Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone na mrozie – co zrobić jeśli telefon wyłącza się na zimnie?

iPhone na mrozie – co zrobić jeśli telefon wyłącza się na zimnie?

iPhone na mrozie

Baterie litowo-jonowe są powszechnie wykorzystywane w różnych rodzajach sprzętu elektronicznego. Takie ogniwa znajdują się również na wyposażeniu iPhone’ów. Na korzyść tej technologii przemawia szereg zalet, ale nie można pomijać też kilku wartych odnotowania wad. Jednym ze słabych punktów jest wrażliwość na skrajne warunki atmosferyczne. Właśnie dlatego iPhone na mrozie i podczas upałów ma w zwyczaju odmawiać posłuszeństwa. Przekonaj się czego dokładnie spodziewać się w takich warunkach i jak uporać się z problemami technicznymi.

iPhone na mrozie – w jakiej temperaturze odmówi nam posłuszeństwa?

Producent podaje precyzyjne wytyczne dotyczące użytkowania smartfona w skrajnych warunkach atmosferycznych. Dolna granica rekomendowanego zakresu temperatur wynosi 0°C. Należy zatem unikać używania iPhone na mrozie. Można śmiało sięgnąć po urządzenie dopiero, gdy znajdziesz się w cieplejszym miejscu.

Warto zwrócić również uwagę na przedział dotyczący przechowywania sprzętu. Wedle zaleceń Apple, iPhone nie powinien w ogóle obcować z temperaturą niższą niż -20°C. Oznacza to, że przy takich warunkach nawet przenoszenie smartfona w stanie uśpienia niesie za sobą ryzyko wystąpienia problemów technicznych.

Wprawdzie w Polsce temperatura rzadko spada poniżej -20°C, ale okolice zera są już bez wątpienia zimowym standardem. Doświadczenia wielu użytkowników udowadniają również, że przedstawione mogą być nieco zawyżone. Czasem komplikacje pojawiają się już przy temperaturze na poziomie kilku stopni powyżej zera. Warto zatem pamiętać o ryzyku podczas chłodniejszych dni i nocy.

Jak chronić iPhone przed zimnem?

Przede wszystkim ogranicz użytkowanie iPhone na mrozie. Gdy przebywasz poza domem, a temperatura oscyluje na granicy zera, staraj się nie wyciągać smartfona. Trzymaj go w kieszeni albo torebce. Jeżeli musisz już sięgnąć po urządzenie, nie używaj funkcji pobierających dużo energii. W takich okolicznościach bateria jest już wystarczająco obciążania przez mróz. Może zatem dojść do przeciążenia, gdy dołożysz jeszcze dodatkowe procesy do przetworzenia.

Ponadto nie odkładaj iPhone na mrozie. Zwróć na to uwagę, kiedy wychodzisz na balkon. Pamiętaj też, aby nie zostawić urządzenia w samochodzie podczas zimniejszych dni. Pod Twoją nieobecność wnętrze auta może się bardzo ochłodzić i tym samym wpłynąć na kondycję baterii. Nieodpowiednim miejscem do odłożenia smartfona bywa również wewnętrzny parapet. Okna nie zawsze okazują się całkowicie szczelne, więc w pobliżu może być chłodniej niż w głębi domu.

iPhone na mrozie

Co zrobić gdy iPhone wyłącza się na mrozie?

Jeżeli taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy, nie musisz jeszcze się zanadto niepokoić. To naturalny mechanizm obronny zabezpieczający urządzenie przed przeciążeniem. Po wyłączeniu się iPhone na mrozie nie próbuj uruchomić go ponownie dopóki nie znajdziesz się w cieplejszym miejscu. Dopiero przy wyższej temperaturze otoczenia spróbuj włączyć urządzenie. Przy takim postępowaniu nie powinny pojawić się komplikacje. Zazwyczaj smartfon uruchamia się bez problemu, a następnie wraca do pełnej sprawności.

Gdyby jednak sytuacja powtarzała się wielokrotnie mimo zachowania ostrożności, warto sprawdzić czy nie doszło do awarii. W takiej sytuacji skontaktuj się z serwisem pogwarancyjnym iClinica. Specjalista sprawdzi stan techniczny urządzenia i postawi diagnozę. Sprzęt możesz dostarczyć w trybie wysyłkowym albo po prostu odwiedzić serwis Apple. Bydgoszcz, Poznań, Kraków, Warszawa i Wrocław to lokalizacje dostępne w ramach sieci iClinica.

Czy telefon na mrozie szybciej się rozładowuje?

Przeciążony iPhone na mrozie nie reaguje jedynie poprzez wyłączenie się. Pod wpływem niskiej temperatur może też dojść do szybszego rozładowania telefonu. Taka sytuacja nie musi jednak zakończyć się awarią. Zazwyczaj poziom energii spadnie w nieco szybszym tempie niż zwykle, ale wszystko powinno wrócić do normy, kiedy trafisz do cieplejszego miejsca.

Warto jednak pamiętać, że ładowanie iPhone na mrozie jest niewskazane. Jeżeli podejmiesz próbę, możesz zobaczyć powiadomienie informujące o wymuszonym przerwaniu tego procesu. Będziesz w stanie kontynuować dopiero, gdy warunki staną się bardziej sprzyjające.

Problemy z baterią przybierają różne formy. Czasem objawy są łagodne, a innym razem konieczna okazuje się natychmiastowa interwencja. Ten drugi scenariusz występuje, gdy ogniwo zaczyna pęcznieć i naciskać na sąsiadujące podzespoły. W takich sytuacjach może dojść do poważnych uszkodzeń. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest wizyta w serwisie. W salonie iClinica może zostać wykonana naprawa wyświetlacza iPhone, wymiana mikrofonu iPhone, a także wiele innych usług. Rzuć okiem na cennik, aby poznać wszystkie dostępne możliwości.

iPhone na mrozie


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online