Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone przestał dzwonić i tylko wibruje? Są na to sposoby!

iPhone przestał dzwonić i tylko wibruje? Są na to sposoby!

O dziwo, bardzo często można natknąć na opisy takiego problemu w Sieci. Wielu użytkowników skarży się, że w momencie, gdy ktoś chce się z nimi połączyć lub przychodzi do nich SMS ich iPhone nie wydaje z siebie żadnego dźwięku. Najczęściej okazuje się, że nie jest to żadna usterka mechaniczna, czy problem z oprogramowaniem, tylko zwykłe roztargnienie użytkowników.

 

Co może powodować ten kłopot?

 

Tryb „nie przeszkadzać”

iPhone przestał informować o przychodzących połączeniach, wiadomościach, czy mailach? Być może w pewnym momencie został włączony tryb „nie przeszkadzać”, który spowodował ten problem. Zdarzyć się może, że podczas wybierania opcji z Centrum Sterowania całkowicie przypadkowo włączymy ten tryb. Zobacz, czy i w Twoim wypadku tak się stało. Jeżeli tak to po prostu wyłącz go, a powiadomienia powrócą.

 

Tryb samolotowy

To także opcja z Centrum Sterowania, którą w ferworze użytkowania mogliśmy przypadkowo wybrać. Odcina ona nas od Świata poprzez wyłączenie Wi-Fi, sieci komórkowej, czy nawet Bluetooth. Powoduje to, że powiadomienia o połączeniach, czy wiadomościach po prostu do nas nie docierają. To może być kolejny z powodów przez które nasz telefon nie dzwoni.

 

Przełącznik dzwonek/wyciszenie

przycisk wyciszania

Ten mały, niepozorny przełącznik znajdujący się po lewej stronie naszego iPhone’a jest najczęstszym powodem tych złudnych problemów z brakiem dźwięków powiadomień w telefonie. Potrafi się on przełączyć w naszej kieszeni, możemy to też zrobić mimowolnie podczas użytkowania telefonu. Smartfon przestaje wydawać z siebie dźwięki, wpadamy w panikę, bo wydaje nam się, że nasz iPhone się uszkodził. Ale spokojnie, rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy przełączyć z powrotem na dzwonek i dźwięki powrócą.

 

Przywrócenie ustawień

Jeśli powyższe kroki nie zadziałały, ostatnią możliwością do wykonania samemu jest przywrócenie jedynie ustawień. Spokojnie, nie wiąże się to z żadną utratą danych z telefonu.

W tym celu wejdź w “Ustawienia“, przejdź do zakładki “Ogólne“, zjedź na sam dół i wybierz opcję: “Wyzeruj“, a następnie “Wszystkie ustawienia“.

 

Jeżeli jednak okaże się, że żaden z tych sposobów nie pomógł, skontaktuj się z nami lub odwiedź nas. Na pewno pomożemy Ci z tym problemem!


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

   Ja w czoraj dostałam iPhone 6 wyciszyłem na noc wstaje podglaszam nic ktoś dzwoni dzwonka nie słychać a podgloszony wszystko ok jest. Wszystkie rady nie działają ?

 1. coment

  mój X nie powiadamia o otrzymanych SMS/iMessage ani dźwiękiem ani błyskaniem latarki; na ikonie iMessage nie ma też cyferki informującej o nieprzeczytanych wiadomościach; w mailach o dziwo wszystko funkcjonuje a ustawienia takie same

  1. iclinica-logo-blue

   Dzień dobry,

   Proszę wejść w centrum powiadomień. W takim przypadku każdą aplikację trzeba ustawić osobno.

   1. coment

    Dziękuje za pomoc . Dźwięk odzyskany !! Ten mały przełącznik był rzeczywiście winny braku dźwięku . Teraz wszystko działa :))

  1. iclinica-logo-blue

   Dzień dobry,

   najcześciej problemem jest zalanie/zawilgocenie wejścia Jack. Po wymianie ikonka znika, a do słuchawki wraca dźwięk.

   Pozdrawiamy,
   zespół iClinica

 2. coment

  telefon wyzerowałam i nie dzwoni, tryb samolotowy wyłączony , księżycowy wyłączony,
  głośność słuchawki na ful i nie dzwoniiiiiiiiiii

 3. coment

  Ponad 2 godziny na sprawdzaniu ustawień telefonu, aktualizacji oprogramowania i innych takich – w końcu włączyłem komputer i znalazłem wyżej zamieszczoną informację dot. małego przełącznika bocznego – okazała się bardzo pomocna – dźwięk dzwonka odzyskany.
  Serdecznie dziękuję za poradę, zaoszczędzony czas i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online