Blog
iClinicaPath BlogPath PoradnikiPath iPhone – jak zablokować numer telefonu

iPhone – jak zablokować numer telefonu

Irytujący telemarketer, dziwne ankiety i inne nękające numery telefonu – kto się z nimi nie zetknął? Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób, by zablokować niechciany numer z poziomu ustawień naszego iPhone’a.

 

Jak zablokować numer w iPhone

 

Ta prosta i intuicyjna metoda pozwala blokować przychodzące połączenia głosowe, połączenia FaceTime oraz SMSy z danego numeru telefonu.

 

jak zablokowac numer iphone

 

  • Wchodzimy do aplikacji Telefon
  • Wybieramy zakładkę Ostatnie
  • Wybieramy numer telefonu, który chcemy zablokować, a potem klikamy na ikonkę „i”, która znajduje się po prawej stronie
  • Z listy opcji, które się pojawią wybieramy „Blokuj tę osobę” i potwierdzamy nasz wybór

No i temat załatwiony, wybrany numer nie będzie już nas nękać niechcianymi wiadomościami oraz połączeniami.

Jeżeli z jakichś względów chcielibyśmy cofnąć operację to wystarczy powtórzyć wszystkie kroki i z listy opcji wybrać „Nie blokuj tej osoby”. Drugą opcją jest wejście w Ustawienia -> Telefon i tam usunięcie z listy numeru, który chcemy odblokować.

 

blokowanie numeru iphone

 

Jak widać proces blokowania to bardzo prosta sprawa – parę kliknięć i pozbywamy się natrętów!


Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej? Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online