iPhone 9 pozbawiony 3D Touch?

iPhone iClinica

iPhone wyposażony w ekran LCD o przekątnej 6,1-cala ma być jednym z trzech nowych smartfonów, które Apple zaprezentuje jesienią. Najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać informacje, które jakiś czas temu przekazał nam Ming-Chi Kuo – Apple rezygnuje z 3D Touch w iPhone 9

 

Skąd taka decyzja?

 

iPhone 9 według szacunków powinien być najlepiej sprzedającym się smartfonem z nowej trójki, która pojawi się jesienią. Spowodowane jest to faktem, że designem przypominać ma iPhone’a X, a przy tym być zdecydowanie tańszy.

Rzeczywiście cena telefonu może być jedną z przyczyn dla której Apple rezygnuje z 3D Touch, zwłaszcza, że firma z Cupertino chce, aby iPhone odznaczał się większą odpornością na uszkodzenia. Ekran ma być stworzony przy użyciu technologii Cover Glass Sensor, co ma spowodować, że ekran będzie cieńszy, jaśniejszy, ale przy tym odporniejszy na stłuczenia i inne uszkodzenia. Skonstruowanie ekranu w taki sposób ma podnosi cenę wyświetlacza o jakieś 15% – być może przez to amerykanie rezygnują z 3D Touch.

Warto także zauważyć, że doniesienia te niejako potwierdzają informacje o nowych funkcjonalnościach w iOS 12. Każde urządzenie kompatybilne z nowym systemem, nawet takie pozbawione 3D Touch, dostanie funkcje gładzika. Podczas używania klawiatury systemowej trzeba będzie przytrzymać dłużej przycisk spacji i w ten sposób aktywować nową funkcję. Ten drobny element powoduje, że mamy namiastkę funkcjonalności, jakie daje nam 3D Touch.

 

iphone 9 3d touch

 

Być może po prostu Apple wycofuje się z technologii 3D Touch. Ma ona grono zwolenników, ale prawda jest taka, że wielu użytkowników iPhone’ów w ogóle nie korzysta z tej funkcjonalności. Warto zauważyć, że funkcji tej nie ma cały czas na iPadach, podnosi ona koszt produkcji, więc tym samym także urządzeń i powoduje, że produkcja staje się trudniejsza. To także może mieć znaczenie, gdyż ekrany w iPhone’ach mają być stworzone w technologii MLCD+, co jest nowością w iPhone’ach. Istnieje możliwość, że implementacja 3D Touch w przypadku takich wyświetlaczy jest albo bardzo trudna albo po prostu niewykonalna.

Jak zwykle w przypadku takich informacji, musimy mieć na uwadze, że to tylko i wyłącznie medialne doniesienia. Jak rzeczywiście wyglądał będzie iPhone 9 i jakie funkcje posiadał, dowiemy się jesienią podczas oficjalnej prezentacji.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online