iPhone przestał dzwonić i tylko wibruje? Są na to sposoby!

iPhone iClinica

O dziwo, bardzo często można natknąć na opisy takiego problemu w Sieci. Wielu użytkowników skarży się, że w momencie, gdy ktoś chce się z nimi połączyć lub przychodzi do nich SMS ich iPhone nie wydaje z siebie żadnego dźwięku. Najczęściej okazuje się, że nie jest to żadna usterka mechaniczna, czy problem z oprogramowaniem, tylko zwykłe roztargnienie użytkowników.

 

Co może powodować ten kłopot?

 

Tryb „nie przeszkadzać”

iPhone przestał informować o przychodzących połączeniach, wiadomościach, czy mailach? Być może w pewnym momencie został włączony tryb „nie przeszkadzać”, który spowodował ten problem. Zdarzyć się może, że podczas wybierania opcji z Centrum Sterowania całkowicie przypadkowo włączymy ten tryb. Zobacz, czy i w Twoim wypadku tak się stało. Jeżeli tak to po prostu wyłącz go, a powiadomienia powrócą.

 

Tryb samolotowy

To także opcja z Centrum Sterowania, którą w ferworze użytkowania mogliśmy przypadkowo wybrać. Odcina ona nas od Świata poprzez wyłączenie Wi-Fi, sieci komórkowej, czy nawet Bluetooth. Powoduje to, że powiadomienia o połączeniach, czy wiadomościach po prostu do nas nie docierają. To może być kolejny z powodów przez które nasz telefon nie dzwoni.

 

Przełącznik dzwonek/wyciszenie

przycisk wyciszania

Ten mały, niepozorny przełącznik znajdujący się po lewej stronie naszego iPhone’a jest najczęstszym powodem tych złudnych problemów z brakiem dźwięków powiadomień w telefonie. Potrafi się on przełączyć w naszej kieszeni, możemy to też zrobić mimowolnie podczas użytkowania telefonu. Smartfon przestaje wydawać z siebie dźwięki, wpadamy w panikę, bo wydaje nam się, że nasz iPhone się uszkodził. Ale spokojnie, rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy przełączyć z powrotem na dzwonek i dźwięki powrócą.

 

Przywrócenie ustawień

Jeśli powyższe kroki nie zadziałały, ostatnią możliwością do wykonania samemu jest przywrócenie jedynie ustawień. Spokojnie, nie wiąże się to z żadną utratą danych z telefonu.

W tym celu wejdź w “Ustawienia“, przejdź do zakładki “Ogólne“, zjedź na sam dół i wybierz opcję: “Wyzeruj“, a następnie “Wszystkie ustawienia“.

 

Jeżeli jednak okaże się, że żaden z tych sposobów nie pomógł, skontaktuj się z nami lub odwiedź nas. Na pewno pomożemy Ci z tym problemem!

15 comments on “iPhone przestał dzwonić i tylko wibruje? Są na to sposoby!”

  1. Ja w czoraj dostałam iPhone 6 wyciszyłem na noc wstaje podglaszam nic ktoś dzwoni dzwonka nie słychać a podgloszony wszystko ok jest. Wszystkie rady nie działają ?

 1. mój X nie powiadamia o otrzymanych SMS/iMessage ani dźwiękiem ani błyskaniem latarki; na ikonie iMessage nie ma też cyferki informującej o nieprzeczytanych wiadomościach; w mailach o dziwo wszystko funkcjonuje a ustawienia takie same

  1. Dzień dobry,

   Proszę wejść w centrum powiadomień. W takim przypadku każdą aplikację trzeba ustawić osobno.

   1. Dziękuje za pomoc . Dźwięk odzyskany !! Ten mały przełącznik był rzeczywiście winny braku dźwięku . Teraz wszystko działa :))

  1. Dzień dobry,

   najcześciej problemem jest zalanie/zawilgocenie wejścia Jack. Po wymianie ikonka znika, a do słuchawki wraca dźwięk.

   Pozdrawiamy,
   zespół iClinica

 2. telefon wyzerowałam i nie dzwoni, tryb samolotowy wyłączony , księżycowy wyłączony,
  głośność słuchawki na ful i nie dzwoniiiiiiiiiii

 3. Ponad 2 godziny na sprawdzaniu ustawień telefonu, aktualizacji oprogramowania i innych takich – w końcu włączyłem komputer i znalazłem wyżej zamieszczoną informację dot. małego przełącznika bocznego – okazała się bardzo pomocna – dźwięk dzwonka odzyskany.
  Serdecznie dziękuję za poradę, zaoszczędzony czas i pieniądze.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online