Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone SE 2 pojawi się na początku 2020 roku?

iPhone SE 2 pojawi się na początku 2020 roku?

Jakiś czas temu Nikkei pisało, że premiera iPhone’a SE 2 jest jednak prawdopodobna, co zresztą nieco później potwierdził serwis Bloomberg. Teraz wtóruje im sam Ming-Chi Kuo, który twierdzi, że to niemal pewne, że na rynku pojawi się „tańszy iPhone’, czyli najprawdopodobniej iPhone SE 2. Ma to zdarzyć się w pierwszym kwartale 2020 roku, czyli najprawdopodobniej w marcu, kiedy to Apple zwykło prezentować swoje nowe urządzenia.

 

iPhone SE 2 2020

 

Zdaniem analityka, tańszy iPhone, którego on sam nazywa roboczo iPhonem SE 2 będzie bardzo przypominał iPhone’a 8 – nie tylko pod względem czysto wizualnym, czy rozmiarów, ale także w przypadku użytych do jego produkcji wewnętrznych komponentów.

Oczywiście procesor będzie nowszy, prawdopodobnie będzie to układ A13 Bionic, który napędza iPhone’y 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. Oprócz tego na stanie najprawdopodobniej uświadczmy 3 GB pamięci RAM, czyli mniej niż 4 GB znajdujące się w „jedenastkach” i więcej niż 2 GB, które znalazły się w pierwszym iPhonie SE oraz iPhone’ach 8.

Ming-Chiu Kuo wskazuje, że odświeżenie iPhone’a SE 2 będzie bardzo atrakcyjną propozycją dla użytkowników, którzy będą chcieli przesiąść się z leciwych już iPhone’ów 6 oraz 6 Plus. Szacuje się, że takich osób może być nawet blisko 100 milionów. iPhone SE 2 więc może się okazać sporym motorem napędowym dla sprzedaży urządzeń Apple w przyszłym roku.

Z innych ciekawostek na temat nadchodzącego modelu – raczej nie będzie on w posiadaniu technologii Face ID i posiadał będzie tylko jedną kamerę z tyłu urządzenia.
Te rewelacje niejako potwierdzają to na co wskazywał już wcześniej serwis Bloomberg. Jego redaktorzy mówili, że tani iPhone będzie prawdopodobnie wyglądem przypominał iPhone’a 8. Będzie posiadał ekran o przekątnej 4,7 cala oraz stary, dobry przycisk Home z Touch ID. Nie będzie więc to smartfon wpisujący się w popularny teraz trend „bezramkowców”

 

iPhone SE 2 cena

 

Niestety jednak ani Nikkei, ani Bloomberg, ani Ming-Chi Kuo nie potrafią dokładnie stwierdzić jaka może być cena tego urządzenia. Jednak zdaniem Economic Daily News cena rozpoczynała się będzie od kwoty 649 dolarów. Może to być sygnał, że Apple chce powalczyć o klientów kupujących smartfony z niższych segmentów niż ultra-premium.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online