iPhone LCD 6,1’’ z bardzo cienkim obramowaniem?

iPhone iClinica

Podobno dzięki najnowszej technologii Apple chce sprawić, że „tani” iPhone 9, który posiadał będzie ekran LCD wyposażony będzie w ramkę tak cienką, jak posiada iPhone X. Byłby to smartfon z ekranem LCD o najcieńszych ramkach na rynku.

Technologia od firmy Nichia

 

Do wyprodukowania paneli zostaną użyte moduły 0,3t LED, a nie standardowe 0,4t LED. Umożliwi to zredukowanie szerokości dolnej ramki z 4-4,5 mm do 2-2,5 mm.

Poprzez tę zmianę pozwoli to, by obramowanie było naprawdę minimalne, prawie takie, jak w przypadku iPhone’ów X z ekranem OLED. Należy wiedzieć, że nie ma szans, by ramki w modelu z LED były tak samo minimalne, jak w przypadku OLED. Ekrany OLED nie potrzebują podświetlenia i są o wiele bardziej elastyczne, co umożliwia stworzonie prawdziwego edge-to-edge. Nie zmienia to faktu, że jeżeli doniesienia się sprawdzą to tegoroczny iPhone 9 zbliży się do takiego wyglądu.

Technologia podobno została już przetestowana przy produkcji innych smartfonów, teraz wszystkie siły mają zostać przerzucone na produkcje dla Apple.

Jakiś czas temu pojawiały się informacje, że ekran do iPhone 9 ma zostać wyprodukowany przez firmę Japan Display przy użyciu technologii Full Active. Ekrany wykonane w ten sposób charakteryzują się tym, że potrzebują bardzo cienkiego obramowania z czterech stron – ma ono zaledwie pół milimetra. Taka technologia umożliwia, by ramki były niemal niewidoczne.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online