Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone w 2019 roku z portem USB-C?

iPhone w 2019 roku z portem USB-C?

Na zakończonej konferencji WWDC 2018, wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie pojawiły się żadne informacje dotyczące nowych urządzeń od Apple. Ale nie powstrzymuje to kolejnej fali informacji o tym, jak prezentować będą się przyszłe sprzęty wyprodukowane przez giganta z Cupertino.

 

USB typu C trafi do iPhone’ów w przyszłym roku

 

Takie plotki i doniesienia pojawiają się ostatnio w Internecie. Podobno informacje te pochodzą od producentów, wykonujących układy scalone. Z ich słów wynika, że Apple projektuje nowe ładowarki i związane z nimi interfejsy dla iPhone’ów oraz iPadów. Oznaczać ma to zmianę złącza Lightning na USB-C.
Rewelacje te biorą się stąd, że fakt implementacji USB typu C do MacBooków przez Apple spowodowało, że inni producenci zaczęli chętniej sięgać po to rozwiązanie, ale przez delikatną zapaść na rynku komputerów sprawia, że nie sprzedają się one tak dobrze.

 

Pojawienie się USB-C w iPhone’ach ma ożywić rynek

 

Gdyby Apple wprowadziło tę technologię do swoich smartfonów to zachęciłoby to jeszcze bardziej innych producentów do korzystania z tego rozwiązania.
USB-C miało być wprowadzone jeszcze w tym roku, ale ponoć Apple wciąż jest na etapie projektowania i nie zdąży wdrożyć tych zmian, więc pojawią się one dopiero w przyszłym roku.

 

Czy jest to prawdopodobne?

 

Mało osób daje wiarę tym informacjom. Z jednej strony USB typu C daje nieco więcej możliwości i uniwersalności przy podłączaniu różnych urządzeń, ale z drugiej strony nietrudno zauważyć, że Apple idzie raczej w kierunku całkowitej bezprzewodowości. Usunięcie gniazda minijack z iPhone’ów, pozbawienie już niemal jakichkolwiek portów nowych MacBooków, czy ładowanie bezprzewodowe.

To jest kierunek, w którym kieruje się amerykański gigant. Trudno więc uwierzyć, że mieliby zająć się teraz implementacją nowych portów do swoich smartfonów.

Ale jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero za jakiś czas, gdy Apple odniesie się do tych wieści.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online