Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone z Face ID oraz Touch ID?

iPhone z Face ID oraz Touch ID?

Odejście od technologii Touch ID dla wielu użytkowników iPhone’ów była sporym zaskoczeniem. Co prawda zamiast niej pojawiło się Face ID, które pozwala na odblokowywanie urządzenia za pomocą skanu twarzy, jednak to dzisiaj wielu posiadaczy najnowszych iPhone’ów z utęsknieniem patrzy na starszą technologię. Jednak zdaniem analityk Ming-Chi Kuo najpóźniej w iPhone’ach w 2021 roku powinny być zaimplementowane obie technologie.

 

Face ID i Touch ID w jednym?

 

Można powiedzieć, że co dwa sposoby na biometryczne sposoby na odblokowanie telefonu to nie jeden! Tak właśnie ma się stać już w 2021 roku, kiedy użytkownicy nowych iPhone’ów będą mogli odblokowywać urządzenie za pomocą skanu twarzy, jak i czytnika linii papilarnych.

Nie oznacza to rzecz jasna jednak powrotu do przycisku Home, gdyż Touch ID ukryte zostanie pod ekranem urządzenia. Apple pracuje nad taką technologią już od wielu lat, jednak do tej pory nie byli oni zadowoleni z efektów ich działań. Apple chce, by ich czytnik ukryty pod powłoką wyświetlacza spełniał jak najwyższe wymagania, więc póki co stawiali cały czas na technologię Face ID.

Jednak z informacji do których dotarł analityk Ming-Chi Kuo przez kolejnych kilkanaście miesięcy Apple upora się z wszelkimi problemami, które dotyczyły Touch ID umieszczonym pod ekranem, dzięki czemu iPhone w 2021 roku powinien czytnik linii papilarnych, jak i system do rozpoznawania twarzy.

Póki co Apple zatrzymują takie przeszkody, jak: zbyt wysoki pobór mocy, niewystarczająca powierzchnia do której można by było przyłożyć palec, zbyt duży moduł oraz inne, pomniejsze produkcyjne problemy.

Według źródeł Apple zapewne wykorzysta stworzony przez firmę Qualcomm ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, która pozwala na większy zasięg działania na ekranie. Oprócz tego, Apple posiada również patent na tak zwany akustyczny Touch ID, która umożliwiałby na zeskanowanie linii papilarnych w dowolnym miejscu ekranu.

Analitycy pochodzący z firmy Barclays są nawet bardziej optymistycznie nastawieni i twierdzą oni, iż akustyczny czytnik biometryczny może zawitać już do przyszłorocznych iPhone’ów.

Ming-Chi Kuo ponadto twierdzi również, iż Touch ID zawita w przyszłym roku do Apple Watcha. Być może to właśnie będzie pierwsze urządzenie Apple wykorzystujące nową technologię.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online