 lub nowszym w chwili włączenia aplikacji Find My iPhone odpalają tak zwaną blokadę aktywacyjną. Uniemożliwia ona innym osobom korzystanie ze zgubionego lub ukradzionego sprzętu. Po jej uruchomieniu w celu wyłączenia aplikacji Find My iPhone, wymazania urządzenia lub też jego ponownego aktywowania należy podać identyfikator i hasło Apple ID. Zatem gdyby sprzęt dostał się w niepowołane ręce będzie dobrze chroniony i doprowadzi nas do osoby, która jest w jego posiadaniu.

Ważne!

Przy sprzedaży swojego sprzętu należy koniecznie pamiętać o wyłączeniu aplikacji Find My iPhone – tylko wtedy jego nabywca będzie mógł aktywować dane urządzenie i normalnie z niego korzystać. Aby to zrobić wystarczy użyć opcji wymazywania zawartości i ustawień – kolejno: USTAWIENIA > OGÓLNE > WYZERUJ > WYMAŻ ZAWARTOŚĆ I USTAWIENIA. W ten sposób wymażemy urządzenie, wyłączymy aplikację Find My iPhone i odłączymy sprzęt od konta usługi iCloud. Powodzenie tego zabiegu można też łatwo skontrolować. Wystarczy wejść na stronę iCloud: https://www.icloud.com/activationlock/ i we wskazanym polu wpisać numer IMEI lub numer seryjny sprzedawanego urządzenia, następnie wprowadzić kod z obrazka i kliknąć przycisk DALEJ. Narzędzie poinformuje nas jaki jest stan faktyczny blokady aktywacyjnej.

Pamiętaj – jeśli to ty jesteś nabywcą sprzętu koniecznie skontroluj czy jego sprzedawca dokonał powyższej procedury.
 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online