iPhone 9 pozbawiony będzie 3D Touch?

iPhone iClinica

To, czy w tym roku pojawi się iPhone SE 2 póki co cały czas nie zostało potwierdzone przez amerykańską firmę. Ale wiemy na pewno, że Apple jesienią wypuści trzy nowe telefony – dwóch następców iPhone’a X z ekranami OLED i jednego następcę iPhone’a 8 oraz 8 Plus – wyposażlnego w ekran LCD. Dotarły do nas informacje, że iPhone 9 prawdopodobnie zostanie pozbawiony ważnej funkcji, jaką jest 3D Touch.

 

Co stoi za taką decyzją?

 

Najprawdopodobniej Apple chce zredukować koszty produkcji nowego iPhone’a. Wielu klientów skarżyło się na bardzo delikatne ekrany w iPhone’ach 8, a przede wszystkim iPhone’ach X. Analityk Ming Chi Kuo z KGI Securities mówi, że ekran iPhone’a 9 ma zostać wykonany w technologii CGS, czyli Cover Glass Sensor. Zakłada ona, że czujnik dotyku przenoszony jest bezpośrednio na powierzchnie szkła, dzięki czemu ekran staje się mocniejszy i wytrzymalszy. Taka decyzja powoduje, że Apple zrezygnuje najprawdopodobniej z 3D Touch w tym modelu.

iphone 3d touch

Informacje mogą być prawdą

 

W Sieci krążą wieści, jakoby iPhone 9 miał być tańszy niż „ósemki” w dniu premiery, a jego cena miałaby oscylować w okolicach 550 dolarów. Korzystanie z technologii CGS generuje dodatkowe koszty produkcyjne, przez co Apple może poszukać oszczędności gdzie indziej – najprawdopodobniej rezygnując z 3D Touch. A szkoda, gdyż funkcjonalność ta zdobyła rzeszę fanów wśród użytkowników iPhone’ów. Póki co, to tylko medialne doniesienia i musimy czekać, aż Apple potwierdzi lub zdementuje te rewelacje.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online