Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone X nadal sprzedaje się bardzo dobrze

iPhone X nadal sprzedaje się bardzo dobrze

Firma Strategy Analytics wydała swój raport, w którym podsumowuje globalną sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale 2018 roku. Apple ma się w nim bardzo dobrze, gdyż telefony tej firmy zajmują 4-ry pierwsze miejsca na liście.

 

Na szczycie iPhone X

 

Na całym Świecie telefon sprzedał się w aż 16-stu milionach egzemplarzy, stając się tym samym zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się telefony w pierwszym kwartale obecnego roku. Na drugim miejscu plasuje się iPhone 8, którego sprzedaż oscylowała w granicach 12,5 miliona sztuk. Trzeci iPhone 8 Plus to 8,3 miliona sprzedanych telefonów, a na kolejnym miejscu uplasował się iPhone 7, który rozszedł się w liczbie 5,6 miliona sztuk.

Apple było w tym okresie zdecydowanie najlepiej zarabiającym producentem smartfonów. O ogromnej niespodziance możemy mówić w przypadku piątego miejsca – Xiaomi Redmi 5A sprzedało się w nakładzie 5,4 miliona sztuk, a Samsung ze swoim Galaxy S9 Plus uplasował się dopiero na 6-tym miejscu, za plecami smartfona od Chińczyków, sprzedając się w ilości 5,3 miliona sztuk.

sprzedaz iphone

Generalny spadek sprzedaży smartfonów

 

W porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim sprzedaż smartfonów spadła o 2,4%. Konsumenci częściej zostają teraz przy starszych sprzętach, przy przedłużaniu umów o operatorów, poza tym ostatnio trudno było mówić o jakiejś rewolucji technologicznej w smartfonach, stąd w klientach mniejsza chęć do kupna nowego telefonu.

Ale informacje, które do nas docierają – te o składanych ekranach lub coraz większych inwestycjach producentów w Sztuczna Inteligencję, mogą sugerować, że niebawem rynek na nowo powinien się ożywić, a wolumeny sprzedaży zaczną znowu rosnąć.

 

Mimo generalnego spadku Apple ma się dobrze

 

Cztery pierwsze miejsca na liście najlepiej sprzedających się smartfonów są odzwierciedleniem faktu, że sprzedaż telefonów od Apple wzrosła, pomimo generalnego spadku. iPhone X okazał się strzałem w dziesiątkę, ale działania amerykańskiego producenta sugerują, że nie chce osiąść on na laurach. Produkcja iPhone’a X została ograniczona i wszystkie siły przerzucane zostają na nowe iPhone’y, które na rynku zawitać powinny już jesienią.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online