Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone XR z najlepszą sprzedażą w USA od premiery iPhone 6

iPhone XR z najlepszą sprzedażą w USA od premiery iPhone 6

Grupa analityków z grupy CIRP opublikowała właśnie raport kwartalny, który dotyczy sprzedaży wszystkich modeli iPhone’ów na terenie Stanów Zjednoczonych. Ku zaskoczeniu jego zdecydowanym liderem jest iPhone XR, którego udział w sprzedaży wszystkich smartfonów firmy Apple wyniósł prawie 50 procent. Co jeszcze ciekawego wyczytamy z raportu?

 

Sprzedaż iPhone’ów w USA

 

sprzedaz iphone 2019

 

Dane, które przygotowali analitycy dotyczą sprzedaży poszczególnych modeli iphone’ów w drugim kwartale. Liczby mówią jednoznacznie, że to nie flagowce, czyli iPhone Xs oraz iPhone Xs Max, a właśnie tańszy model iPhone Xr rządził na amerykańskim rynku w tym czasie. Osiągnął on dokładnie 48 procent udziału w całkowitej sprzedaży wszystkich modeli iPhone’ów, które znajdują się na rynku.

Co ciekawe w zeszłym roku w analogicznym okresie iPhone 8 oraz iPhone X sprzedawały się najlepiej, a w sumie nie osiągnęły one takiego wyniku, jak sam iPhone Xr.

Model ten osiągnął zdecydowanie najlepszy wynik sprzedażowy od czasu modelu iPhone 6 w 2015 roku oraz iPhone 6S w roku 2016. One wówczas także miały mniejszą konkurencję wśród modeli Apple, ponieważ wówczas rokrocznie na rynku pojawiały się dwa, a nie trzy modele.

Gdy zsumujemy całą linię z zeszłego roku, czyli iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max to stanowią one 67% całkowitej sprzedaży smartfonów z linii marki Apple.

 

Jak sprzedawały się usługi?

 

Przy okazji liczb dotyczących sprzedaży urządzeń, w raporcie zawarto również to, jak wyglądała procentowo sprzedaż usług pochodzących od Apple.

 

sprzedaz uslug apple

 

Liczby mówią, że najchętniej użytkownicy korzystali z przestrzeni dyskowej iCloud po którą sięgało aż 48% korzystających.

Druga pozycja należy do Apple Music, z którego korzystało 35% użytkowników iPhone’ów.
Na końcu na leży przypomnieć, że liczby te dotyczą tylko i wyłącznie rynku Stanów Zjednoczonych, ale tendencja pozwala sądzić, że gdybyśmy posiadali podobne raporty na temat innych państw to liczby wyglądałyby podobnie.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online