Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone Xr to spory sukces – jest najpopularniejszym smartfonem na świecie

iPhone Xr to spory sukces – jest najpopularniejszym smartfonem na świecie

iPhone Xr nie zapowiadał się na ogromny hit. Był opóźniony względem iPhone’ów Xs oraz Xs Max, a przy tym wypadał na ich tle o wiele słabiej, jeśli chodzi o wydajność i podzespoły. Okazuje się jednak, że iPhone Xr to niekwestionowany lider sprzedaży. Raport Counterpoint Research wyraźnie pokazuje, że w trzecim kwartale 2019 sprzedawał się on zdecydowanie najlepiej. Można powiedzieć – w zasadzie od dnia premiery, urządzenie to sprzedaje się doskonale, czyli bagatela od października 2018 roku.

 

iPhone Xr świetnie się sprzedaje

 

Jeśli pod lupę weźmiemy trzeci kwartał 2019 roku to możemy zauważyć, że iPhone Xr miał 3-procentowy udział w całym, światowym rynku. Taka sprzedaż dała pozycje lidera i to po ten model najchętniej i najczęściej sięgali konsumenci. Zdaniem analityków z Counterpoint Research, smartfon ten sprzedawał się najlepiej na wszystkich rynkach na których dostępne są urządzenia marki Apple. Blisko 25% przychodów firmy ze sprzedaży telefonów pochodziło właśnie z zakupów iPhone’a Xr.

Drugie miejsce z równie świetnym wynikiem zajął Samsung Galaxy A10, który miał 2,6-procenta udziały w światowej sprzedaży. W TOP 10 znajdziemy jeszcze urządzenia takich producentów, jak Oppo, Xiaomi i Huawei. Na piątym miejscu znalazł się inne urządzenie Apple – iPhone 11. Biorąc pod uwagę, że model ten trafił na rynek w końcówce kwartału o którym jest mowa, można wysunąć wniosek, że to urządzenie będzie teraz liderować sprzedaży i niejako przejmie pałeczkę po iPhonie Xr.

 

iphone xr sprzedaz

 

Z analizy raportu można także wysnuć wniosek na temat zmiany strategii firmy Samsung. Okazuje się, że odpuszczają oni walkę o prym w segmencie premium i swoje skupienie przerzucają na urządzenia ze średniej półki. W rankingu próżno szukać flagowców koreańskiego giganta, za to na podium są aż dwa średniaki – Galaxy A10 oraz Galaxy A50.

iPhone Xr to naprawdę ogromny hit firmy Apple. Analitycy wskazują, że w zasadzie model ten od swojej premiery każdy kwartał kończy jako lider sprzedaży, czyli rządzi od października 2018 roku. Czy iPhone 11 powtórzy ten sukces? Zobaczymy w kolejnych podsumowaniach.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online