iPhone X nadal sprzedaje się bardzo dobrze

iPhone iClinica

Firma Strategy Analytics wydała swój raport, w którym podsumowuje globalną sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale 2018 roku. Apple ma się w nim bardzo dobrze, gdyż telefony tej firmy zajmują 4-ry pierwsze miejsca na liście.

 

Na szczycie iPhone X

 

Na całym Świecie telefon sprzedał się w aż 16-stu milionach egzemplarzy, stając się tym samym zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się telefony w pierwszym kwartale obecnego roku. Na drugim miejscu plasuje się iPhone 8, którego sprzedaż oscylowała w granicach 12,5 miliona sztuk. Trzeci iPhone 8 Plus to 8,3 miliona sprzedanych telefonów, a na kolejnym miejscu uplasował się iPhone 7, który rozszedł się w liczbie 5,6 miliona sztuk.

Apple było w tym okresie zdecydowanie najlepiej zarabiającym producentem smartfonów. O ogromnej niespodziance możemy mówić w przypadku piątego miejsca – Xiaomi Redmi 5A sprzedało się w nakładzie 5,4 miliona sztuk, a Samsung ze swoim Galaxy S9 Plus uplasował się dopiero na 6-tym miejscu, za plecami smartfona od Chińczyków, sprzedając się w ilości 5,3 miliona sztuk.

sprzedaz iphone

Generalny spadek sprzedaży smartfonów

 

W porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim sprzedaż smartfonów spadła o 2,4%. Konsumenci częściej zostają teraz przy starszych sprzętach, przy przedłużaniu umów o operatorów, poza tym ostatnio trudno było mówić o jakiejś rewolucji technologicznej w smartfonach, stąd w klientach mniejsza chęć do kupna nowego telefonu.

Ale informacje, które do nas docierają – te o składanych ekranach lub coraz większych inwestycjach producentów w Sztuczna Inteligencję, mogą sugerować, że niebawem rynek na nowo powinien się ożywić, a wolumeny sprzedaży zaczną znowu rosnąć.

 

Mimo generalnego spadku Apple ma się dobrze

 

Cztery pierwsze miejsca na liście najlepiej sprzedających się smartfonów są odzwierciedleniem faktu, że sprzedaż telefonów od Apple wzrosła, pomimo generalnego spadku. iPhone X okazał się strzałem w dziesiątkę, ale działania amerykańskiego producenta sugerują, że nie chce osiąść on na laurach. Produkcja iPhone’a X została ograniczona i wszystkie siły przerzucane zostają na nowe iPhone’y, które na rynku zawitać powinny już jesienią.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online