iPhone Xr to spory sukces – jest najpopularniejszym smartfonem na świecie

iPhone iClinica

iPhone Xr nie zapowiadał się na ogromny hit. Był opóźniony względem iPhone’ów Xs oraz Xs Max, a przy tym wypadał na ich tle o wiele słabiej, jeśli chodzi o wydajność i podzespoły. Okazuje się jednak, że iPhone Xr to niekwestionowany lider sprzedaży. Raport Counterpoint Research wyraźnie pokazuje, że w trzecim kwartale 2019 sprzedawał się on zdecydowanie najlepiej. Można powiedzieć – w zasadzie od dnia premiery, urządzenie to sprzedaje się doskonale, czyli bagatela od października 2018 roku.

 

iPhone Xr świetnie się sprzedaje

 

Jeśli pod lupę weźmiemy trzeci kwartał 2019 roku to możemy zauważyć, że iPhone Xr miał 3-procentowy udział w całym, światowym rynku. Taka sprzedaż dała pozycje lidera i to po ten model najchętniej i najczęściej sięgali konsumenci. Zdaniem analityków z Counterpoint Research, smartfon ten sprzedawał się najlepiej na wszystkich rynkach na których dostępne są urządzenia marki Apple. Blisko 25% przychodów firmy ze sprzedaży telefonów pochodziło właśnie z zakupów iPhone’a Xr.

Drugie miejsce z równie świetnym wynikiem zajął Samsung Galaxy A10, który miał 2,6-procenta udziały w światowej sprzedaży. W TOP 10 znajdziemy jeszcze urządzenia takich producentów, jak Oppo, Xiaomi i Huawei. Na piątym miejscu znalazł się inne urządzenie Apple – iPhone 11. Biorąc pod uwagę, że model ten trafił na rynek w końcówce kwartału o którym jest mowa, można wysunąć wniosek, że to urządzenie będzie teraz liderować sprzedaży i niejako przejmie pałeczkę po iPhonie Xr.

 

iphone xr sprzedaz

 

Z analizy raportu można także wysnuć wniosek na temat zmiany strategii firmy Samsung. Okazuje się, że odpuszczają oni walkę o prym w segmencie premium i swoje skupienie przerzucają na urządzenia ze średniej półki. W rankingu próżno szukać flagowców koreańskiego giganta, za to na podium są aż dwa średniaki – Galaxy A10 oraz Galaxy A50.

iPhone Xr to naprawdę ogromny hit firmy Apple. Analitycy wskazują, że w zasadzie model ten od swojej premiery każdy kwartał kończy jako lider sprzedaży, czyli rządzi od października 2018 roku. Czy iPhone 11 powtórzy ten sukces? Zobaczymy w kolejnych podsumowaniach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online