Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone – gdzie są usunięte zdjęcia i jak je odzyskać?

iPhone – gdzie są usunięte zdjęcia i jak je odzyskać?

iPhone gdzie są usunięte zdjęcia

Czasem po wykonaniu serii fotografii od razu przystępujesz też do selekcji. Jeśli nie masz w zwyczaju sprzątać od razu, warto chociaż co pewien czas zrobić gruntowne porządki w swojej galerii zdjęć na smartfonie. Gdy rzucisz się w wir usuwania, zdarza się podejmować decyzje zbyt pochopnie. Po pewnym czasie możesz uznać, że niektóre fotografie nie powinny zostać wyrzucone. W takiej sytuacji nie musisz jeszcze godzić się z bezpowrotnym utraceniem tych materiałów. Istnieje sposób na przywrócenie danych do galerii iPhone. Gdzie są usunięte zdjęcia?

Gdzie są przechowywane wszystkie usunięte zdjęcia na iPhonie?

Podczas codziennego korzystania ze smartfona możesz nie zwrócić uwagę na niektóre funkcje. W związku z tym nie zdajesz sobie też sprawy z istnienia tych rozwiązań, gdy pojawia się pilna potrzeba. Przykładem jest właśnie opcja przywrócenia fotografii, która nie jest widoczna na pierwszy rzut oka w trakcie użytkowania iPhone. Gdzie są usunięte zdjęcia? Postępuj wedle poniższej instrukcji:

 1. Otwórz galerię zdjęć na smartfonie.
 2. Wybierz sekcję „Albumy” z paska umieszczonego w dolnej części ekranu.
 3. Przewiń listę do samego końca.
 4. Stuknij pozycję „Ostatnio usunięte”.
 5. Wykonaj autoryzację przy pomocy Face ID albo Touch ID.
 6. Po pomyślnie przeprowadzonej weryfikacji tożsamości znajdziesz listę zdjęć usuniętych z głównego folderu galerii na przestrzeni minionych 30 dni.
 7. Możesz przywrócić zdjęcia pojedynczo albo masowo. W zależności od potrzeb wykonaj następujące czynności:
  • Jeżeli zależy Ci tylko na jednym zdjęciu, stuknij jego miniaturkę. Następnie naciśnij przycisk „Odzyskaj” w prawym dolnym rogu ekranu i zatwierdź swoją decyzję.
  • W przypadku chęci odzyskania większej liczby zdjęć, naciśnij przycisk „Wybierz” znajdujący się w prawej górnej części ekranu. Potem zaznacz fotografie, których jednak potrzebujesz. Gdy będziesz mieć już wyselekcjonowany komplet materiałów przeznaczonych do przywrócenia, naciśnij opcję „Odzyskaj” w prawym dolnym rogu, a następnie potwierdź tę decyzję.
 8. Odzyskane zdjęcia będą ponownie dostępne w głównym folderze galerii na smartfonie.

iPhone gdzie są usunięte zdjęcia

Co się dzieje z usuniętymi zdjęciami?

Gdy fotografia zostaje wyrzucona z galerii, trafia ona do wspomnianej sekcji „Ostatnio usunięte”. Wówczas rozpoczyna się odliczanie 30 dni. Po upływie tego czasu zdjęcie znika również z folderu „Ostatnio usunięte”. Możesz też trwale usunąć fotografię ręcznie zanim odliczanie dobiegnie końca.

Czy da się odzyskać zdjęcia usunięte z kosza?

Jeżeli zdjęcie nie jest już dostępne w sekcji „Ostatnio usunięte”, ponieważ zostało usunięte na stałe albo upłynęło 30 dni, nie będziesz w stanie dotrzeć już do tych materiałów z poziomu smartfona. Niemniej nie musi być jeszcze za późno, gdy uznasz, że jednak potrzebujesz tych fotografii. Może dopisać Ci szczęście, o ile dysponujesz zapisanymi kopiami zapasowymi na swoim koncie iCloud. Spróbuj przywrócić backup utworzony przed trwałym usunięciem zdjęcia z pamięci telefonu. Jeżeli takie rozwiązanie nie przyniesie upragnionego rezultatu, istnieje jeszcze ostatnia deska ratunku.

Jak korzystać z oprogramowania do odzyskiwania zdjęć w telefonie iPhone?

Gdy natywne funkcje Apple okazują się niewystarczające, można sięgnąć po zewnętrzne oprogramowanie. Istnieje szeroka gama programów przeznaczonych do odzyskiwania utraconych danych na iPhone. Takie rozwiązanie przyda Ci się też, np. gdy proces zapisywania danych został przerwany przez nagłe odcięcie zasilania. Wówczas część zasobów może przepaść na moment, ale niewykluczone, że będziesz w stanie do nich dotrzeć posiłkując się specjalistycznymi narzędziami.

Gdy znajdziesz się w potrzebie, o Twoją uwagę będzie zabiegać wielu usługodawców oferujących aplikacje stworzone z myślą o przywracaniu danych na iPhone. Zanim zdecydujesz się na jedną opcję i przystąpisz do działania, zastosuj metodę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, że cała operacja polega na udostępnieniu swoich zasobów nowej usłudze. W takiej sytuacji musisz być absolutnie przekonany o uczciwości producenta dostarczającego oprogramowanie. Warto zatem przeprowadzić wnikliwą selekcję. Zwróć uwagę na opinie innych użytkowników, status prawny danej firmy czy też posiadane certyfikaty.

Popularne aplikacje pozwalają na zaznaczenie obszaru, w którym ostatnio znajdowały się poszukiwane dane. Może to być sam smartfon, ale również iCloud albo iTunes. Będziesz w stanie określić też typ zaginionych zasobów z iPhone. „Gdzie są usunięte zdjęcia?” to tylko jedno z pytań, na które może Ci odpowiedzieć specjalistyczne oprogramowanie. Poza tym jesteś w stanie podjąć próbę przywrócenia też notatek, kontaktów oraz wielu innych rodzajów danych.

iPhone gdzie są usunięte zdjęcia

Serwis Apple – Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz

Jeżeli fotografie zostają usunięte w wyniku Twoich decyzji, można mówić o szczęściu w nieszczęściu. Wystarczy posłużyć się powyższymi rozwiązaniami, aby uzyskać wcale nie tak małe szanse na przywrócenie multimediów. Znacznie poważniejszy problem występuje, gdy utrata danych ma podłoże sprzętowe. Wówczas można zakładać, że doszło do poważnej awarii, której nie będziesz w stanie zlikwidować samodzielnie. Zgłoś się do serwisu pogwarancyjnego iClinica, aby uzyskać profesjonalne wsparcie. Na miejscu pomożemy nie tylko z odzyskaniem zasobów, ale również zaoferujemy szeroką gamę innych usług takich jak wymiana wyświetlacza iPhone.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online