iPhone X nadal sprzedaje się najlepiej

iPhone iClinica

W Sieci pojawił się nowy raport stworzony przez firmę Counterpoint. Wynika z niego, że iPhone X był najchętniej wybieranym przez klientów smartfonem. Marzec 2018 także należał do tego modelu.

 

iPhone X nadal króluje

 

W zasadzie od samej premiery bezramkowiec z nowej rodziny X od Apple nie schodzi z czoła sprzedaży. Ogromna popularność tego modelu zaskoczyła nawet samych pracowników giganta z Cupertino. Model ten okazał się niebagatelnym sukcesem – pokazują to słupki sprzedaży, opinie użytkowników, reakcje branży, jak i również fakt, że dużo rozwiązań z iPhone X ląduje w telefonach konkurencyjnych firm.

 

Jak kształtowały się słupki

 

iPhone X zdołał uzyskać 3,5-procentowy udział w całej, globalnej sprzedaży. Drugie miejsce także należy do Apple – iPhone 8 Plus uzyskał wynik rzędu 2,3-procenta. Na najniższym stopniu uplasowały się ex aequo Xiaomi Redmi 5A oraz Oppo A83, z wynikiem 1,8-procenta. Co ciekawe, dopiero za podium znalazły się Samsungi Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ osiągając wynik 1,6-procenta. Taki sam wynik osiągnął iPhone 7. W Top 10 znalazły się miejsca dla jeszcze dwóch telefonów od Apple – iPhone 8 uzyskał 1,4-procenta, a iPhone 6 – 1,2%

 

iphone x sprzedaz

 

Jak widać iPhone’y bardzo długo cieszą się popularnością, nawet w okresie mocno odległym od premiery.

Interesująco zapowiadają się tegoroczne premiery smartfonów od giganta z Cupertino. Czy uda im się pobić wynika zeszłorocznych iPhone’ów X? Musimy poczekać do jesieni.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online