Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone LCD 6,1’’ z bardzo cienkim obramowaniem?

iPhone LCD 6,1’’ z bardzo cienkim obramowaniem?

Podobno dzięki najnowszej technologii Apple chce sprawić, że „tani” iPhone 9, który posiadał będzie ekran LCD wyposażony będzie w ramkę tak cienką, jak posiada iPhone X. Byłby to smartfon z ekranem LCD o najcieńszych ramkach na rynku.

Technologia od firmy Nichia

 

Do wyprodukowania paneli zostaną użyte moduły 0,3t LED, a nie standardowe 0,4t LED. Umożliwi to zredukowanie szerokości dolnej ramki z 4-4,5 mm do 2-2,5 mm.

Poprzez tę zmianę pozwoli to, by obramowanie było naprawdę minimalne, prawie takie, jak w przypadku iPhone’ów X z ekranem OLED. Należy wiedzieć, że nie ma szans, by ramki w modelu z LED były tak samo minimalne, jak w przypadku OLED. Ekrany OLED nie potrzebują podświetlenia i są o wiele bardziej elastyczne, co umożliwia stworzonie prawdziwego edge-to-edge. Nie zmienia to faktu, że jeżeli doniesienia się sprawdzą to tegoroczny iPhone 9 zbliży się do takiego wyglądu.

Technologia podobno została już przetestowana przy produkcji innych smartfonów, teraz wszystkie siły mają zostać przerzucone na produkcje dla Apple.

Jakiś czas temu pojawiały się informacje, że ekran do iPhone 9 ma zostać wyprodukowany przez firmę Japan Display przy użyciu technologii Full Active. Ekrany wykonane w ten sposób charakteryzują się tym, że potrzebują bardzo cienkiego obramowania z czterech stron – ma ono zaledwie pół milimetra. Taka technologia umożliwia, by ramki były niemal niewidoczne.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online