Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone 9 pozbawiony będzie 3D Touch?

iPhone 9 pozbawiony będzie 3D Touch?

To, czy w tym roku pojawi się iPhone SE 2 póki co cały czas nie zostało potwierdzone przez amerykańską firmę. Ale wiemy na pewno, że Apple jesienią wypuści trzy nowe telefony – dwóch następców iPhone’a X z ekranami OLED i jednego następcę iPhone’a 8 oraz 8 Plus – wyposażlnego w ekran LCD. Dotarły do nas informacje, że iPhone 9 prawdopodobnie zostanie pozbawiony ważnej funkcji, jaką jest 3D Touch.

 

Co stoi za taką decyzją?

 

Najprawdopodobniej Apple chce zredukować koszty produkcji nowego iPhone’a. Wielu klientów skarżyło się na bardzo delikatne ekrany w iPhone’ach 8, a przede wszystkim iPhone’ach X. Analityk Ming Chi Kuo z KGI Securities mówi, że ekran iPhone’a 9 ma zostać wykonany w technologii CGS, czyli Cover Glass Sensor. Zakłada ona, że czujnik dotyku przenoszony jest bezpośrednio na powierzchnie szkła, dzięki czemu ekran staje się mocniejszy i wytrzymalszy. Taka decyzja powoduje, że Apple zrezygnuje najprawdopodobniej z 3D Touch w tym modelu.

iphone 3d touch

Informacje mogą być prawdą

 

W Sieci krążą wieści, jakoby iPhone 9 miał być tańszy niż „ósemki” w dniu premiery, a jego cena miałaby oscylować w okolicach 550 dolarów. Korzystanie z technologii CGS generuje dodatkowe koszty produkcyjne, przez co Apple może poszukać oszczędności gdzie indziej – najprawdopodobniej rezygnując z 3D Touch. A szkoda, gdyż funkcjonalność ta zdobyła rzeszę fanów wśród użytkowników iPhone’ów. Póki co, to tylko medialne doniesienia i musimy czekać, aż Apple potwierdzi lub zdementuje te rewelacje.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online