Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone w 2019 roku z portem USB-C?

iPhone w 2019 roku z portem USB-C?

Na zakończonej konferencji WWDC 2018, wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie pojawiły się żadne informacje dotyczące nowych urządzeń od Apple. Ale nie powstrzymuje to kolejnej fali informacji o tym, jak prezentować będą się przyszłe sprzęty wyprodukowane przez giganta z Cupertino.

 

USB typu C trafi do iPhone’ów w przyszłym roku

 

Takie plotki i doniesienia pojawiają się ostatnio w Internecie. Podobno informacje te pochodzą od producentów, wykonujących układy scalone. Z ich słów wynika, że Apple projektuje nowe ładowarki i związane z nimi interfejsy dla iPhone’ów oraz iPadów. Oznaczać ma to zmianę złącza Lightning na USB-C.
Rewelacje te biorą się stąd, że fakt implementacji USB typu C do MacBooków przez Apple spowodowało, że inni producenci zaczęli chętniej sięgać po to rozwiązanie, ale przez delikatną zapaść na rynku komputerów sprawia, że nie sprzedają się one tak dobrze.

 

Pojawienie się USB-C w iPhone’ach ma ożywić rynek

 

Gdyby Apple wprowadziło tę technologię do swoich smartfonów to zachęciłoby to jeszcze bardziej innych producentów do korzystania z tego rozwiązania.
USB-C miało być wprowadzone jeszcze w tym roku, ale ponoć Apple wciąż jest na etapie projektowania i nie zdąży wdrożyć tych zmian, więc pojawią się one dopiero w przyszłym roku.

 

Czy jest to prawdopodobne?

 

Mało osób daje wiarę tym informacjom. Z jednej strony USB typu C daje nieco więcej możliwości i uniwersalności przy podłączaniu różnych urządzeń, ale z drugiej strony nietrudno zauważyć, że Apple idzie raczej w kierunku całkowitej bezprzewodowości. Usunięcie gniazda minijack z iPhone’ów, pozbawienie już niemal jakichkolwiek portów nowych MacBooków, czy ładowanie bezprzewodowe.

To jest kierunek, w którym kieruje się amerykański gigant. Trudno więc uwierzyć, że mieliby zająć się teraz implementacją nowych portów do swoich smartfonów.

Ale jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero za jakiś czas, gdy Apple odniesie się do tych wieści.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online