Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone X nadal sprzedaje się bardzo dobrze

iPhone X nadal sprzedaje się bardzo dobrze

Firma Strategy Analytics wydała swój raport, w którym podsumowuje globalną sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale 2018 roku. Apple ma się w nim bardzo dobrze, gdyż telefony tej firmy zajmują 4-ry pierwsze miejsca na liście.

 

Na szczycie iPhone X

 

Na całym Świecie telefon sprzedał się w aż 16-stu milionach egzemplarzy, stając się tym samym zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się telefony w pierwszym kwartale obecnego roku. Na drugim miejscu plasuje się iPhone 8, którego sprzedaż oscylowała w granicach 12,5 miliona sztuk. Trzeci iPhone 8 Plus to 8,3 miliona sprzedanych telefonów, a na kolejnym miejscu uplasował się iPhone 7, który rozszedł się w liczbie 5,6 miliona sztuk.

Apple było w tym okresie zdecydowanie najlepiej zarabiającym producentem smartfonów. O ogromnej niespodziance możemy mówić w przypadku piątego miejsca – Xiaomi Redmi 5A sprzedało się w nakładzie 5,4 miliona sztuk, a Samsung ze swoim Galaxy S9 Plus uplasował się dopiero na 6-tym miejscu, za plecami smartfona od Chińczyków, sprzedając się w ilości 5,3 miliona sztuk.

sprzedaz iphone

Generalny spadek sprzedaży smartfonów

 

W porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim sprzedaż smartfonów spadła o 2,4%. Konsumenci częściej zostają teraz przy starszych sprzętach, przy przedłużaniu umów o operatorów, poza tym ostatnio trudno było mówić o jakiejś rewolucji technologicznej w smartfonach, stąd w klientach mniejsza chęć do kupna nowego telefonu.

Ale informacje, które do nas docierają – te o składanych ekranach lub coraz większych inwestycjach producentów w Sztuczna Inteligencję, mogą sugerować, że niebawem rynek na nowo powinien się ożywić, a wolumeny sprzedaży zaczną znowu rosnąć.

 

Mimo generalnego spadku Apple ma się dobrze

 

Cztery pierwsze miejsca na liście najlepiej sprzedających się smartfonów są odzwierciedleniem faktu, że sprzedaż telefonów od Apple wzrosła, pomimo generalnego spadku. iPhone X okazał się strzałem w dziesiątkę, ale działania amerykańskiego producenta sugerują, że nie chce osiąść on na laurach. Produkcja iPhone’a X została ograniczona i wszystkie siły przerzucane zostają na nowe iPhone’y, które na rynku zawitać powinny już jesienią.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online