Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone SE 2 pojawi się na początku 2020 roku?

iPhone SE 2 pojawi się na początku 2020 roku?

Jakiś czas temu Nikkei pisało, że premiera iPhone’a SE 2 jest jednak prawdopodobna, co zresztą nieco później potwierdził serwis Bloomberg. Teraz wtóruje im sam Ming-Chi Kuo, który twierdzi, że to niemal pewne, że na rynku pojawi się „tańszy iPhone’, czyli najprawdopodobniej iPhone SE 2. Ma to zdarzyć się w pierwszym kwartale 2020 roku, czyli najprawdopodobniej w marcu, kiedy to Apple zwykło prezentować swoje nowe urządzenia.

 

iPhone SE 2 2020

 

Zdaniem analityka, tańszy iPhone, którego on sam nazywa roboczo iPhonem SE 2 będzie bardzo przypominał iPhone’a 8 – nie tylko pod względem czysto wizualnym, czy rozmiarów, ale także w przypadku użytych do jego produkcji wewnętrznych komponentów.

Oczywiście procesor będzie nowszy, prawdopodobnie będzie to układ A13 Bionic, który napędza iPhone’y 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. Oprócz tego na stanie najprawdopodobniej uświadczmy 3 GB pamięci RAM, czyli mniej niż 4 GB znajdujące się w „jedenastkach” i więcej niż 2 GB, które znalazły się w pierwszym iPhonie SE oraz iPhone’ach 8.

Ming-Chiu Kuo wskazuje, że odświeżenie iPhone’a SE 2 będzie bardzo atrakcyjną propozycją dla użytkowników, którzy będą chcieli przesiąść się z leciwych już iPhone’ów 6 oraz 6 Plus. Szacuje się, że takich osób może być nawet blisko 100 milionów. iPhone SE 2 więc może się okazać sporym motorem napędowym dla sprzedaży urządzeń Apple w przyszłym roku.

Z innych ciekawostek na temat nadchodzącego modelu – raczej nie będzie on w posiadaniu technologii Face ID i posiadał będzie tylko jedną kamerę z tyłu urządzenia.
Te rewelacje niejako potwierdzają to na co wskazywał już wcześniej serwis Bloomberg. Jego redaktorzy mówili, że tani iPhone będzie prawdopodobnie wyglądem przypominał iPhone’a 8. Będzie posiadał ekran o przekątnej 4,7 cala oraz stary, dobry przycisk Home z Touch ID. Nie będzie więc to smartfon wpisujący się w popularny teraz trend „bezramkowców”

 

iPhone SE 2 cena

 

Niestety jednak ani Nikkei, ani Bloomberg, ani Ming-Chi Kuo nie potrafią dokładnie stwierdzić jaka może być cena tego urządzenia. Jednak zdaniem Economic Daily News cena rozpoczynała się będzie od kwoty 649 dolarów. Może to być sygnał, że Apple chce powalczyć o klientów kupujących smartfony z niższych segmentów niż ultra-premium.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online