iPhone XE to nowe iPhone SE 2 – pojawi się już jesienią?

iPhone iClinica

Czekamy i czekamy na następcę kultowego już dzisiaj iPhone’a SE, ale nadal nie możemy się doczekać. Jednak w Sieci pojawił się nowy raport mówiący o iPhone XE z ekranem AMOLED, który miałby pojawić się już jesienią i być swoistym iPhonem SE 2.

 

iPhone SE 2

 

Redaktorzy indyjskiej strony PC-Tablet jako pierwsi dotarli do rewelacji o tym, że Apple jednak w końcu wskrzesi iPhone’a SE i wsadzi do niego podzespoły znane z dzisiejszej linii iPhone’ów. Hindusi powołują się na wiadomości pochodzące z fabryki Foxconnu mieszącej się w Indiach właśnie. Zdaniem ich źródła, smartfon o którym mowa, miałby znaleźć się w sprzedaży pod koniec tego roku – najprawdopodobniej jesienią.

 

iPhone XE

 

Jednak póki co, robocza nazwa modelu brzmi iPhone XE, a nie iPhone SE 2 – jest to zrozumiałe, gdyż Apple aktualnie stawia na „X” w nazwie ich smartfonów. Następca legendy miałby otrzymać pokaźny upgrade komponentów, ale przy tym zachować swoje rozmiary i wygląd za które był tak uwielbiany przez rzeszę użytkowników.

Smartfon miałby składać się z bezramkowego ekranu edge-to-edge o przekątnej 4,8-cala wykonany w technologii OLED. Oprócz tego, pojawiłoby się rzecz jasna Face ID i najnowszy procesor ze stajni Apple,

czyli A12 Bionic.
Oprócz tego pojawiłby się solidny aparat z matrycą o rozdzielczości 12 pikseli (f/1,8), który implementowany jest do iPhone’ów XR.

Wygląd jest jednak najistotniejszy – telefon miały mieć kształt iPhone’a SE oraz aluminiowy tył. Jednak trzeba podkreślić, że wykorzystanie tego materiału uniemożliwiłoby pojawienie się ładownia bezprzewodowego w smartfonie.

Z raportu wynika, że iPhone XE miałby być produkowany w Indiach, w fabrykach Foxconnu właśnie – plany produkcyjne są już podobno zatwierdzone, jednak nieznana jest jeszcze ostateczna specyfikacja telefonu.

Wszystko generalnie brzmi naprawdę pięknie, jednak do tych rewelacji (a zwłaszcza tych dotyczących następcy SE) trzeba podchodzić ze sporą nutą sceptycyzmu.

O nowym SE słyszymy już od bardzo, bardzo dawna i choć Apple nie stroni od wskrzeszania swoich starszych urządzeń, jak MacBook Air, iPad Air, czy iPad mini to jednak należy podchodzić do tego z dystansem.

Jednak, biorąc pod uwagę ogromną ilość osób, które z utęsknieniem czekają na iPhone’a SE 2, oby rewelacje na temat iPhone’a Xe się potwierdziły.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online