Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone ma być całkowicie bezprzewodowy? Prace nad pozbyciem się złącza Lightning

iPhone ma być całkowicie bezprzewodowy? Prace nad pozbyciem się złącza Lightning

Zapewne wszyscy doskonale pamiętają, że jakiś czas temu pojawiały się informacje o tym, że Apple myśli o tym, by zastąpić złącze Lightning standardem USB-C. Wychodzi na to, że amerykańska firma rzeczywiście planuje rozbrat ze swoim autorskim złączem, ale na jego miejsce nie pojawi się żaden zastepca. Analitycy z Barclays twierdzą, że z urządzeń w ogóle znikną wszystkie porty i miałoby się to wydarzyć już w przyszłym roku!

 

iPhone bez portów

 

Bezprzewodowa rewolucja trwa w najlepsze, a prym wiedze w nim nie kto inny, jak właśnie firma Apple. Ich bezprzewodowe słuchawki AirPods sprzedają się doskonale, w MacBookach znajduje się coraz mniej portów, a przecież już w iPhonie 7 nie uświadczyliśmy złącza mini-jack, co było wówczas bardzo niepopularną decyzją. Wychodzi na to, że gigant z Cupertino chce zrobić kolejny, spory krok w kierunku bezprzewodowego iPhone’a.

Te informacje pochodzą z wiarygodnego źródła związanego z azjatyckim łańcuchem dostaw firmy Apple.

Z tych rewelacji wynika, że już w przyszłym roku Apple ma zrezygnować z portów w swoich urządzeniach. Jednak miałoby to dotyczyć tylko modeli Pro. Zapewne taki zabieg miałby na celu jeszcze bardziej odróżnić standardowe modele od tych z „Pro” w nazwie.

Za taką decyzją mogą stać także względy praktyczne – odporność na wodę i inne substancje ciekłe zdecydowanie by wzrosła. Pojawiłaby się przestrzeń na dodatkowy hardware w urządzeniu lub można by je po prostu pomniejszyć bez żadnych strat wydajnościowych. Jednak najważniejszą wydaje się być symbolika – byłby to początek nowej ery – ery całkowicie bezprzewodowych smartfonów.

Na pewno urządzenie posiadałoby możliwość indukcyjnego ładowania, jednak jego moc aktualnie nie jest wystarczająca. Jest bardzo niewielka, bo wynosi tylko 7,5 W. Standard Qi pozwala dzisiaj na tego typu ładowanie już w mocy 15W. Warto podkreślić, że aktualne ładowarki do iPhone’ów posiadają moc 18 W. Nietrudno określić, że bez poprawy tego aspektu, komfort użytkowania z takiego telefonu mógłby mocno się zmniejszyć.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online