Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone ma być całkowicie bezprzewodowy? Prace nad pozbyciem się złącza Lightning

iPhone ma być całkowicie bezprzewodowy? Prace nad pozbyciem się złącza Lightning

Zapewne wszyscy doskonale pamiętają, że jakiś czas temu pojawiały się informacje o tym, że Apple myśli o tym, by zastąpić złącze Lightning standardem USB-C. Wychodzi na to, że amerykańska firma rzeczywiście planuje rozbrat ze swoim autorskim złączem, ale na jego miejsce nie pojawi się żaden zastepca. Analitycy z Barclays twierdzą, że z urządzeń w ogóle znikną wszystkie porty i miałoby się to wydarzyć już w przyszłym roku!

 

iPhone bez portów

 

Bezprzewodowa rewolucja trwa w najlepsze, a prym wiedze w nim nie kto inny, jak właśnie firma Apple. Ich bezprzewodowe słuchawki AirPods sprzedają się doskonale, w MacBookach znajduje się coraz mniej portów, a przecież już w iPhonie 7 nie uświadczyliśmy złącza mini-jack, co było wówczas bardzo niepopularną decyzją. Wychodzi na to, że gigant z Cupertino chce zrobić kolejny, spory krok w kierunku bezprzewodowego iPhone’a.

Te informacje pochodzą z wiarygodnego źródła związanego z azjatyckim łańcuchem dostaw firmy Apple.

Z tych rewelacji wynika, że już w przyszłym roku Apple ma zrezygnować z portów w swoich urządzeniach. Jednak miałoby to dotyczyć tylko modeli Pro. Zapewne taki zabieg miałby na celu jeszcze bardziej odróżnić standardowe modele od tych z „Pro” w nazwie.

Za taką decyzją mogą stać także względy praktyczne – odporność na wodę i inne substancje ciekłe zdecydowanie by wzrosła. Pojawiłaby się przestrzeń na dodatkowy hardware w urządzeniu lub można by je po prostu pomniejszyć bez żadnych strat wydajnościowych. Jednak najważniejszą wydaje się być symbolika – byłby to początek nowej ery – ery całkowicie bezprzewodowych smartfonów.

Na pewno urządzenie posiadałoby możliwość indukcyjnego ładowania, jednak jego moc aktualnie nie jest wystarczająca. Jest bardzo niewielka, bo wynosi tylko 7,5 W. Standard Qi pozwala dzisiaj na tego typu ładowanie już w mocy 15W. Warto podkreślić, że aktualne ładowarki do iPhone’ów posiadają moc 18 W. Nietrudno określić, że bez poprawy tego aspektu, komfort użytkowania z takiego telefonu mógłby mocno się zmniejszyć.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online