iPhone X 64 GB za 7700 zł? Sprawdź gdzie!

iPhone iClinica

Apple poinformowało, że iPhone X trafi do kolejnych 3 krajów Ameryki Łacińskiej. Zostanie wydany od 1 grudnia w Kolumbii, 7 grudnia w Chile, a w Brazylii od 8 grudnia. Urządzenie będzie dostępne u wybranych dystrybutorów i autoryzowanych sprzedawców w każdym z tych krajów.

Ta wiadomość nie byłaby dziwna, gdyby podano obowiązujących cen. iPhone X w wersji z najmniejszą ilością pamięci rozpocznie się w kwocie od 6999 brazylijskich reali w Brazylii, co stanowi równowartość nieco ponad 2150 USD, w oparciu o bieżący kurs. Przeliczając, to jest to kwota około 7700 zł! To ponad dwukrotnie wyższa cena niż w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Czy to nie jest przesadą?

O ile można dyskutować na temat tak wysokiego kosztu tego urządzenia, to całe zajście wynika głównie z surowych przepisów prawnych. Okazuje się, że w Brazylii obarczają aż 60-procentowym cłem produkty importowane o wartości do 3000 dolarów.

Jeśli myśleliście, że cena jubileuszowego modelu w Polsce jest lekko oderwana od rzeczywistości, to co powiecie o tej sytuacji?

 

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online