Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone LCD 6,1’’ z bardzo cienkim obramowaniem?

iPhone LCD 6,1’’ z bardzo cienkim obramowaniem?

Podobno dzięki najnowszej technologii Apple chce sprawić, że „tani” iPhone 9, który posiadał będzie ekran LCD wyposażony będzie w ramkę tak cienką, jak posiada iPhone X. Byłby to smartfon z ekranem LCD o najcieńszych ramkach na rynku.

Technologia od firmy Nichia

 

Do wyprodukowania paneli zostaną użyte moduły 0,3t LED, a nie standardowe 0,4t LED. Umożliwi to zredukowanie szerokości dolnej ramki z 4-4,5 mm do 2-2,5 mm.

Poprzez tę zmianę pozwoli to, by obramowanie było naprawdę minimalne, prawie takie, jak w przypadku iPhone’ów X z ekranem OLED. Należy wiedzieć, że nie ma szans, by ramki w modelu z LED były tak samo minimalne, jak w przypadku OLED. Ekrany OLED nie potrzebują podświetlenia i są o wiele bardziej elastyczne, co umożliwia stworzonie prawdziwego edge-to-edge. Nie zmienia to faktu, że jeżeli doniesienia się sprawdzą to tegoroczny iPhone 9 zbliży się do takiego wyglądu.

Technologia podobno została już przetestowana przy produkcji innych smartfonów, teraz wszystkie siły mają zostać przerzucone na produkcje dla Apple.

Jakiś czas temu pojawiały się informacje, że ekran do iPhone 9 ma zostać wyprodukowany przez firmę Japan Display przy użyciu technologii Full Active. Ekrany wykonane w ten sposób charakteryzują się tym, że potrzebują bardzo cienkiego obramowania z czterech stron – ma ono zaledwie pół milimetra. Taka technologia umożliwia, by ramki były niemal niewidoczne.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online