Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path iPhone z Face ID oraz Touch ID?

iPhone z Face ID oraz Touch ID?

Odejście od technologii Touch ID dla wielu użytkowników iPhone’ów była sporym zaskoczeniem. Co prawda zamiast niej pojawiło się Face ID, które pozwala na odblokowywanie urządzenia za pomocą skanu twarzy, jednak to dzisiaj wielu posiadaczy najnowszych iPhone’ów z utęsknieniem patrzy na starszą technologię. Jednak zdaniem analityk Ming-Chi Kuo najpóźniej w iPhone’ach w 2021 roku powinny być zaimplementowane obie technologie.

 

Face ID i Touch ID w jednym?

 

Można powiedzieć, że co dwa sposoby na biometryczne sposoby na odblokowanie telefonu to nie jeden! Tak właśnie ma się stać już w 2021 roku, kiedy użytkownicy nowych iPhone’ów będą mogli odblokowywać urządzenie za pomocą skanu twarzy, jak i czytnika linii papilarnych.

Nie oznacza to rzecz jasna jednak powrotu do przycisku Home, gdyż Touch ID ukryte zostanie pod ekranem urządzenia. Apple pracuje nad taką technologią już od wielu lat, jednak do tej pory nie byli oni zadowoleni z efektów ich działań. Apple chce, by ich czytnik ukryty pod powłoką wyświetlacza spełniał jak najwyższe wymagania, więc póki co stawiali cały czas na technologię Face ID.

Jednak z informacji do których dotarł analityk Ming-Chi Kuo przez kolejnych kilkanaście miesięcy Apple upora się z wszelkimi problemami, które dotyczyły Touch ID umieszczonym pod ekranem, dzięki czemu iPhone w 2021 roku powinien czytnik linii papilarnych, jak i system do rozpoznawania twarzy.

Póki co Apple zatrzymują takie przeszkody, jak: zbyt wysoki pobór mocy, niewystarczająca powierzchnia do której można by było przyłożyć palec, zbyt duży moduł oraz inne, pomniejsze produkcyjne problemy.

Według źródeł Apple zapewne wykorzysta stworzony przez firmę Qualcomm ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, która pozwala na większy zasięg działania na ekranie. Oprócz tego, Apple posiada również patent na tak zwany akustyczny Touch ID, która umożliwiałby na zeskanowanie linii papilarnych w dowolnym miejscu ekranu.

Analitycy pochodzący z firmy Barclays są nawet bardziej optymistycznie nastawieni i twierdzą oni, iż akustyczny czytnik biometryczny może zawitać już do przyszłorocznych iPhone’ów.

Ming-Chi Kuo ponadto twierdzi również, iż Touch ID zawita w przyszłym roku do Apple Watcha. Być może to właśnie będzie pierwsze urządzenie Apple wykorzystujące nową technologię.

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online