Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path iPhone przestał dzwonić i tylko wibruje? Są na to sposoby!

iPhone przestał dzwonić i tylko wibruje? Są na to sposoby!

O dziwo, bardzo często można natknąć na opisy takiego problemu w Sieci. Wielu użytkowników skarży się, że w momencie, gdy ktoś chce się z nimi połączyć lub przychodzi do nich SMS ich iPhone nie wydaje z siebie żadnego dźwięku. Najczęściej okazuje się, że nie jest to żadna usterka mechaniczna, czy problem z oprogramowaniem, tylko zwykłe roztargnienie użytkowników.

 

Co może powodować ten kłopot?

 

Tryb „nie przeszkadzać”

iPhone przestał informować o przychodzących połączeniach, wiadomościach, czy mailach? Być może w pewnym momencie został włączony tryb „nie przeszkadzać”, który spowodował ten problem. Zdarzyć się może, że podczas wybierania opcji z Centrum Sterowania całkowicie przypadkowo włączymy ten tryb. Zobacz, czy i w Twoim wypadku tak się stało. Jeżeli tak to po prostu wyłącz go, a powiadomienia powrócą.

 

Tryb samolotowy

To także opcja z Centrum Sterowania, którą w ferworze użytkowania mogliśmy przypadkowo wybrać. Odcina ona nas od Świata poprzez wyłączenie Wi-Fi, sieci komórkowej, czy nawet Bluetooth. Powoduje to, że powiadomienia o połączeniach, czy wiadomościach po prostu do nas nie docierają. To może być kolejny z powodów przez które nasz telefon nie dzwoni.

 

Przełącznik dzwonek/wyciszenie

przycisk wyciszania

Ten mały, niepozorny przełącznik znajdujący się po lewej stronie naszego iPhone’a jest najczęstszym powodem tych złudnych problemów z brakiem dźwięków powiadomień w telefonie. Potrafi się on przełączyć w naszej kieszeni, możemy to też zrobić mimowolnie podczas użytkowania telefonu. Smartfon przestaje wydawać z siebie dźwięki, wpadamy w panikę, bo wydaje nam się, że nasz iPhone się uszkodził. Ale spokojnie, rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy przełączyć z powrotem na dzwonek i dźwięki powrócą.

 

Przywrócenie ustawień

Jeśli powyższe kroki nie zadziałały, ostatnią możliwością do wykonania samemu jest przywrócenie jedynie ustawień. Spokojnie, nie wiąże się to z żadną utratą danych z telefonu.

W tym celu wejdź w “Ustawienia“, przejdź do zakładki “Ogólne“, zjedź na sam dół i wybierz opcję: “Wyzeruj“, a następnie “Wszystkie ustawienia“.

 

Jeżeli jednak okaże się, że żaden z tych sposobów nie pomógł, skontaktuj się z nami lub odwiedź nas. Na pewno pomożemy Ci z tym problemem!


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

   Ja w czoraj dostałam iPhone 6 wyciszyłem na noc wstaje podglaszam nic ktoś dzwoni dzwonka nie słychać a podgloszony wszystko ok jest. Wszystkie rady nie działają ?

 1. coment

  mój X nie powiadamia o otrzymanych SMS/iMessage ani dźwiękiem ani błyskaniem latarki; na ikonie iMessage nie ma też cyferki informującej o nieprzeczytanych wiadomościach; w mailach o dziwo wszystko funkcjonuje a ustawienia takie same

  1. iclinica-logo-blue

   Dzień dobry,

   Proszę wejść w centrum powiadomień. W takim przypadku każdą aplikację trzeba ustawić osobno.

   1. coment

    Dziękuje za pomoc . Dźwięk odzyskany !! Ten mały przełącznik był rzeczywiście winny braku dźwięku . Teraz wszystko działa :))

  1. iclinica-logo-blue

   Dzień dobry,

   najcześciej problemem jest zalanie/zawilgocenie wejścia Jack. Po wymianie ikonka znika, a do słuchawki wraca dźwięk.

   Pozdrawiamy,
   zespół iClinica

 2. coment

  telefon wyzerowałam i nie dzwoni, tryb samolotowy wyłączony , księżycowy wyłączony,
  głośność słuchawki na ful i nie dzwoniiiiiiiiiii

 3. coment

  Ponad 2 godziny na sprawdzaniu ustawień telefonu, aktualizacji oprogramowania i innych takich – w końcu włączyłem komputer i znalazłem wyżej zamieszczoną informację dot. małego przełącznika bocznego – okazała się bardzo pomocna – dźwięk dzwonka odzyskany.
  Serdecznie dziękuję za poradę, zaoszczędzony czas i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online