Blog
iClinica>Blog>Poradniki>iPhone – jak zablokować numer telefonu

iPhone – jak zablokować numer telefonu

Irytujący telemarketer, dziwne ankiety i inne nękające numery telefonu – kto się z nimi nie zetknął? Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób, by zablokować niechciany numer z poziomu ustawień naszego iPhone’a.

 

Jak zablokować numer w iPhone

 

Ta prosta i intuicyjna metoda pozwala blokować przychodzące połączenia głosowe, połączenia FaceTime oraz SMSy z danego numeru telefonu.

 

jak zablokowac numer iphone

 

  • Wchodzimy do aplikacji Telefon
  • Wybieramy zakładkę Ostatnie
  • Wybieramy numer telefonu, który chcemy zablokować, a potem klikamy na ikonkę „i”, która znajduje się po prawej stronie
  • Z listy opcji, które się pojawią wybieramy „Blokuj tę osobę” i potwierdzamy nasz wybór

No i temat załatwiony, wybrany numer nie będzie już nas nękać niechcianymi wiadomościami oraz połączeniami.

Jeżeli z jakichś względów chcielibyśmy cofnąć operację to wystarczy powtórzyć wszystkie kroki i z listy opcji wybrać „Nie blokuj tej osoby”. Drugą opcją jest wejście w Ustawienia -> Telefon i tam usunięcie z listy numeru, który chcemy odblokować.

 

blokowanie numeru iphone

 

Jak widać proces blokowania to bardzo prosta sprawa – parę kliknięć i pozbywamy się natrętów!


Podobne artykuły
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path
Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Zarówno przed sprzedaniem, jak i po kupieniu używanego iPhone’a, warto przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Takie rozwiązanie może być także przydatne, gdy chcesz naprawić błędy występujące w smartfonie marki Apple. Jak widać, jest to bardzo przydatna opcja. Czy przywracanie ustawień fabrycznych w iPhonie jest trudne i jak to zrobić? Podpowiadamy!   Przywracanie do ustawień fabrycznych … Czytaj dalej Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Path
Udostępnianie Internetu z iPhone’a – jak to zrobić?
Dynamiczny rozwój technologii spowodował, że już od kilku dobrych lat możliwe jest udostępnianie Internetu ze smartfonów do innych urządzeń, takich jak laptopy, tablety itd. Udostępnianie Internetu z iPhone jest możliwe dzięki rozwiązaniu, jakim jest Hotspot osobisty. Jest to domyślna funkcja smartfonów marki Apple, dlatego też nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, by móc udostępnić swój … Czytaj dalej Udostępnianie Internetu z iPhone’a – jak to zrobić?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online